Autor Zpráva
Adun
Profil *
Jak psát správně css. Mám dva způsoby, ale nevím který si vybrat. První je takový, že do html budu dávat jen co je nezbytné a co pude udělám v externím souboru css a nebo: v html udělám vzhled stránek aby vypadal čitelně i bez css (kdyby se náhodou nenašlo), a v css udělám desing, barvičky apod., na což by správně měl být. Zajímalo by mě, jaký z těchto dvou způsobů je lepší a jestli nějáký z nich používáte. Moc díky
Casero
Adun
ve škole mě učili první způsoba, ale jak tu tak poslochám diskusi, tak by měl být web funkčí i bez stylu a k tomu se zas hodí ten druhý
venca163
Casero
ve škole jsme dělali stránky ve wordu

Adun
v zájmu rychlosti bych dal převážnou část css do externího souboru

vlastníci archivních prohlížečů + uživatelé mobilních telefonů (dohromady 1%? to je moc, nepočítám ty, kdo prastaré prohlížeče jen testují) se spokojí s přehledností (danou správnou sémantikou) a ostatní (++99%) budou mít rychlý i krásný web=)
Casero
:-D to mi naštěstí ne...asi sme pokročilá škola :-D, no jen by sme se mohli učit místo Pascala Céčko
RPG
Adun
První. Styly slouží k formátování vzhledu, HTML k určení významu. Abych pravdu řekl, často styly prostě vypínám, protože se skrze horu grafiky, která se na mě navalí, nemohu dostat k informaci, pro kterou jsem si přišel.

venca163
Proboha, co to bylo (ano, doufám, že již neexistuje) za školu?
venca163
RPG
kdepak, stále existuje...je to "prestižní" gymnázium jehož jméno nemohu sdělit, poněvadž už jsem jednou za kritizování této školy na webu dostal dvojku z chování

náš učitel na IVT zaspal dobu asi o 50 let a teď má deprese z toho, že on sám nic neumí, tak nám často nadává a bere si pouze takové úkoly, o kterých si myslí, že na ně stačí ( = tvorba stránek ve Wordu)

můj názor je, že by nezvládl ani to...

když se mu nelíbila například červená na něčím webu, řekl o dotyčném, že je imbecil když používá takové barvy a dal mu 4

vím že je to dlouhé OT, ale kdyby někdo natočil našeho učitele, dostal by výpověď
(vlastně nedostal, protože na ředitelství...radši nic)
djlj
venca163
Wow, tak to je celkem síla. To já na naši školu udělal Google bombu "nejhorší škola" a bez problému ;D.

Adun
Přikláním se, stejně jako ostatní, k první variantě...
Bubák
Externí CSS je další HTTP požadavek = zdržení. Výhodou je, že externí CSS se (zpravidla) nakešuje.
Pro "jednostránkovky" je vhodnější CSS v HTML souboru, pro běžné weby externí CSS soubor.

Styl pro monitor (media screen) a pro tiskový výstup (media print) doporučuji dát do jednoho *.css souboru, ušetří se jeden HTTP požadavek.
Gekon
djlj
To já na naši školu udělal Google bombu "nejhorší škola" a bez problému ;D.

http://soutr.cz/ ? :))
djlj
Gekon
Přesně tak :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0