« 1 2 »
Autor Zpráva
souki
Profil
Mílovými kroky se mi blíží doba, kdy si budu muset vybrat, do jakého ústavu se přesídlím. Chtěl bych se zeptat, zda mi něco nedoporučite. Mám zhruba tyto nároky:
- pokud možno kombinované studium
- informační technologie
- severní čechy, maximálně Praha

Zkrátka potřebuju školu, kde bych se ideálně objevil jen občas a prošel jí v klidu a pohodě. Nechci se nic naučit. Stačí mi papír...
thingwath
Profil
Ty chceš koupit vysokou školu? :-)
souki
Profil
thingwath
to by bylo asi nejlepší =) Ale možná by stačila škola, kde bych se zase moc nenařel a pokud možno využil toho co umim. Vím, že jsem naivní...
thingwath
Profil
Naivní asi úplně ne. K čemu ten papír ale proboha chceš, co z toho?
souki
Profil
Pro moje osobní uspokojení by stačila maturita (možná ani ta ne =) ), ale občas by někdo mohl chtít vědět, zda jsem vystudoval vysokou technického zaměření.
llook
Profil
Pro titul bez práce se studují školy typu PedF nebo ETF, ale ty nejsou technicky zaměřený.
Zkus nějakou ekonomku, ty mívají obory, které lze zároveň vydávat za technické i ekonomické a říká se o nich, že bývají snazší než čistě technické školy.
šufánek
Profil
S iluzí "projít a nenaučit" přichází každoročně na vš spousty studentů. Na těch špatných se jim to třeba i povede, na těch lepších buď změní názor a nebo vyletí. Vybereš si kvůli tomu špatnou školu? Z ní ti bude "papír" stejně k ničemu, zaměstnavatelé nejsou vždycky tak hloupí.

Ale jinak - kolik ti je, že se nechceš nic učit? Zvlášť v oboru IT se stejně budeš muset učit pořád. Tak si vyber pořádnou školu, ať apoň to, co se budeš učit stojí za to.
souki
Profil
llook
díval jsem se třeba na http://www.savs.cz/ Mají tam sice fakultu informatiky s pěknými předměty, ale ve studijním plánu je samá eknomika, tak nevím
Timy
Profil
Já jdu třeba na informatiku na Univerzitu Palackého a očekávám, že minimálně první rok se opravdu nenadřu, protože jsem tam snad ještě nenašel předmět, u kterého bych aspoň půlku z probírané látky neznal. Možná nějaká matika, na tu jsem se moc nedíval, ale ta mi zase obecně problémy nedělá.
souki
Profil
šufánek
Jde o to, že zatím na všech VŠ co jsem viděl, bylo takové učivo, že jsem pro ěnj neviděl nikde praktické využití. Umět dokázat milion vět matematickou indukcí je určitě zajímavé, ale nechal bych si to spíš na důchod jako hobby.....
Chtěl bych proto školu, kterou buď projdu bez obtíží nebo se tam budu učit alespoň něco co v životě použiju
Timy
Profil
souki
No jak tak na to ještě koukám, tak z povinných předmětů mám třikrát matiku a jen jednu informatiku, "paradigmata programování" (toho názvu se i bojím, ale pročítal jsem nějaký materiál, co tam měli ke stáhnutí a nevypadalo to těžce a občas jsem se chytal). Pak mám už volitelné -- Tvorba www stránek (to ale ještě není jisté, ale neočekávám žádné problémy, pokud se mi to podaří zapsat...) a "Informatická propedeutika" -- to by mělo být o sítích apod. a poslední co zatím mám je Softwarová laboratoř, což by mělo být programování v céčku (v zásadě všechno co tam bylo v plánu umím ze střední, ale v pascalu). Jazyk ještě zapsaný nemám a volejbal taky ne :-).
llook
Profil
Myslím, že ekonomiku v životě určitě použiješ.
souki
Profil
Timy
hezký =) Ale pro mě jablonečáka trochu z ruky =(
šufánek
Profil
souki:
na některých školách dobře ví co tě učí. Teď si to možná dokážeš těžko představit, ale některý předměty (až zdánlivě zbytečný) ti toho spoustu daj.
Že se strefuješ zrovna do matematiky a logiky je právě tím, že o nich zatím až tak moc nevíš. Nadhled kterej získáš tim, že důkaz toho miliónu vět pochopíš (a nikoliv se je nabifluješ), ti pomůže při řešení každýho složitějšího problému. Nejde o látku samotnou, tu stejně zapomeneš - ale o mentální návyky a dovednosti, který jinak budež získávat jenom těžko.
Timy
Profil
souki
Pravda :-). Já jsem jen pocítil touhu se rozepsat o svých předmětech a mimojiné i zjistit, co vlastně už mám zapsané a co ještě ne :o)
souki
Profil
šufánek
Tenhle přístup k učivu mám z gymplu. Tam je pro člověka co chce dělat v IT min 80% úplně k ničemu.
Doporučil bys mi teda nějakou IT?
souki
Profil
Timy
Aspoň jsem získal přehled =)
thingwath
Profil
llook
Pedárna na JČU (České Budějovice) má obory typu výpočetní technika, něco má i jejich zemědělská fakulta. Ale jestli tohle a tam chcete studovat? Plus ani tam to není zadarmo.
souki
Profil
nevíte někdo něco o http://www.savs.cz/ ? Jestli je to vážně jen ekonomika?
šufánek
Profil
souki:
vyznam se jenom v Pražských školách, takže ty nejlepší :)
FEL ČVUT,
pro drsňáky FJFI ČVUT a MFF UK

jestli chceš jít na nějakej IT pseudoobor ( třeba na VŠE nebo na ČZU ), prosim - hodně štěstí, ale pak si na těch 80 procent zvykej
Peca
Profil
Timy
Vítej na UPOLu, jsem zvědavý, jak dlouho tam vydržíš :-) Paradigmata = unix, SoftLab = AnsiC (asi, dost se to mění). A to jsou ty jednodušší předměty, přes prvák projdou jenom opravdu zdatní jedinci. Hodně štěstí.
souki
Co je pro tebe z ruky? Neláká tě studentský život? Jinak takoví jako ty by zasloužili vyfackovat. Když nechceš studovat, tak na školu nelez! Jenom tam zavazíš (pokud se tam čistě náhodou dostaneš) a s největší pravděpodobností ji stejně nedokončíš a jsou to jenom ztracené roky. Když chceš titul bez učení, tak jdi na soukromou. Případně na dálkové studium, to bývá podstatně jednodušší, ale rozhodně ne zadarmo.
souki
Profil
Peca
Jasný. Jak jsem psal výše, tak jsem to zase tak nemyslel. Zkrátka jsme nemohl narazit na školu s oborem, který by mi vyhovoval. Teď jsem ale zabrousil na dlouho přehlíženou ČVUT a objevil http://www.feld.cvut.cz/prestudent/software.html . To vypadá docela slibně. Pravděpodobně žádná ekonomika (nebo v minimálním množství) a snad skoro žádná elektrotechnika.
thingwath
Profil
souki
Letos se ten obor otevírá prvně, takže se dá sotva říct co a jak :-) Budu tam mít několik spolužáků. Ale zase tak jako bájo bych to neviděl, je to přeci jen FEL. Navíc pomni, že je to jenom bakalářskej obor a není k němu navazující magisterskej, musel bys jít na EaI a to kdoví jak.
souki
Profil
thingwath
a sakriš... dík... to jsem nějak přehlénul.... Takže bych prošel (2 roky?? nebo 4?) timhle a pokud by neotevřeli navazující magisterské studium, tak musim děšlat zkoušky na jiný obor?
Nevíš náhodou jak tam funguje kombinované studium. Ze stránek se mi to nepodařilo dostat.
thingwath
Profil
souki
Kombinované myslím prostě tak, že tam jsi třebas jen dva dny v týdnu. Standardní doba bakalářského studia jsou 3 roky, jestli bude navazující magisterské, to se neví :-) Zkoušky bys dělal zřejmě tak jako tak, ale tak bys je dělal na jiný obor, který je navíc něco trochu jiného. Nejde o zkoušky, ale neměl bys z STM předpoklady, nejspíš. Ale kdo tuší co na felu bude za tři roky, tak je king :-)
souki
Profil
thingwath
doporučil by si mi nějaký obor, když jsi místní? =) Rád bych se vyhnul fyzice a co nejvíce se držel internetových technologií. Nic takového tam neni, ale aspoň podobného =)
thingwath
Profil
Já nejsem vůbec místní, já se ke studiu chystám... za pár dní :-) Ale daleko od toho co si napsal. Můžeš napsat tak za půlroku (přihlášky na fel se posílají dlouho do jara, většinou, takže času máš dost) a zkusím přetlumočit zážitky lidí co na STM znám :-)

No, tak v nejhorším FIS na VŠE, sice to asi nebude nic extra, ekonomika tam taky bude, ale fyzika nehrozí a myslím, že zase až tak děsné jak se popisuje ve vtipech to není :-)
šufánek
Profil
souki - IT bez fyziky? jdi na softwarové inženýrství na FJFI - ale zapomeň že by ses tam nemusel učit. Tam budeš makat jak šroub - ale stojí to za to.
souki
Profil
šufánek
jj... slyšel sem o tom... údajně dobrá škola s vysokou úrovní. Na mě až moc vysokou..

Docela se mi líbí to ČVUT. I kdybych se tam učil jak šroub, tak ten obor vypadá natolik hezky ( = asi se zabývá tím, čím se chci zabývat poš kole reps během ní), že by mi to vůbec nevadilo. Nemůžu přece chctít papír jen tak.
Retal
Profil
souki
Nedoporučím ti školu, jen ti dám obecnou radu - vyber si školu daleko od domova. Za žádných okolností nestuduj v okolních 100 kilometrech.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0