Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj,
myslíte si, že se vyplatí koupit si doménu .cz jen na rok a po roce jí znovu prodloužit? Nebo jí rovnou koupit na deset let dopředu? Ceny domén jdou každým rokem dolů, netušíte, jaká cena se chystá na nový rok? Když teď koupím doménu na deset let, tak mě to bude stát 5490. Na rok to stojí 549.
Martin Kuželka
Profil
Od 1. ledna 2007 bude cena o cca. 100Kč nižší a postupně by se měla ještě snižovat.
quinux
Profil
Anonymní
Já myslím, že je to úplně jedno. Když ji koupíš na deset let tak máš deset let bez starostí. Jde akorát o to, jestli svůj web hodláš tak dlouho provozovat. Když ji koupíš na rok, tak když tě to přestane za rok dva bavit tak ušetříš.

On ten rozdíl je v podstatě jen v jedné max. dvou stokorunách což není moc, takže osobně bych doporučil jen na rok. Pokud za dva roky budeš tak daleko, že budeš vědět, že web bude ještě nějaký ten rok určitě existovat tak si ji pak můžeš na těch deset let prodloužit.
Kajman_
Profil *
Někde jsem kdysi četl hypotézu, že google více důvěřuje doménám zaplaceným na více let.
quinux
Profil
Kajman_
Starším doménám ano. Ale určitě nezjišťuje na jak dlouho dopředu je zaplacena.
Kajman_
Profil *
Právěže u nových prý ano.
Gekon
Profil
Kajman_
Jak to zjišťuje? čte záznamy WHOIS? tam to není, nebo jo? nebo přes www.nic.cz ?
quinux
Profil
Gekon
Ve whois je datum expirace, takže takhle by to šlo. Ale zdá se mi to málo pravděpodobné.
Anonymní
Profil *
Kajman_
Je to zajímavá myšlenka, nevíš, kde si to četl? Ono taky záleží, kdo tu zprávu vydal.
Martin Kuželka
Profil
Ano, také jsem to někdo četl. Ani bych se nedivil, kdyby to opravdu fungovalo. Chápu to tak, že u domén, které jsou registrované na delší období si Google řekne: "Hmm.. ten člověk to s tím webem myslí vážně, to nebude pro žádný SEO spam, tak mu nějaký ten bodík přidám." Domény, které pro různé tapetování výsledků apod. slouží, totiž bývají registrované na krátké období, protože po určité době jsou následně zabanovány a bylo by tedy zbytečné je mít déle než jeden rok.
Anonymní
Profil *
Jestli je to pravda, také se dá říct, že google "ničí" malé podnikatale, kteří ze začátku nemají na to, aby koupili doménu na oněch deset let, a tím pádem zvýhodňuje firmy větší.
Martin Kuželka
Profil
Anonymní: ono to asi nebude až tak horké. Pozice, na které se zobrazí web ve výsledcích, je závislá opravdu na mnoha faktorech...
Denda
Profil *
Ahoj,chtěla bych si vytvořit vlastní doménu. Nemám povědomí jak na to, poradí někdo ?
DJ Miky
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/domeny.html
Gekon
Profil
Jdi na stránku hostingu, který sis vyhlédla, tam si vyber požadovaný hosting, zadej doménu dle své vůle, a objednej... další info dostaneš v mailu od majitele hostingu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0