Autor Zpráva
dspanhel
Profil
Dobry den,

jsem autorem stranky MASÁŽE.info. Dal jsem si s webem dost velkou práci, je to takový můj vlastní soukromý projektík, který mne napadnul realizovat světe div se - při masáži:-)

Nyní se však objevil web squash.hraju.cz, který se v tomto mém projektu slušně řečeno velmi inspiroval (např. kompletně převzatá mapa). Autorem jsou "profesionálové" z DaEnd (Petr Novák a Michal Zach).

Vím, že např. na mapě ČR nejde vymyslet nic světoborného, když jsme kreslili křivky tak jsme také "jeli" podle mapy jiné, ale na onom squashi je naše mapa převzata zcela kompletně, všechny křivky odpovídají ...

Jde se proti tomu nějakým způsobem bránit, něco s tím udělat?

Díky za rady.
TooFew
Profil
No jestli je ta krádež prokazatelná, můžeš je zažalovat.... Jikan nevím.
Timy
Profil
aj, jsem si něčeho nevšiml

Takže ještě jednou: ty dvě mapy určitě nejsou shodné (ač by nakonec měly být), rozhodně bych neříkal, že "všechny křivky odpovídají", například Praha vypadá na každé mapě jinak a oni tam mají navíc vyznačeny okresy. A jak už jste řekl, na mapě České republiky toho moc inovativního vymyslet nejde. Navíc takovýchto klikacích map bude IMHO vícero a všechny budou pravděpodobně stejné.
nightfish
Profil
praha jiná
hranice na SZ republiky jiná
ta mapa na squash.hraju.cz má klikatější hranice...
souki
Profil
Na první pohled mi mi přišly stránky skoro stejně... ALe na druhý jsme zjistil, že je podobná jen hlavička a to anvíc kvůli mapě... tak nevim...

EDIT: beru zpět... jsou HODNĚ podobné
dspanhel
Profil
Timy:

Již to změnili. Jakmile budu u počítače, kde mám kopii toho webu, tak sem hodím printscreen, kde je vše názorně vidět. Nyní změnili vzhled Prahy a přidali obrysy okresů, před pár desítkami minut to tam ještě nebylo.

Těch klikacích map skutečně je více, jde jen o to, jak kdo zjednoduší detailnost mapy - mapa na squashi byla původně mimo barvy naprosto totožná.

Prostě mne tyhle nekalé praktiky štvou, firma DaEnd se vydává za profesionály v oblasti tvorby www a přitom dělá tohle.

Těch shod je tam více, nejen v mapě, ale jsou asi viditelné jen pro mne, jako pro autora webu MASÁŽE.info . Jsou to mimo té mapy detaily a maličkosti a mohly by to být i náhody, ale když je těch převzatých detailů třeba deset, tak už to náhoda není, ale je to neserióznost a neprofesionalita firmy DaEnd.
Timy
Profil
dspanhel
"Již to změnili. Jakmile budu u počítače, kde mám kopii toho webu, tak sem hodím printscreen, kde je vše názorně vidět. Nyní změnili vzhled Prahy a přidali obrysy okresů, před pár desítkami minut to tam ještě nebylo."
Nejsem si jistý, zda máte pravdu - http://72.14.221.104/search?q=cache:MJ_Z01NPTqIJ:squash.hraju.cz/+&hl= cs&ct=clnk&cd=1 archivní stránka z 23. srpna - mapa vypadá stejně. Ale rád si na screenshot počkám :-).
Casero
Profil
dspanhel
sem taky zvědav na tu vaši kopii
Railbot
Profil
Krom te mapy mi tam nepripada nic stejneho, lehce podobne mozna, ale to nic neznamena.
dspanhel
Profil
Timy: Google si uchovava v cache jen text, obrazky asi ne ...

Timy
Profil
dspanhel
"Google si uchovava v cache jen text, obrazky asi ne ..."
Pravda.

Každopádně jdete s křížkem po funuse, už mají svou mapu :-).
dspanhel
Profil
Krom te mapy mi tam nepripada nic stejneho, lehce podobne mozna, ale to nic neznamena.

Krome te mapy uz jsou to jen detaily a malickosti, nektere veci jsou vazne prkotiny, ale inspirace je videt:
1) v topu mapa, volba regionu a vyhledavani - stejne na obou webech
2) po vybrani kraje zustava zvyraznena polozka v list seznamu
3) logicka struktura navigace je stejna, ale to u techto typu webu je normalni
4) struktura adresy je u obou webu uplne stejna
5) text zobrazit adresu na mape je na tom samem miste a v tom samem zneni
6) porovnejte nazev obou serveru: "KATALOG squash center a squashovych kurtu V CESKE REPUBLICE" a "KATALOG maseru a masaznich salonu V CESKE REPUBLICE"

Nicmene to jsou uz vazne prkotiny, jen tak v kupe mi to jako autorovi puvodniho webu MASAZE.info pripadne zrejme ...
dspanhel
Profil
Každopádně jdete s křížkem po funuse, už mají svou mapu :-).

Mate recht, pridat si do mapy par obrysu, kdyz se predtim na nej udela bubu, umi (skoro) kazdy. Mapa ale byla zcela stejna, jak je videt. Nicmene o tom, jak pristupuji ve spolecnosti DaEnd k zakazkam, to svedci.
dspanhel
Profil
souki
beru zpět... jsou HODNĚ podobné
Ano, staci zamenit masaze za squash a trosku si premyslet top a je to velmi podobne - ovladanim i strukturou. Mapa je jen tresnicka na dortu.
Anonymní
Profil *
Zdravím, tak aby se také vyjádřil autor :-)
Ano mapa byla stejná - a sebrali jsme jí z masáže.info - sypu si (opět) popel na hlavu. Po upozornění od Bc. Špaňhela jsme mapu změnili. Ani to se mu nelíbylo - protože jsme dle jeho názoru vzali celý jeho nápad. Ano je to pravda systém klikací mapy a selekt boxu mi přišel jako dobrý nápad. Panu Špaňhelovi se to stále nelíbilo, takže než se handrkovat novou mapu jsme úplně odstranili. Nakonec jsme zjistili, že podle Google Analytics - site overlay na ní nikdo neklikal.

Ještě jednou si sypu popel na hlavu.

Pokud jde o ostatní věci, ano je to velice podobné. Není moc možností jak struktorovat data v přehledném katalogu. Title webu aby obsahoval všechna potřebná klíčová slova a byl pravdivý.... Masaze.info jsme nevzali a nezkopírovali. Překvapuje mě, že se nikdo ani nepozastaví nad kopírováním layoutu a celých Google aplikací třeba Seznamem. Nu nic, než jsem viděl statistiky z Google Analytics měl jsem pocit, že mapka je přehledná a pro uživatele užitečná.

Jsem rád, že jsem to s panem Bc. Špaňhelem pěkně vyřešili a ani jsme si moc nenadávali :-)
VitaZ
Profil
Nakonec jsme zjistili, že podle Google Analytics - site overlay na ní nikdo neklikal.
Nemůže bý výsledek ovlivněn tím, že mapu "pohání" javascript?
dspanhel
Profil
Zdravím, tak aby se také vyjádřil autor :-)

Ano, jen nevím, jestli je to Petr Novák nebo Michal Zach:-)

Domnívám se, ze jsme si vse objasnili zatim k oboustranne spokojenosti, jak jsem Vam i psal, veci az na tu mapu jsou prkotiny, s tim plne souhlasim, jen v tom celkovem vysledku mi to proste dalo tak nejak synergicky efekt.

Po upozornění od Bc. Špaňhela jsme mapu změnili.
Pěkne řečeno:-)))


Ani to se mu nelíbylo - protože jsme dle jeho názoru vzali celý jeho nápad. Ano je to pravda systém klikací mapy a selekt boxu mi přišel jako dobrý nápad. Panu Špaňhelovi se to stále nelíbilo, takže než se handrkovat novou mapu jsme úplně odstranili.
Nechci se uz handrkovat, ale mezi upozorněním na zkopírovanou mapu a úplným odstraněním mapy již žádná komunikace mezi mnou a panem Ing. Petrem Novákem nebyla, až zpětně jsem Vám řekl, že přidání obrysů okresů mi jako až tak velká změna nepřipadne - nicméně to bylo již poté, co mapa na stránkách vůbec nebyla.


Jsem rád, že jsem to s panem Bc. Špaňhelem pěkně vyřešili a ani jsme si moc nenadávali :-)
My jsme si nenadávali vůbec, nebo se pletu?;-) Tedy pokud nepovažujete mou výzvu na zápas ve squashi za nadávku;-)
dspanhel
Profil
Překvapuje mě, že se nikdo ani nepozastaví nad kopírováním layoutu a celých Google aplikací třeba Seznamem.
Ale zastavi, jak urcite vite sam z ruznych konferenci. Jen je prohlasi za prumyslovy vzor a pokracuje dal ... :-(
Petr N.
Profil *
Jejda sem se poprvé zapoměl podepsat :-)
To: VitaZ - Klikaci mapu nepohání JavaScript - ten dělá pouze MouseOver efekt. Takže by s tím Analytics neměli mít problém.

To: dspanhel - Pravda nenadávali jsme si vůbec. Ten squahs nekdy můžem dát :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0