Autor Zpráva
Jirin
Profil
Zdravim,
muzete mi nekdo prozradit, cim to je, ze ma AWstats ve statistikach 272 navstev, kdezto Toplist ma 200? Kod je umisten vsude - ci-li by ot melo merit stejne ne? NEvim cemu mam poradne verit:)
DJ Miky
Profil
AWStats jsou interní, kdežto TOPList se načítá externě. Někdo může mít vypnuté obrázky, nebo se prostě ten TOPList nenačte...
Jirin
Profil
DJ Miky
Mas pravdu, ale i tak se mi to zda velky skok, nevim nevim:-)
JanoF
Profil
AWstats je natom lepsie, kedze ten vychadza z logov webservra ktore su presnejsie ako nejaky toplist ktory je este ktomu aj vytazeny, cize ak chces byt uplne presny tak by platilo 272navstev, ako pisal DJ Miky tak niekomu sa nemusi nacitat dany kod a tym padom vznika nepresnost, kdezto logy servra su logy servra :)
Acci
Profil
Taky oba nástroje můžou mít jinou metodiku měření.
JanoF
Profil
Taky oba nástroje můžou mít jinou metodiku měření.
to je tiez pravda, kedze toplist pocita novu navstevu kazdych 30minut mam pocit, co awstats nic take nerobi, on pocita navstevnikov, nie navstevy, snad som to dobre napisal...
meca
Profil
Sám Pavel Francirek mi na tuto otázku kdysi odpověděl...

Jen dodám, že u AWstats mám téměř nejvíce přístupů na XML výstupu a stránky, která vkládá komentáře, kde TopList vskutku nemám, tudíž... Je to jasné ;)
JanoF
Profil
Jen dodám, že u AWstats mám téměř nejvíce přístupů na XML výstupu a stránky, která vkládá komentáře, kde TopList vskutku nemám, tudíž... Je to jasné ;)
to je samozrejme, kedze ako som vyssie pisal AWstats a jemu podobne systemy ako trebars Webalizer vychadzaju z logov webservra, povecsinou sa jedna o apache. Cize tento system cita logy tak ako mi knihu a spracuvava, takze je jasne ze ti zapocita navstevu aj tam kde meraci kod z toplistu nemas a myslim ze AWstats ma metodiku merania ovela presnejsiu ako toplist. Takuto metodiku aku ma toplist maju aj ine weby a skus si na jednu stranku dat viacej pocitadiel, vsimnes si aj tam dost velke odchilky v merani ;) nehovoriac napriklad o znamom iaudite ktory uvadzaju velke weby na zistovanie statistik pricom tam su natom asi velmi zle alebo maju pouzitu svoju nejaku "super" metodiku merania, vid test jedneho slovaka http://blog.slancik.net/2006/03/31/iaudit-statistiky-inetsk-022006-ale bo-kde-sa-stratilo-30/
Joker
Profil
Taky vím o několika případech, kdy TOPlist některé návštěvníky vůbec nezapočítává.
JanoF
Profil
No kazdopadne je ale otazne naco statistiky potrebujes, pre niekoho kto by ti mal platit za reklamu dajme tomu su statistiky z awstats si myslim zbytocne, ak napriklad mas na kazdej stranke pocitadlo, ale na rss a pod. pocitadlo nemas a na stranku chodi podla toplistu 50navstevnikov ale podla awstats 200 pricom 150ti by pouzivali rss a tam by sa asi reklamny banner moc nezobrazoval, cize by to danej osobe bolo nanic, berem to ako pri presnom merani(cize toto bol len priklad)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0