Autor Zpráva
smajli
Profil *
Zdravím,

Sice se zde v této diskusi na toto téma dají najít informace, ale zatím se zde neobjevilo jak vlastně tyto naprogramované plechovky pracují. Objasněním, pokud se tím někdo blíže zabýval, jejich způsobu napadání formulářových stránek, by možná pomohlo i takovým laikům jako jsem já, zlepšit ochranu svých GB.
Protože mám mladé stránky tak prolézám internet, snažím se získat kontakty a tak narážím na spousty zaspamovaných GB, je smutné, že to majitelům snad ani nevadí, nejhorší co jsem viděl je zde:
Stránky Odboj , tam jsem nestačil napsat dotaz a už byl na druhé straně.
Na svých stránkách jsem mazal dvakrát. Můj GB je stažený script a upravený do mojí podoby. Po prvním "zasvinění" jsem rozšířil formulář o input s kontrolní číslicí, ale pak jsem koukal jak jouda, když se robot do knihy dostal podruhé. Zajímavé také bylo, že ve statistikách v tu dobu, kdy byly psány příspěvky nebyl žádný přístup na web. Takže jsem zkusil přímo zadat vložení a ono to šlo, v té knize nebyla kontrola vkládaných dat, ale jen vpisovaných.
Takže jsem si to "snad" upravil.
Pokud by byl někdo kdo by mi to mohl zkontrolovat (možná to plechovky zkontrolují dříve) a dal mi sem informaci jestli to je alespoň nějaká ochrana byl bych vděčný. Ale určitě by stálo za to v tomto tématu jak jsem psal výše, blíže odhalit a objasnit práci robotů.

Moje dílo
pokud se tam objeví nějaké testovací příspěvky, s tím si poradím, jen do toho. :)
díky smajli
smajli
Profil *
Jak se to sem dostalo?
todle
djlj
Profil
je smutné, že to majitelům snad ani nevadí
Já si myslím, že někteří ani neví, že to je spam. Myslí si, že mají spoustu zahraničních návštěvníků...

smajli
Jinak ta tvá ochrana je fajn, botům bude trvat hodně dlouho, než příjdou na to, jaké to je číslo :).
smajli
Profil *
Nikdo nepřispěje objasněním ?
llook
Profil
Nikdo nepřispěje objasněním ?
To je těžký... Jako bys chtěl, aby ti někdo vysvětlil, jak přesně funguje Google. Můžeme jen zkoušet různé možnosti a přemýšlet o tom "jak bychom to udělali my" (chceš-li chytit spammera, mysli jako on).
Podle všeho se zdá, že roboti založení na prohlížečích zatím nejsou, takže přes javascript se ti současní ještě nedostanou.

Jak se to sem dostalo?
To vypadá na ruční práci.
smajli
Profil *
llook
To je právě to, že neumím "myslet" programátorsky, já třeba vím co který příkaz udělá, ale to je vše. A tak by třeba pomohlo, kdybych věděl, že robot třeba projde formulář, získá jména proměnných zjistí "action" dosadí údaje a provede "action" nebo něco takovýho. Asi variant bude více, a nebo taky třeba ne.
To znamená, že nejlepší ochrana je taková, kterou nerozlouskne člověk a o které se nemluví, ale může vůbec něco takováho být?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0