Autor Zpráva
pavel krejci
Profil *
Ahoj,
chtěl bych se zeptat jak si můžu nainstalovat prohlížeč internet explorer.
Mám k němu nainstalovanou ikonu a prozatím používám mozilu.

Děkuji za odpověď
Pavel
Gekon
Profil
Internet Explorer je součástí Windowsů, pokud sis ho oddinstaloval, tak si ho můžeš stáhnout na stránkách Microsoftu. Ovšem moc bych to nedoporučoval, jedná se o nejhorší prohlížeč vůbec, zůstal bych u té Mozilly.
pavel krejci
Profil *
Já jsem si ho neodinstaloval, mě prostě jednoho dne přestal fungovat a tak místo toho používm mozilu.
Já jsem to chtěl spíš ze zvyku.

Ale děkuji za odpověď
Pavel
Gekon
Profil
Zvyk je železná košile:)
V tom případě si ho teda stáhni, a zkus ho přeinstalovat.
Šlaha
Profil
Nebo si stáhni Maxthon, to je něco jako IE. Mně kdysi tak standardní IE nejel, ale Maxthon jo.
http://www.maxthon.com/
DoubleThink
Profil *
Gekon
Internet Explorer odinstalovat nejde. Je přímou součástí jádra systému. Stará se o zobrazování plochy a průzkumníka.
Zkus si v procesech (Ctrl-Alt-Del) vypnout proces EXPLORER.EXE

Odinstalací IE dosáhneš jenom skrytí ikon a vazeb.

jedná se o nejhorší prohlížeč vůbec

Považuji jádro IE za nejlepší vůbec - to, co se ostatní teprve učí, umí už Trident v4 přes 6 let.
Gekon
Profil
DoubleThink
Aha... měl jsem za to, že IE jde odstranit, díky za opravu...
Ad jádro: To je dost diskutabilní, jak vysvětlíš bezpečnostní mezery, špatné zobrazování atp.?
WanTo
Profil
Gekon
Ty bezpečnostní mezery jsou imho i v jiných jádrech, akorát se o nich buď neví (případ Opery) nebo jsou rychle opravovány, pokud se jedná o open-source jádro (případ Gecka).
Gekon
Profil
WanTo
Zajímavé... Udělal jsem menší pokus:

Čistá instalace Win XP Home SP2 + IE+ 30 minut na internetu + Ad-aware = 3 kurýrní služby, Alexa, 4 Trojany, nespočet tracking cookies.

Čistá instalace Win XP Home SP2 + FF 1.5.0.2 + 30 minut na internetu + Ad-aware = 1 tracking cookie.
quinux
Profil
Gekon
Čistá instalace Win XP Home SP2 + IE+ 30 minut na internetu + Ad-aware = 3 kurýrní služby, Alexa, 4 Trojany, nespočet tracking cookies.
Jsi si jist, že je to chyba jádra IE nebo serepetiček na to jádro nabalených? ;o)

Čistá instalace Win XP Home SP2 + FF 1.5.0.2 + 30 minut na internetu + Ad-aware = 1 tracking cookie.
Proč ladíš weby pro IE? Protože má majoritní podíl a zasáhneš tím nejvíc uživatelů.
WanTo
Profil
Gekon
To však nevypovídá o počtu bezpečnostních děr. Vypovídá to o tom, ve kterém prohlížeči jsou díry nejvíce využívány. V IE. Protože ho má nejvíc lidí. A mezi tyto lidi patří většina běžných uživatelů, které nějaký ten vir zase tolik netrápí.

Až bude mít Firefox 90% trhu s prohlížeči, budou všichni nadávat, jak je děravý.
venca163
Profil
Až bude mít Firefox 90% trhu s prohlížeči, budou všichni nadávat, jak je děravý.
přesně o tom to je
Alphard
Profil
OT: IE již nemá 90%

http://zive.cz/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=130287&CAI=2097

je to přes 80% u všech uživatelů a přes 50% u uživatelů navštěvujících stránky technického typu, alespoň podle zive.cz

PS: ve většině testů, které jsem viděl, si vede nejlépe Opera, odkazy hledat nebudu
WanTo
Profil
Alphard
Těch 90% Firefoxu jsem uvedl jako příklad. Rozhodně tím nebylo myšleno, že IE používá 90% uživatelů.
Polaroid
Profil
DoubleThink
Řekl bych, že si pleteš explorer.exe a iexplore.exe.
Bubák
Profil
Polaroid
Nejen DoubleThink to možná plete, jde o totíž stejné jádro volané jiným "exáčem".

Zkuste si do adresního řádku IE napsat "Dokumenty" ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0