« 1 2 »
Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Pozor !! na ICQ řádí VIR, více na http://www.viry.cz/go.php
Casero
Profil
Anonymní
jj..už u mě byl 2x...a prej aj já sme ho rozesílal dál..takže supr no
Dero
Profil
Toto varování není radno podceňovat - šíří se to jako lavina. Mám v contact listu několik stovek lidí a už mi to přišlo nejméně od třiceti z nich - a to za dva dny! Doufám, že to brzy opadne.
thingwath
Profil
Mně nepřišlo nic. Asi mě už nemají rádi ani viry. Nedivím se.
filip186
Profil
Ježiš, já ***** to stáhnul a spustil. Jdu skočit z okna.
djlj
Profil
Nešíří se to náhodou jen přes program ICQ?
Drtivá většina lidí v mém kontakt listu má Mirandu a podobné klienty a mně to nedošlo ještě ani jednou...
Polaroid
Profil
Stačilo by jenom, kdyby uživatel nebyl administrátor, kdyby neklikal automaticky na každý link, co mu někdo pošle a nebo to alespoň nestahoval a nespouštěl.
djlj
Profil
Jo a kdyby někoho zajímalo co ten vir dělá - z kámošovýho PC to odeslalo 16000 mailů, ISP mu vypnul net :).
DJ Miky
Profil
Drtivá většina lidí v mém kontakt listu má Mirandu a podobné klienty a mně to nedošlo ještě ani jednou...

Hmm, jeden můj kamarád má QIP a od něj mi to přišlo taky...

BTW, chodí mi to taky, docela dost...
Joker
Profil
Zatím jednou mi přišel podezřelý link... naštěstí jsem ho neotevřel; mám totiž zvyk, kdykoliv mi přijde od někoho ze seznamu odkaz bez jakéhokoliv popisu a aniž bych něco chtěl, reaguju na to "co to je?"
Pokud mi přijde odkaz bez jakéhokoliv popisu od někoho mimo seznam, tak to obvykle ignoruju.
Myslím, že z hlediska bezpečnosti je to dobrý návyk.
Gekon
Profil
Já používám Mirandu a AntiSpam: Jak mi někdo nový píše poprvé, tak mu to napíše, ať napíše určité slovo. Pokud ho nenapíše, má smůlu:)
WanTo
Profil
Na celé situaci se mě fascinuje jedna věc. Po ICQ chodí stovky hoaxů ve stylu "Nepřijímejte do kontaktů uživatele ***, je to vir." - téměř každý tuhle zprávu rozešle dál a samozřejmě to není pravda. A teďka přijde skutečný červ, aniž by o tom někdo pořádně věděl.

Používejte Jabber :-)
Voody
Profil
Za tohle mám chuť vraždit, když přichází, "nepřijímej nic od tohohle uživatele, když od něj přijmeš zprávu, smaže ti HDD a všem v tvém kontaktním listu...." A to je mě schopný to samý přijít několikrát, v životě sem to neposlal dál. Docela mě zaujalo, že mě přišel ten vir, o kterém se tady píše a dokonce 6x, a všech šesti lidí sem se ptal, co to je a oni odpověděli, "my nevíme, nám to přišlo"škoda že si to nestáhli, když to posílaj dál.......
Acci
Profil
Voody
Tohle funguje trochu jinak. Pokud ten soubor stáhneš a spustíš, nainstaluje se ti vir, který bez vědomí odesilatele začne všem v tvém kontakt listu posílat odkaz na vir.
RPG
Profil
Talé podám hlášení, přišlo mi to pouze jednou, od kamaráda, který používá QIP.
mila
Profil
Mě přišel odkaz a pod ním vysvětleni ve stylu: „Pokud jsem ti něco poslal, tak na to hlavně neklikej, jinak budeš ve stejným průseru jako já“ ... tak jsem kliknul:)
Voody
Profil
Acci
jj o tom sem někde četl, že to takhle funguje....ale tohle posílali vědomně, protože jak píšu, tak mě řekli, že jim to přišlo, tak to posílaj dál, ale netušej co to je.....
Jaden
Profil *
Jakmile si to stáhneš do kompu tak to okamřitě posílá vše ve tvém kontakt listu.
DoubleThink
Profil *
stáhneš a spustíš
Casero
Profil
se mi to nějak naštěstí nepovedlo spustit...prostě mě to ani nestáhlo..a to sme se o to pokoušel 2x :-DD
quinux
Profil
Gekon
Antispam mám taky, ale ten je ti k ničemu, protože se to šíří blbostí uživatelů. Mi ten vir přišel taky (po pátém příchozím jsem to už přestal počítat). Všechno přišlo od lidí co mám v kontaktech, asi ani jeden z nich nemá antivir :/
Timy
Profil
Tak už asi proběhl drobný upgrade, přišlo mi to znova a tentokrát to byl odkaz na nějaký "obrázek" ( http://.../cumj/34532.jpg ), samozřejmě se začne stahovat .exe
Gekon
Profil
Timy
Mě zase přišlo tohle: http://xx.tuijdnerionksadewin.com/xxxxxx/fghj/cise/34532.jpg
Mike330
Profil *
jj na to taky bacha je to podobny
Casero
Profil
Timy
samozřejmě se začne stahovat .exe
ty to jako testuješ ten link??...bo jak to víš?? jinak potvrzuju po tom co mi několikrát došlo to předchozí tak ted i toto..a i od kamoše z německa..docela sila...
Timy
Profil
Casero
Jo stáhl jsem to. Avast! opět nereagoval, až po odpolední aktualizaci.
Casero
Profil
Timy
no ja sm na to klikl..ale AVG mě nikam nepusrtilo jako kdyby to autoimatiucky bloklo..prostě žádný stahování nic nenabídlo...a jiank nechápu ten systém..pač poslal mi to někdo kdo není připojenej na ICQ to znamená že se to posílá i bez kliknutí na ten odkaz???
Timy
Profil
Jen tak mimochodem co ten vir vlastně dělá? Zkoušet na ostro se mi to už nechce :-)
Voody
Profil
docela uspěch, dneska mě to přišlo jenom jednou a to http://dy.tuijdnerionksadewin.com/images/fghj/ajsy/34532.jpg :-) nechce to někdo stáhnout, docela by mě zajimalo co to přesně udělá :-D dělám si legraci, radši to nestahujte!
Casero
Profil
nechce to někdo stáhnout
Timy už to stáhl takže se podívej an jeho příspěvek a uvidíš
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0