« 1 2 »
Autor Zpráva
__xm__
Profil
Dobrý den,

chtěl bych si doma udělat nějaký malý webový server. jakej (hodně levnej) komp k tomu budu potřebovat?
předpokládám, že server bude sloužit na moje pokusy a jako hosting pro kámoše. jak rychlou linku (nemám moc na výběr :-( ) apod.

dík za odpovědi. :-)
thingwath
Profil
Bude-li návštěvnost přiměřené malá (celkem bych čekal, že bude), mohlo by stačit víceméně cokoliv co se dá podle dnešních měřítek nazvat počítač.
__xm__
Profil
Stačí tohle: Pentium 200 MHz, 64 MB RAM, 1,6 GB HDD?
thingwath
Profil
Ale jo, možná to bude trochu pomalejší, ale to nevadí.
__xm__
Profil
utáhne to PHPčko? nebudou to nejspíš moc složitý skripty. ... jinak jak rychlá bude muset být linka?
thingwath
Profil
Já mám Pentum II 400MHz a není problém na tom provozovat celkem cokoliv, pokud to není moc vytížené. Dej si nějaké počty. Odhadni kolik toho bude potřeba zobrazit a spočti to. To minimálně u rychlosti linky není problém.
__xm__
Profil
No, tak na tom serveru bude tak 10-12 webů, možná víc. Návštěvnost bude asi tak max. 12-15 uživatelů zároveň. Při uploadu 128 kb/s je to hrozně málo, při 256 kb/s taky, víc asi neseženu :-(. Co s tim???????
DJ Miky
Profil
__xm__
Vykašlat se na to... ;-)

Upload 128 kbps je opravdu dost málo na webový server... Pro méně vytížený server bys měl mít minimálně cca 2-5 Mbps upload...
__xm__
Profil
naco tolik? 2-5 MBs je až moc na málo vytížený server. i když... moc se v tom nevyznám.
Casero
Profil
__xm__
no když píšeš kolik lidí to bude zároven, tak to už bude docela dost vytížený na 128kb/s
__xm__
Profil
2Casero: jestli sis to dobře přečet, tak je tam max. 12-15 lidí.

a proč tu všichni zmiňujete pouze těch 128 kb/s? co těch 256 kb/s?
Casero
Profil
__xm__
no právě jsem si to přečetl, a na 128/256 mi to příjde docela málo, když uvažím že kamošovy to dělalo problém na 516 a byli sme tam 3..
__xm__
Profil
2Casero: a co to bylo za web? moc grafiky? adresa?
thingwath
Profil
Uvažujeme-li průměrnou stránku 100kB, tak při 256kb/s to dělá zhruba čtyři sekundy člověk/stránka. To je při patnácti dotazech najednou už moc.
Casero
Profil
__xm__
jj..je prvd, žew to byl náro´čnjěší webík, no hafo náročnej web, ale byl jen 1 a byli sme tam 3...
__xm__
Profil
2thingwath: jak rychlou linku máš ty? a od koho? ... bydlím na vesnici, a tam moc možností neni. vim, že tu jde ADSL (používám) a bezdrát od Unetu.
thingwath
Profil
Já mám upload jenom 64kbit :) Ale pro účely jaké to používám to stačí. Ovšem normální webový server jako veřejné stránky tak udělat nejde.
__xm__
Profil
hmm... :-( nevíte někdo o nějakém slušném připojení na net (v jihomoravském kraji)?
Casero
Profil
__xm__
bydlím jihomoravském kraji, ajedinej net, ktrerej se dá je netbox....ostatní sou šíleně drahý, ...256 kb/s u čehokoliv jinýho, stojí stejně jako 5 mb/s u netboxu
__xm__
Profil
ale netbox je jenom v Brně, já bydlím cca 30 km do něj :-(
Casero
Profil
__xm__
aha..tak to nic, sem mylel, že operuje i dál...tak to pak máš smulu..
Casero
Profil
__xm__
jediná možnost, přestěhoavt se do brna :-D
__xm__
Profil
jo, pátral sem a našel jsem i další takový relativně levný připojení 6/6 MBs, ale je jen v Adamově, takže mám zas smůlu :-(
thingwath
Profil
Podle mě nemá cenu si něco takového doma zařizovat. Pronajal bych si místo v servehousingu/server/virtuální server. Ale je třeba počítat s tím, že to bude tak 500-2000 měsíčně, což je pro hraní a experimentování asi pro většinu lidí moc :-)
__xm__
Profil
právě sem zjistil, že můžu mít připojení 768/768 kb/s to už snad jde ne?
Casero
Profil
__xm__
jo docela jo, jestli az to nebudeš moc platit, tak by to mohlo jet...však uvidíš časem :-D
__xm__
Profil
2Casero: ja za to platit nebudu, to rodiče ;-) - sice to bude stát asi tolik co server v serverovně, ale ten by mě nezaplatily, takže si musim vystačit s timhle.
Casero
Profil
__xm__
aha...:-D njn...rodiče naše "dojný krávy" bez urážky
Tower
Profil
Problém možná bude v tom, že další počítač (server) zvyšuje náklady za elektrickou energii, což se u permanentně zapnutého zařízení projeví dost výrazně...
__xm__
Profil
2Tower: kolik tak asi kč? desítky/stovky/TISÍCE?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0