Autor Zpráva
Voody
Profil
Zdravim,
mám pro mě tak trochu nepochopitelné problémy s instalací XPéček. Instalace proběhne v pořádku, vše se spustí, ale problém nastane, když kliknu na Windows Update, po kliknutí se zpustí prohlížeč, tam si vyberu expresní instalaci, začne to vyhledávat až příšliš dlouho aktualizace, potom najednou přestane reagovat celý dolní panel a je hotovo a nezbyde nic jinýho, než restartovat počitač na tvrdo.....No a když se vykašlu na aktualizace, tak zase po chvíli práce na tom to začne házet nějaké errory, že je třeba v systému 55 kritických chyb a takový blbosti...Ještě to tam nabídne odkaz na opravení, na kterém zjistím, že cosi stojí 50 dolarů....Prostě hotovo, když sem to instaloval na můj počitač nikdy nebyl jediný problém....Už sem to zkoušel i několikrát přeinstalovat a se stejbným výsledkem...Někdo mě řikal, že by to mohlo být HDD, že je špatný....co si tom myslíte?
Voody
Profil
Nevíte o tom někdo něco? Plosím, plosím
Acci
Profil
začne házet nějaké errory, že je třeba v systému 55 kritických chyb a takový blbosti...Ještě to tam nabídne odkaz na opravení, na kterém zjistím, že cosi stojí 50 dolarů....
To vypadá na nějaký spyware. Řešení je stáhnout si Service Pack 2 pro Windows XP a vypálit si ho třeba na CD. Pak odpojit počítač od internetu (sítě), naformátovat harddisk, nainstalovat XP, poté Service Pack 2 a nakonec teprve zapojit internet. Pak si stáhni nějaký antispyware a bezpečný prohlížeč (třeba Firefox), který budeš používat místo IE.
Voody
Profil
Díky moc, vyzkouším to....ten spyware mě napadl, ale jak se může dostat do nové instalace systému? Ono nejde o můj počitač (naštěstí) a u toho počitače je problém s formátováním HDD, když ten disk vložím do mého PC, tak mě to napíše, že formátování nemohlo být dokončeno, proto sem se zmínil, jestli to nemůže být HDD. Naformátovat jde pouze když instaluju systém, tam to jde. Zítra to vyzkouším, kdyby někoho cokoli napadlo, pište, budu šťasný za každou radu!
Gekon
Profil
Voody
Problém bude v tom, že Windows Update se spouští přes Internet Explorer. Jeho jádro Trident obsahuje desítky, ne-li stovky bezpečnostních děr. Nejlepší řešení je to, které udává Acci. Z prgramů, které tě zbaví spywareu doporučuji Ad-aware a SpyBot.
Voody
Profil
Zdravim,
tak jsme sem se stim včera u známého patlal a dostali jsme to až do stavu nefukčnosti :-D napsalo to, že je vadná ZK nebo se nenačetlo inst. CD windows atd. nebo se vypnul monitor a tak známý ohodnotil, že to vezme do servisu... a s tim sem odešel a ten večer mě napsal, že to ještě skoušel a že smrdí celý počitač, tak sme dneska dali nový zdroj a vše funguje:-) Ty všechny aktualizace nevim jestli pudou, ale SP2 tam šla. Více méně se to dozvim zítra, jestli to funguje, nechal sem ho v tom, ať si instaluje a šel sem domů :-D .
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0