Autor Zpráva
boy ms
Profil *
Zdravim, připravuji svůj nový blog a chci sem nahrávat obrázky, které však jsou z jiných webů (konkrétně obrázky automobilů, takže třeba wallpapery s auto.cz). Auta tam budu recenzovat a samozřejmě chci recenzi proložit obrázky....wallpapery automobilů většinou bývají oficiální fotky a každý web si na ně dá vlastní copyright (bez copyrightu nějakého webu se však sehnat nedají..v tak velkém rozlišení). Já bych vložil obrázek na svůj blog, nechal tam copyright toho daného webu, ze kterého ten obrázek je a ještě bych na konec příspěvku hodil že obrázky jsou z toho a toho webu....neporušují se tím autorská práva?
RPG
Profil
boy ms
A proč na ty obrázky prostě neodkázat? Ušetříš místo na serveru a autorská práva nijak neporušíš.
boy ms
Profil *
No a s tim nahráním je poruším? Mě je to opravdu jedno kolik zaberu místa na serveru, nemám zatím žádné omezení.....
lumpik
Profil
Taky bych se přimlouval za vysvětlění.

Když budu dělat logo na web tak si seženu obrázek ve free galerii. To by nebyl problém, protože vyberu jen jeden a mám od toho do dalšího redesignu pokoj.

Ale když budu psát články a chtít k nim pro ilustraci obrázky tak kde je pořád brát. Potřebuju je rychle a ve větším množství. Google nic neřeší, protože jen odkazuje na obrázky které jsou na jiných webech, tedy zase nejsou volně k dispozici.

Jak tedy sháníte obrázky pro web (články, nikoliv design)?

Díky za každou radu.
boy ms
Profil *
Přesně tak lumpiku...když člověk bude psát (v mém případě) o designu nového Ferrari, tak nemám možnost ho někde vyfotit sám....buď se zatím neprodává, nebo už se prodává, ale prostě takovéhle auto člověk nevídá denně, aby si ho mohl vyfotit...takže musím použít oficiální obrázky...alespoň tak 3-4 na ostatní dám odkaz
boy ms
Profil *
No tááák lidi...to se tu v tom nikdo nevyzná?
Acci
Profil
RPG
To je podle mne ještě horší, než dát obrázky na svůj server s uvedeným zdrojem. Co když má odkazovaný server hosting s omezeným traffikem.
lumpik
Profil
Souhlasím, že linkování obrázků z jiných webů není úplně "košér" finta.
Právě proto bych rád věděl jak to dělají jinde.

Když to jsou jen ilustrační obrázky tak se ta free galerie dá použít taky, ale pokud to má být k nějakému konkrétnímu produktu nebo tématu tak free galerie moc nepomůže.

Žádáte (třeba e-mailem) vždy zdroj o povolení? A stačí to vůbec? Chci říct, že zdroj odkud to chcete kopírovat pravděpodobně nebude tím kdo může udělit souhlas k použití (není autorem).

Mně to připadá hrozně nepružné:
najdu fotku | zeptám se na použití | zamítnuto > hledám autora | zeptám se na použití | zamítnuto > hledám jinou fotku

To není zrovna nejrychlejší cesta.
Indy
Profil
Pokud chceš obrázky automoblů, tak bych se rozhodně nebál čerpat z oficiálních zdrojů automobilek, jak už tady bylo řečeno..
Zahon
Profil
boy ms
No, mám doma takovou pěknou knížku přesně o těchto věcech a tak jsem do ní nakoukl (ještě jsem jí nečetl, na každém řádku odkaz na nějakej paragraf, jednomu to leze na mozek..) Asi takhle. Pokud Vás bude někdo chtít zažalovat, tak má šanci ať si to zkopírujete nebo ne (pokud nemáte jeho povolení). Ovšem po přečtení kapitoly jsem došel k závěru, že tzv. inlinking (tzn. načítání např. obrázku z jiné webové stránky) je možná lepší řešení, protože může dojít maximálně k takzvanému neoprávněnému vystavování díla a to je často velice sporné, zda dochází k porušení autorských práv nebo ne... U zkopírování je to jasné, tam jste autorská práva porušil, pokud není zmíněný obrázek vydán jako volný materiál, nebo nemáte povolení autora.
Acci
Tohoto bych se u webů velkých automobilek opravdu nebál...
RPG
Profil
Acci
To už ale není jeho problém. Myslel jsem, že základním principem webu je odkazování. Mýlím se? Nejspíš záleží na tom, nakolik je boy ms taktní. Samozřejmě tě chápu...
boy ms
Profil *
Indy: No v tom je ten problém, na jejich webech právě moc fotek nemají...myslím tím velkých fotek....nevím odkud velké weby jako auto.cz čerpají svoje wallpapery a dávají si na ně své copyrighty...auto.cz svoje wallpapery nefotí, protože třeba na autorevue.cz najde člověk ty samé, ale s copyrightem autorevue.cz....

Takže myslíte, že nejlepší cesta je prostě dát textový odkaz na obrázky?
Acci
Profil
RPG
Záleží, co myslíš tím odkazováním. Já jsem to myslel tak, že na stránku umístím obrázek, který se bude načítat z cizího serveru.
Indy
Profil
boy ms
no díval jsem se jenom na škoda-auto.cz, a tam měli ke každýmu modelu hezký fotky a podle mě i dost velký.. Nevim sice kolik přesně potřebuješ, ale 900x600px je podlě mě dost..
boy ms
Profil *
Indy: Tak zrovna na skoda-auto jsou, ale všechny automobilky nemaj wallpapery na webech....rozlišení by mělo bejt těch 1024x768, zkrátka standart...
Indy
Profil
boy ms
1024x768 na blog? no nějak si to nedokážu představit..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0