Autor Zpráva
Mac
Máte niekto skúsenosť s vyhladávaním pomocou Sphideru? Ocením odkaz na CZ, alebo SK web, kde je používaný.
Richi
http://richi.blog.lupa.cz/0512/chcete-vlastni-vyhledavac
Mac
To som si čítal, ale som zvedavý na web, kde to beží a na skúsenosti z dlhodobého používania. Ale inak dík.
Jakub
Běží třeba tady.
Tak před rokem jsem hledal search-engine, tohle je asi nejlepší OS (když pominu htdig a jiné serverové aplikace) co jde sehnat. Zkus se popitvat v kódech, přišlo mi to vysoce funkční. Antropoweb je jediný český web využívající Sphider o kterém vím. Když jsem ho testoval, narazil jsem na jediný zásadní problém - index vytváří PHP skript, který logicky potřebuje brutální timeout (závisí na počtu dokumentů a rychlosti stroje, u větších webů počítej minuty - desítky minut (můj domácí server je šunka)). Jediné řešení, které mě napadlo (a které, jak jsem zjistil, používají i na Antropowebu) je generovat index na svém serveru a pak ho přenést na hosting (nebo si samozřejmě nechat nastavit na hostingu timeout 10 minut, což ti asi fakt nikde neudělají; nebo mít svůj server).
Tohle dělá ze Sphideru bohužel ne moc použitelné řešení u webů, kde se rychle mění obsah. Ale je to dáno technologií, takže s tím autor nic nenadělá.
PHP musí mít povolené funkce pro práci se sockety, během indexace docela vaří - naváže spoustu spojení se serverem, s databází...

Podtrženo sečteno - vynikající OS kousek, ale nasazení na velký web na jiném než vlastním serveru je problematické. Když už bych měl vlastní server, poohlédnul bych se spíš po nějaké serverové aplikaci než po skriptech.
Mac
Díky moc, to som presne potreboval vedieť, moc ďakujem za obsiahle popísanie.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0