Autor Zpráva
Romanticka
Profil
Zdravím,

zajímalo by mě, jak je to s tou DPP ve světě webdesignu. Jsem jeste student. ŽL nevlastním a proto dělám na DPP. Vím, že na DPP můžu pracovat 100hod za rok u jednoho zamestnavatele. Jinak vim, ze kdyz jsem student, mam nejake slevy ny danich nebo tak neco. Zajimalo by me ale, o co se jeste musim starat? Co musim zaplatit nebo odvest statu, pokud tedy neco musim takoveho udelat? Nekde jsem cetl, ze na konci roku bych mel fin.uradu odevzdat nejaky papir, kde bude zuctovani za cely rok, nebo tak neco, moc jsem to nepochopil. Prosim o nejakou radu. Co musim vse udelat proto, abych mohl pracovat bez problemu na DPP?
souki
Profil
Ta sleva na dani se dá zvýššit podepsáním Prohláššení poplatníka. Jak je to přřesněě finančče ale netušším. Zrovna taky řřešším kolik můůžžu napsat abych to ješštěě nemusel danit

EDIT: sry za diakritiku.. nějak mi zlobí FF
Peca
Profil
V Právu nedávno vyšel článek "Jak platí daně studenti z letních brigád". Hledej po zaregistrování na www.pravo.cz Bez registrace to asi nepůjde.
souki
Profil
po zaregistrování je odkaz http://pravo.newtonit.cz/default.asp?cache=986156

EDIT: pardon... je to doččasný link... použžij hledání
quinux
Profil
Romanticka
Když pracuješ na DPP, tak ti daně vyřizuje zaměstnavatel. Co se týče toho ročního zůčtování, tak to asi budeš muset udělat sám, ale nejlepší máš si zavolat nebo zajít na finanční úřad. Můžeš se hned zeptat na vše najednou a možná ti třeba poradí i lepší způsob než DPP (kvůli tomu omezení na 100hod). Alespoň já s tím mám dobré zkušenosti, vždy mi ochotně poradili a měl jsem informace z těch "nejpovolanějších" rukou.
Romanticka
Profil
jo clanek dobrej, pomohl, ale nevim jednu vec. Co kdyz budu mit prijmy od 4 zamestnavatelu? To potom musim podat to danovy priznani? Nebo ho nemusim podavat?
quinux
Profil
Romanticka
Když je to od více zaměstnavatelů tak buď ti to udělá všechno ten poslední (aktuální) a nebo to budeš muset udělat sám.
Romanticka
Profil
quinux
A co kdyz to neudelam, co se stane?
quinux
Profil
Romanticka
Těžko říct, buď na tebe příjdou nebo ne. Ale neriskoval bych ;o)
Peca
Profil
Pokud vím, tak v daný kalendářní měsíc můžeš mít jenom jedno zaměstnavatele.
Romanticka
Profil
Peca
jo, ale jen na Prohlaseni poplatnika dane z prijmu fyzickych osob ze zavisle cinnosti. To musis mit v jednom kalen.mesici jen jedno.
Romanticka
Profil
takze pokud budu mit DPP u 5 zamestnavatelu a mesicni hruba mzda bude u kazdeho do 5000,- , nemusim na konci roku podavat DP
pokud bude mesicni hruba mzda u kazdeho nad 5000,-, musim podavat na konci roku DP?
souki
Profil
Romanticka
pokud jsi student a máš prohlášení poplatníka, tak je to tušim dokonce do 6600Kč
bar
Profil
Trochu je tady zmatek, tak ještě něco přidám. Nejdůležitější je zda je nebo není podepsáno prohlášení k dani u zaměstnavatele. Pokud ano jsou následující varianty:
a) odvádí se daň zálohově (srážkou ze mzdy) a po konci zdaň. období si poplatník může požádat u posledního zaměstnavatele o provedení vyúčtování. Musí mu ovšem dodat potvrzení o odvedených zálohách na daň od předešlých zaměstnavatelů. Navíc může uplatňovat odpočitatelnou položku na studenta, případně i další slevy.
b) Podá DP sám za zdaň. období, daň vyúčtuje, uplatní slevy a odečit. položky pokud má na ně nárok. Jako přílohu dá potvrzení od všech zam., u kterých pracoval a podepsal prohlášení, o odvedených zálohach.

Pokud nepodepsal prohlášení, odvádí se daň podle zvláštní sazby daně srážkou. Tato je konečná a vyúčtovat nejde. Řešení ale je, může požádat zaměstnavatele aby FO prohl. podepsala dodatečně. Zaměstnavatel ale pak musí zažádat FU o přeúčtování již odvedené daně (odvádí se na různé účty), případně ji proúčtovat podle zákona o dani z příjmu. Sazby jsou trochu jiné (což se bude asi kroutit, protože bude mít práci navíc).

Doufám, že je to zamotané dokonale :) Má ještě někdo nějaký dotaz?
mormil
Profil *
Jak postupovat, když výdělek je vyšší než 10 000,- měsíčně a každý měsíc odpracuji jiný počet hodin, jelikož ani firma neví kolik práce bude chtít?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0