Autor Zpráva
Keilew
Profil
Ahoj,
který font (ze standardní palety) je dle vašeho názoru ve své ideální velikosti nejčtivější? Tzn. nejlépe se uživateli čte?
Dost často se vyskytuje Trebuchet - pěkně kulatý, ale já nevím... Arial taky nic moc. Je to opět subjektivní, ale zajímaj mě Vaše názory...
YoSarin
Profil
Keilew
IMHO Tahoma
thingwath
Profil
Takový, který si on sám nastaví?
Keilew
Profil
Nenastaví, nebo vy si ho nastavujete?
thingwath
Profil
Já jsem spokojen s tím, který nastavený mám. Ale kdybych nebyl, tak to samozřejmě změním.
Keilew
Profil
Dobře, ale průměrný uživatel ani neví, kde si to může nastavit a co to vlastně je a přesto chci jako tvůrce, aby se mu to dobře četlo a o tom je tento thread.
Dero
Profil
Dobře, ale průměrný uživatel ani neví, kde si to může nastavit a co to vlastně je a přesto chci jako tvůrce, aby se mu to dobře četlo a o tom je tento thread.

Rozhodně ne Trebuchet. Tahoma je o něco málo lepší, přsto bych se vydal cestou Verdany, která je ve stejném stupni díky větší optické šířce znaků jednoznačně nejčitelnější.

Mluvím pouze o písmech pro Windows, je dobré vybrat i nějaká standardní písma pro jiné systémy, ačkoliv i ty už nyní velmi často "windowsovskou klasiku" obsahují.
H13
Profil
Souhlasím s Tahomou a Verdanou. Můj oblíbenej font je Trebuchet - prostě se mi líbí ve spojení s pastelovýma (světlýma) barvama v pozadí. Podle mě je na něj příjemnej pohled. Nadpisy mám zase rád s Times, Times ale nemám rád v textu - asi je to tím, že jsem musel všechny seminárky a diplomku psát v Times (abych se vyhnul konzervativním kritikám) a to je právě ten problém, každý uživatel má jinej náhled na font, takže ... Dalším problémem je, že si skoro nikdo nenastavuje default font, takže nechat to na uživatelovi asi taky není nejvhodnější řešení
Gekon
Profil
Nejradši mám Arial, ale nepohrdnu ani Timesem, pokud je vhodně použit. (JPW)
Keilew
Profil
No výborně, Dero nabídl i nějaké vysvětlení. Myslíte, že je vhodné nutit uživatele stahovat nějaký nový font, pokud ho na stránce používáte? Dle mého blbost, ale už jsem se s tím setkal...
YoSarin
Profil
Keilew
dle mého taky blbost
venca163
Profil
Myslíte, že je vhodné nutit uživatele stahovat nějaký nový font
ne
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0