Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, potřeboval bych si něco ujasnit... z různých článků na internetu jsem se dozvěděl ohledně licencí následující:

Nějaký teoretický příklad. Vytvořím pro klienta stránky, ve kterých použiji
a) - nějakou funkci pod GPL licencí
b) - nějakou funkci pod LGPL licencí
c) - kompletní řešení např. diskuzního fóra pd GPL licencí...
d) - nějakou funkci pod GPL licencí, kterou změním
e) - nějakou funkci pod LGPL licencí, kterou změním

Jestli jsem to dobře pochopil, v případě

a) - mohu klientovi prodat stránky, ale musím klientovi zveřejnit celý kód mých stránek pod GPL licencí

b) - mohu klientovi prodat stránky, ale musím klientovi zveřejnit pouze kód funkce, která je pod LGPL

c) - a zde vůbec nevím, tipl bych, že musím zveřejnit klientovi pouze kód diskuzního fóra, protože na to diskuzní fórum vedou pouze odkazy z mých stránek???

d) - mohu klientovi prodat stránky, ale musím klientovi zveřejnit celý kód mých stránek pod GPL licencí a navíc musím poslat tvůrcům té změněné funkce celý kód mých stránek

e) - mohu klientovi prodat stránky, ale musím klientovi zveřejnit kód změněné funkce pod LGPL licencí a navíc musím poslat tvůrcům té změněné funkce kód změněné funkce ...???

Zajímalo by mě hlavně, co je dynamické linkování a co statické linkování (protože jestli se nepletu, při dynamickém linkování není můj kód součásti např. výše uvedeného diskuzního fóra a proto nemusí být zveřejněno)
thingwath
Profil
No, vyznat se v GPL, to je pro čerta. A GPL a web, to už je vůbec...

Takže se do toho nebudu moc motat a jenom upravím některá tvrzení. Předně, slovní spojení zveřejnit klientovi je dost divné :-) Pravidlo je takové, že ten komu dílo šíříš musí zdrojáky dostat. Pokud je chce, musí je dostat. Ale samozřejmě, nemáš povinnost dílo dál šířit. Pokud někomu zdrojáky dát nechceš, nedáš mu nic a je to. Nicméně komu to předáš (pod GPL), ten má možnost to dále podle GPL šířit. A výslovnou součástí GPL je zákaz dalších omezujících podmínek.

Za druhé, není nutné nic posílat tvůrcům. Nikdo tě nenutí komukoliv změny poskytnout. Na změny se vztahují stejná pravidla jako na původní dílo, nic se tím nezměnilo.
thingwath
Profil
http://www.gnu.org/licenses/gpl-faq.html

Bavte se...
H13
Profil
Mě hlavně zajímalo, jestli můžu někomu prodat nějaký projekt, který může mít více licencí, např. první část projektu, která není šířena pod GPL, a druhá část projektu, která je s tou první částí projektu propojena, ale je šířena pod GPL...
thingwath
Profil
Řekl bych, že ano, ale ta ne-GPL licence nesmí mít omezení nad rámec GPL. Z toho FAQ:

What does it mean to say a license is "compatible with the GPL".

It means that the other license and the GNU GPL are compatible; you can combine code released under the other license with code released under the GNU GPL in one larger program.

The GPL permits such a combination provided it is released under the GNU GPL. The other license is compatible with the GPL if it permits this too.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0