Autor Zpráva
Meldo
Profil
Chcel by som sa zacat ucit nejaky programovaci jazyk podobny php-cku. Pocul som,ze C je dost podobne. Neviem sa vsak rozhodnut ci C alebo C++. Ide mi najma o uplatnenie v praxi.
prvacek
Profil
C++ je vylepšený C a C# je obojo dohromady a ještě něco na dělání s internetem tj. www stránky, tak si vyber.
Meldo
Profil
C# je ale len pre windows nie?
WanTo
Profil
prvacek
C# není C a C++ dohromady. C# je Java, do které Microsoft přidal několik vlastností z C++ (např. přetížené operátory) a ještě něco úplně nového (třeba lepší properites).

Meldo
C# je ale len pre windows nie?
Oficiálně ano, ale ještě existuje projekt mono, který umožňuje spouštění na ostatních systémech. Pokud hledáš čistě multiplatformní jazyk, tak se podívej po Javě, popř. ještě Pythonu.

A teďka k výběru mezi C a C++:
C++ je C rozšířené o podporu OOP. V dnešní době prakticky nemá cenu učit se jen C, stejně se k němu při učení C++ dostaneš.
prvacek
Profil
Projekt MONO C# compiler funguji na Windoxs, Linux a Mac.
TooFew
Profil
Podle mě je lepší se nejdřív naučit základ C a potom postupně přejít na C++. V C se dají jednoduše udělat klasické textové procedurální programy (pravda je, že i v C++) a C++ díky své objektovosti zase umožňuje lepší práci s grafikou (Win32 API, SDL, OpenGl...).
WanTo
Profil
V C se dají jednoduše udělat klasické textové procedurální programy (pravda je, že i v C++) a C++ díky své objektovosti zase umožňuje lepší práci s grafikou (Win32 API, SDL, OpenGl...).
SDL (a snad i Win32 API, jak to je s OpenGL, nevím) je v čistém C, takže všechny výhody C++ odpadají.


Meldo, pokud se nakonec rozhodneš pro C++, doporučuji ti knihu Mistrovství v C++ od Stephena Praty. Sice je celkem drahá (kolem tisíce korun), ale opravdu stojí za to. Podívej se po nějaké recenzi, já teď bohužel nemám čas ji podrobněji popsat.
Meldo
Profil
WanTo
Mistrovstvi v C++ som cital v knihkupecstve a zdala sa mi dost dobra.

Pokud hledáš čistě multiplatformní jazyk, tak se podívej po Javě
Aj na tym som rozmyslal. Hladal som vsak nieco lahsie a blyzke phpcku. Ale ked nad tym tak rozmyslam, v Jave sa daju robit aj veci pre web co je fajn.Musim si to este nechat prejst hlavou.
izsak
Profil
Poznámočka na začiatok: istá syntax PHP sa PODOBÁ syntaxy C/C++, ale je to len podoba.

Určite sa nezačni učiť C, pretože ak ti ho neznechutia pointre a prejdeš až na C++, budeš mať zlé návyky. (Niektorí kolegovia dakedy použijú C syntax zo zvyku, ale väčšinou to vadí kompilátoru, keď je v striktnom C++ móde).

Čo sa týka C# a Java, ktoré sú úplne mimo od C++: tiež majú podobnú syntax ako C++, ale používajú run-time prostredie pre beh a odpadá ti napr. práca s pointermi a sú teda úplne odlišné od C++ (treba rozlišovať výzor kódu a jeho funkčnosť).

prvacek
C# je obojo dohromady
Tak toto je úplne mimo. C# je čisto objektovo orientovaný a je teda podstatne odlišný od C a časti C++.
Acci
Profil
A když už jste u toho: je lepší se učit C++ nebo C#?
roberta
Profil
A když už jste u toho: je lepší se učit C++ nebo C#?
to je úplne jedno. ide o to pochopiť princíp OOP, nie jazyk, v ktorom programuješ
llook
Profil
C není moc podobné PHP, má akorát trošku podobnou syntaxi. V dost zásadních věcech se liší (správa paměti, statické vs. dynamické typování, podpora OOP).
Vybral bych si některý vysokoúrovňový jazyk a čím lepší podpora OOP, tím líp - pokud chceš trošku podobnou syntaxi, tak Java nebo C#.

SDL (a snad i Win32 API, jak to je s OpenGL, nevím) je v čistém C
Standard OpenGL myslím nijak neurčuje jazyk. Ale jak implementace od Microsoftu, tak linuxácká Mesa 3D jsou čisté C.

je lepší se učit C++ nebo C#
Jednoznačně brainfuck!
thingwath
Profil
Co takhle spíš Ook!? ;-)
DJ Miky
Profil
doporučuji ti knihu Mistrovství v C++ od Stephena Praty

Já ji taky doporučuji. Mám ji a je opravdu srozumitelná, i pro mně :D.

Pár recenzí:
http://www.svetsiti.cz/print.asp?rubrika=Tipy&clanekID=107
http://reboot.cz/index.phtml?id=308
http://www.linuxzone.cz/index.phtml?ids=33&idc=1114
WanTo
Profil
A pokud by náhodou došlo na Javu nebo C, tak velice dobré jsou učebnice od Pavla Herouta.
WanTo
Profil
izsak
Jen na okraj: jaké jsou nejčastější zlé zvyky z C při programování v C++? Já se učím oboje najednou a bohužel nemám dost znalostí, abych dokázal rozlišit, co je dobré a co špatné.

Za špatný zvyk bych asi považoval procedurální programování v C++ a použití pointerů tam, kde jsou možné reference, ale určitě toho bude mnohem víc.
janc1
Profil *
jj Mistrovsti v C++ od Pratu a najlepsie by bolo pockat si na 3. prepracovane vydanie ktore vyjde uz coskoro

alebo od B. Eckela Myslime v C++
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0