Autor Zpráva
wimstr
Profil
Ahoj......za nedloho (času hodně a zároveň žídný) se budu muset rozhodnout na jakou školu (střední) bych měl jít ze základky, ale stále se nemohu rozhodnout...jako obor bych chtěl něco, co se týká programování......ale nenašel sem žádnou školu, která by mi vyhovovala.......zajímali by mě vaše názory, rady pro školu a hlavně skušenosti z ní...děkuji...........pokud možno..nejlíp někde v okolí Prahy....dík.. :D
jozob
Profil
wimstr
Budem hovoriť z mojej osobnej skúsenosti. Mal som predstavu, že stredná škola mi pomôže v oblasti programovania a všeobecne IT, ale pomohla mi veľké guľové. Všetky vedomosti z oblasti IT mám z kníh a webov.

Vyber si školu, ktorá Ti nebude prekážať v samoštúdiu. Keby sa máš spoliehať na školu, ďaleko by si nedošiel. Je v podstate jedno, na akú školu sa vydáš, len nech je odborne zameraná. Pri samoštúdiu sa zvládneš dostať na vysokú programátorskú úroveň oveľa skôr ako pri štúdiu na akejkoľvek škole. Školy totiž väčšinou vyučujú zastaralé technológie a často sa stáva, že úroveň jednotlivých študentov v danej triede brzdí tých zdatnejších (čo neodsudzujem, ale považujem za zbytočnú brzdu).

Záver: nezáleží príliš na škole, ale skôr na tom, ako sa postavíš k samotnému programovaniu. Musíš byť na seba tvrdý bez ohľadu na školu a snažiť sa vynikať vo svojom odbore bez ohľadu na okolie.
thingwath
Profil
Matematický zaměřený gympl > jiný gympl > nějaké technické lyceum > jiné obory na průmce

Tolik z pohledu znalostí (cokoliv jiného nemá cenu uvádět) :-) Jsou samozřejmě i jiné pohledy. Spíše bych nedoporučil obory přímo nějakým způsobem na IT a programování ,zaměřené`.

Ještě k jozobovi, hlavně to nesmíte brát tak vážně :-) Na škole zase tak extra nesejde, spíš jde o to, koho tam potkáte a jaké tam bude prostředí, co přesně se bude učit je až na druhém místě. Hlavně na sebe nemusíte být (příliš) tvrdí a nepotřebujete být vždy a ve všem nejlepší. Jednou byste toho mohli litovat :-)
wimstr
Profil
děkuji za rady....myslím že už sem se díky vám rozhodl a skusím asi matematicky založený gimpl..
jozob
Profil
wimstr
Dúfam, že budeš mať dobrú učiteľku Češtiny. :)
stribny
Profil
Můžeš zkusit http://www.ssakhk.cz/. Třeba to bude to co hledáš, třeba ne :)
RPG
Profil
stribny
Myslím, že tak vysoké školné si nemůže dovolit jen tak někdo :o). Každopádně, letos tam jde můj kamarád... Na Virtuální grafiku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0