Autor Zpráva
kahi
Profil
Zdravíčko kolegové :-)

Zajímalo by mě, jak spravujete vy své internetové projekty - jaké používáte programy/služby k uchovávání/sdílení poznámek, ToDo listů (a dalších dat).

Já momentálně používám win. aplikaci AM-Notebook ( screen ), která je bohužel pouhým prostým textovým editorem, takže neumožňuje sdílení, pohodlné vyškrtávání hotových "tasků", řazení a další operace, související s ToDo. Čili, AM-N. přestává dostačovat i mým amatérským požadavkům.

A nedaří se mi najít nic, co by lépe splňovalo mé potřeby. Před pár dny jsem zkoušel Basecamp , který bohužel, ... hmm, není ideální :-)

Takže, jak to děláte vy?
tiso
Profil
Ja robím projekty sám a ku každému mám textový súbor v ktorom mám koncepciu, zoznam súborov, todo i chronologický popis čo som kedy urobil. Celý projekt potom zálohujem aj s týmto súborom takže vždy mám poruke aktuálne info. Zrejme to nie je to čo chceš, ale mne to stačí...
Nox_lbc
Profil
Já si všechno pamatuju ... mám to všechno v hlavě ... už začíná praskat ve švech ... aaaááááá ... PLESK ...
šufánek
Profil
já vim, jsme v třetím tisíciletí......ale:

pár lepících papírků a jeden metr čtvereční stěny je dodnes jedním z nejspolehlivějších "hardwarových" řešení :)
nightfish
Profil
svn na ukládání zdrojáků, u každého commitu podrobný popis změn
+ některé další informace a poznámky o projektu ve wiki (dokuwiki)
Anonymní
Profil *
mám složku projects, v té je složka private a work. ve work jsou pracovní projekty, v private soukromé. co projekt, to podsložka. potom mam složku completed, kam jsou ty hotove z work přesouvány po dokončení.

ToDo a poznámky: většinou v to mám v to mailech. a potom mam jeden texťák (txt soubor) (na vlastní poznámky) umístěný na hlavním panelu, takže je vždy po ruce.
kahi
Profil
No, děkuji za odpovědi, ještě se poptám jinde, ale zatím to vypadá, že co si člověk nanaprogramuje sám... :-))
DJ Miky
Profil
kahi
Já na ToDo používám freewarový prográmek Stickies, který vám umožní "lepit" si na plochu lístečky...
souki
Profil
DJ Miky
to bych na ní za chvíli neměl nic jinýho =)=)

Ale jinak si píšu poznámky typu TODO na začátek souboru inc.php, který mám v každém projektu
llook
Profil
Pro každý projekt mám v domácím adresáři samostatný adresář. Tolik k organizaci souborů. :-)

Verzování: Jednu dobu jsem používal CVS, ale pak mi přišlo, že pro soukromé účely je to C4 na vrabce. Takže čas od času ten adresář zabalím jako název-datum.tar.bz2. Většinou poté, co dokončím nějakou důležitou část nebo před tím, než provedu nějakou důležitou změnu.

K poznámkám jsem donedávna používal notes v Opeře, protože ji beztak mám skoro furt puštěnou, před půl rokem jsem začal používat GnoTime (to je Linuxová záležitost, pro Windows jsou podobné programy taky ale já je osobně neznám), kterým se pokouším měřit i vlastní produktivitu (donedávna jsem neměl ani trochu představu o tom, jak rychle programuju). Poznámky tak třídím vlastně jenom podle projektů/podprojektů a podle času.

K různým schémátkům, třeba když přemýšlím nad GUI používám tužku a papír, protože na monitoru je málo místa a takovéhle věci je dobré mít na očích. Až si jednou pořídím dvousetpalcovou obrazovku, papíry a nástěnka dostanou padáka ;-) .

Klasické TODO si obvykle nevedu. Když začnu projekt, v první poznámce si tak nějak popíšu výsledek a k němu směřuju, zbytek si píšu do poznámek. Když sednu k rozdělané práci, z poslední poznámky vidím co jsem dělal, kam jsem se dostal, co jsem nechal rozdělaný a během chvíle jsem v obraze.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0