Autor Zpráva
Dezoo
Profil *
Zdravim,
mám dotaz, po přenastavení ne moji rukou se mě dostal do ruk počitač a nenajde to nic, disky, mechaniky...akorát funguje disketovka, která je mě na nic....Je to možná nějakým nastavením v Biosu... Disky připojím, nastavím bootování a nenajde je to, sou 100% funkční...
nightfish
Profil
v biosu když těm diskům nastavíš autodetect, tak je to najde?
Miloš
Profil
1) Jsou kabely připojeny jak k diskům, tak k desce?
2) Jsou-li, mají správnou orientaci? (U disků to bývá z boku barevná, nejčastěji červená žíla plochého kabelu ve směru k červenému kabílku konektoru napájení disku)
3) Je-li i toto v pořádku, jsou disky správně najumprovány? (přemostění Master/Slave, případně Cable select). Schéma je na disku namalované. Zejména pozor, byl-li do systému nějaký disk přidán (HDD nebo DVD, to je jedno).
4) Vidí disky BIOS?
Dezoo
Profil *
Ten autodetect sem nenašel kde nastavit.... kabely jsou správně připojený, všechno je v pořádku....Bios je právě nevidí a to i když tam připojím třeba CD romku....nic to nenajde na těch kabelem, mě to příde, že to ani nehledá.....ono to ještě před nedávnem fungovalo, než se v tom začlo hrabat....
Miloš
Profil
Ten autodedect bývá tam, co je datum, disketová mechanika, klávesnice… První položka v BIOSu
Dezoo
Profil *
Tak sem na nic nepřišel....nic to na těch kabelech nenajde, spustil sem autodetect a nenašlo to nic....Ono je ten Bios taky nějaký strarý, takže se v tom nějak moc neorientuju...Tady je obrázek toho Biosu, lepší nevyfotím.... Není možné, že by byl někde vypnutý řadič na ty kabely? Sem to měl mit dneska v kupě....zítra to asi pěkně schytám, jestli se mě to nepovede sprovoznit.....
Miloš
Profil
Nejde náhodou na tom „NOT INSTALLED“ zmáčknout enter nebo změnit pomocí PageUp (PageDown)?

Vypnutý řadič by to teoreticky mohl být taky, ale to bude v jiné části BIOSu;
Když všechno selže, BIOS ještě mívá v hlavním menu volbu „load default setup“ nebo tak nějak. To by mělo nastavit nějaké výchozí bezpečné parametry (nic moc výkon, ale funkčnost).
Miloš
Profil
Případně odpojit všechny disky a zapojit jen jeden; když to zafunguje, přidat další...
nightfish
Profil
není ten disk větší, než bios podporuje?
a taky může být ten řadič vypnutý - hledej v Integrated Peripherials nebo tak nějak...
Dezoo
Profil *
Vůbec nic nepomáhá, asi se pudu oběsit...... Já sem u toho byl, když se to potentovalo, byl sem u známého ještě s kamarádem, že mu tam nainstalujeme XP, já sem se do toho nechtěl motat, takže sem jenom koukal...On tam byl problém za problémem...chtěli sme prosjistotu překopírovat data, aby se to náhodou nesmazalo....Tak se připojil druháý disk a ve windows ten nový nebyl k nalezení....pak se něco právě upravovalo v tom Biosu a pak najednou nešlo nic jinýho než disketovka...Bios disk musí podporovat, protože to s tim fungovalo....to slovo Integrated Peripherials sem tam nikde nenašel....NOT INSTALED jde změnit na ARMD, CDROM, AUTO, UDER a pak na ty čísla podle velikosti disku.....tim taky nic nezískám...prostě se ten řadič tváří jako nefunkční.....A nepomohlo by nainstalování nové verze Biosu? Takhle vypadá hlavní obrazovka, pokud to bude k něčemu.....
Miloš
Profil
No a právě volba AUTO je ta autodetekce
Dezoo
Profil *
Tak Vám všem moc děkuji za pomoc a jak že se to povedlo spustit? Sám nevim...Musel sem jit něco dělat, asi po hodině to spustim a ono to funguje:-D Zítra ten počitač odnášim a už ho nechci vidět !
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0