Autor Zpráva
Voody
Profil
Zdravim,
mám na vás takový dotaz, nějak se mě poškodilo instalční CD k Windows Professional, systém se nainstaluje, ale je v něm hromada chyb, seká se atd.....zkoušel sem to dokonce na dvou počitačich se stejným výsledkem....A pomalu 4 litry na nový nemám a ani by se to nevyplatilo....Kdybych si stáhnul professionaly z netu nelegálně a použil instalační klíč svůj, fungovalo by to a bylo by to jako legální?
Dmagician
Profil
Instalovat to mozes z ktorejkolvek instalacie, dokazom pravosti systemu je nalepka na pocitaci kde je napisany aj tvoj licencny kluc. Podla ceny, predpokladam ze pouzivas OEM verziu
Michalek
Profil
IMHO by takovej přístup byl brán jako nelegální. To, že mám na počítači samolepku windows neznamená, že na počítači můžu mít nelegální windows...
Spíš bych zkusil kontaktovat M$ a chtít nový CD. Ale jen tipuji.
thingwath
Profil
Nevidím nic nelegálního na tom stáhnout si instalačku programu ke kterému mám licenci. A pokud si vzpomínám na jakési FAQ, tak MS tam popisoval, že když si k nelegálně provozované kopii zakoupíte licenci, stačí zadat klíč, takže s tímhle asi taky sotva můžou mít problém.
Dmagician
Profil
Michalek :-D
DoubleThink
Profil *
Koupí softwaru si kupuješ licenci pro použití - CD je jenom médium. Podle mého soudu, pokud zadáš do pirátské verze Win své sériové číslo a máš doklad o koupi legální verze, nikdo ti nemůže nic říct.

Na každý pád by ti ale Microsoft (možná za mírný poplatek) měl na požádání poslat nové originální médium.
Michalek
Profil
Jistě, pokud bude sériové číslo stejné, nejde poznat z jaké instalace to bylo instalováno. Já myslel to, když na samolepce mám jedno sériové číslo a ve windowsech jiné (kradené) sériové číslo. Špatně jsem si přečetl dotaz, omlouvám se. Ale zda by to fungovalo, to si nejsem jist. Zkoušel to někdo?

Já mám 5 originálních cd od microsoftu a každé cd funguje pouze se svým klíčem. prohazovat to nejde. Jde to následně změnit RockXP, ale to je až poslední řešení :)
Dmagician
Profil
Zkoušel to někdo?
Samozrjeme. Nebudem predsa zbytocne vybalovat instalacky windowsov ked vsetky obsahuju tie iste data. ;-)
Voody
Profil
Tak se mě nakonec povedlo instalační CD sehnat od známého a konečně všechno dobře funguje:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0