Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Představte si tyto situaci:
1) Na stránkách X se nachází mp3, která je nelegální a já jí nechám na svém webu přehrávat.
2) Na stránkách X se nachází mp3, která je legální a já jí nechám přehrávat na mých stránkách.

Tím přehráváním myslím, že tu mp3 neskopíruju na svůj web, ale budu jí načítat z webu X.

Chtěl bych vědět, zda se v obou případech dopouštím trestného činu, nebo ne.
WanTo
Profil
První situaci bych za trestnou považoval, u druhé těžko říct, asi bude záviset na licenci.
RPG
Profil
Anonymní
Myslím, že v obou případech ano.
Neotrid
Profil *
Autor stránek je přímo zodpovědný za všechen obsah svích stránek. A to i za obsah vkládaný jinými uživateli.

Legální mp3 neexistuje. Ani jiné legální multimédia. protože výraz: legální. Je řekl bych milný. Musíš mít koupená práva na onou mp3 od společnosti, jenž ji vydala.

1, trestné - porušování licenčních práv. (vyjímka je kdyby si onu mp3 skládal ty sám, nebo někdo z tvích přátel)

2, trestné - porušování licenčních práv. Jelikož ty na to práva koupená nemáš. Tady by pomohlo ledatak inframe s povolením od onich stránek X.
esemeska
Profil
Neotrid
Oo, mužeš se prosím s píše věnovat češtině, tokové chyby dělají vážně jen žáci do 3tích tříd ZŠ ;)
svích, milný, onou, vyjímka, tvích ...doufám, že o tom víš, a psal jsi to jen z legrace ;D

btw správně je to aspoň podle mě takto: svých, mylný, onu, výjimka, tvých
nightfish
Profil
3tích
a tohle je co? třetích? 3.?

Anonymní
doporučuji konzultovat s právníkem specializovaným na autorské právo, ne s bandou právních kutilů (mezi které se též řadím) na tomto serveru...
djlj
Profil
Anonymní
Neotrid má pravdu. Ale stejně nechápu, proč si ten autorský zákon prostě nepřečteš, je na stránkách Osy.
esemeska
Profil
nightfish
3tích
a tohle je co? třetích? 3.?

jo to je ono, je to běžně používané, jestli jsi si toho nevšiml
djlj
Profil
jo to je ono, je to běžně používané, jestli jsi si toho nevšiml
Ale blbě ;).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0