Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Vím, že je to diskuse převážně o webu a tak tato otázka není uplně vhodná ovšem zase vím, že jako tvůrci stránek se s autorskýmy právy občas potýkáte. Je nutné povolení na zvukové nahrávání učitelského výkladu na gymnásium? Záznam by byl dostupný na webu pouze třídě.

Předem děkuji za každý Váš názor.
xkomczax
Profil
myslím nejlepší by bylo domluvit se přímo s vyučujícím.
jonge
Profil
Myslím že určitě jo.
quinux
Profil
Anonymní
Myslím, že pokud to bude přístupné jen spolužákům ze třídy, tak bych si s tím hlavu tolik nelámal. Ale když se vyučujícího zeptáš jestli mu to nevadí, tak tě to bolet určitě nebude a vyučujícímu to problém nejspíše taky problém dělat nebude.
nonewood
Profil
Anonymní
Na základní škole jsme měli ve školním řádu výslovně zakázáno nahrávat fotit apod. učitele (výuku) bez svolení učitele.
Firy
Profil
možná ti nemuselo bejt příjemný, kdyby ses na to učitele nezeptal, a on to pak zjistil...
šufánek
Profil
Pokud ti jde opravdu o zákon, pak samozřejmě nemůžeš. Výklad je svým způsobem autorské dílo, a má na něj právo učitel. V případě autorských děl vzniklých při výuce však dělá zákon zajímavou výjimku - škola má právo taková díla libovolně bezplatně užívat pro účely další výuky. Pokud bys tedy sehnal třeba souhlas ředitele, můžeš do toho jít, jinak máš z právního hlediska smůlu.

Nikdo na to nejspíš nepřijde. IMHO je to neetický, divný, ale naše vnoučata už se třeba budou učit jenom z webu. Naše profesorka (FSV UK) prohlásila, že pokud jí budeme nahrávat, tak ona nám přinese do školy taky jenom svojí nahrávku - pustí magneťák a bude si šetřit hlasivky :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0