Autor Zpráva
bzuK
Ahoj všichni,

zajímají mě vaše názory a zkušenosti ohledně spravování diskuzních fór a (ne)povinné registrace.

Asi nejsem sám, kdo má ten problém... nabízím návštěvníkům mojeho webu diskuzi.
Bohužel občas se najdou blbci, kteří pod anonymní přezdívkou uráží a otravují ostatní.

Řešení? Nabízí se povinná registrace a přidávání příspěvků umožnit jen registrovaným.
Máte s tím zkušenosti? Konkrétní příklady? Jak se zavedení povinné registrace odrazí v "živosti" diskuze?

Povinná registrace spíš škodí nebo prospívá? Nebo to řešit úplně jinak? Poraďte prosím!
RPG
bzuK
IMHO se lidé neradi registrují. Například já ve většině případů raději možnost pokecu oželím, než abych se registroval.
Hooonza
Profil *
RPG
To je pravda. Registrací se spousta návštěvníků vyžene.

Urážející příspěvky lze mazat. Lze zakázat používat některá slova a obraty(a při jejich napsání je aitomaticky nahrazovat nesmyslnými znaky, např. #&@$ß). Lze zakázat přístup z určité IP adresy (jenže to se dá obejít). Registrace je také řešení, samozřejmě...

Zkusil jsem taky jeden trochu méně sofistikovaný postup, docela mě mile překvapilo, že zabral: slušně jsem ty lidi požádal, aby dodržovali pravidla etikety, napsal jsem, že bych byl rád, kdyby si své emoce u mě neventilovali, že bych nerad přistupoval k nějakým technickým opatřením, abych jejich rušení musel řešit. Kupodivu potíže přestaly:-) Možná pár lidí prostě jenom potřebuje, aby si jich osobně někdo všimnul a proto o sobě takto dávají vědět... ?

Jiná otázka jsou spamovací roboty, komentářový spam, s těmi se nedomluvíš, to se zase mujsí řešit jinak.
djlj
bzuK
Nevím, jak na fórech, ale v diskusích pod články mi VELMI pomohlo zavést moderovanou diskusi. Blbec přijde, zkusí něco napsat jednou, a jak vidí, že se nic nezobrazilo, znovu to už zkoušet nebude.
Anonymní
Profil *
Já bych dal nějakou neměnnou otátku. Třeba:
Napište zlomkem kolik je 1/2 z 1/2 ?
Pokud se to ukáže moc lehké, tak třeba výpočet kořenů kvadratické rovnice:
kde normovaný tvar je: ax2+bx+c=0
Pokud se to ukáže moc lehké, pak výpočet čísla pí eulerovými řadami na 350 des. míst
djlj
Anonymní
Každý se nenarodil s vrozeným matematickým umem. To, že někdo neumí kvadratické rovnice, neznamená, že je blbec (já si rozhodně nemyslím, že bych byl blbec).
Takže takovou kontrolu bych asi na web určitě nedoporučoval dát, mohlo by se stát, že by nepřispíval nikdo ;).
VitaZ
bzuK
Provozuji jedno dosti velké diskusní fórum a tento problém jsem řešil taky. Ono těch přiblblých anonymů nemusí být příliš moc, stačí Ti jeden, který si oblíbí tvoje fórum a pokud dostatečně ovládá Ctrl+C a Ctrl+V, natropí Ti v diskusi pěknou spoušť. A nejlépe, když ještě používá nějakou anonymní proxy.
Hodně dlouho jsem umožňoval vkládat příspěvky i neregistrovaným uživatelům a fungovalo to dobře. Pak se ale vyskytlo pár diskusí, které přerostly v osobní urážky a měly za následek smazání příspěvků. No a to se zřejmě někoho dotklo ;-)
Zavedl jsem povinnou registraci, ale pomohlo to jen na malou chvíli. Řešením byla až registrace se zasláním hesla na mail.
Měl jsem celkem obavy, co to provede s návštěvností a používáním fóra, ale výsledek mě mile překvapil. Nejenom, že návštěvníků neubylo - spíš naopak, ale došlo k jakémusi ozdravění diskusí a fórum získalo jakýsí osobnější rozměr. Dokonce jsme absolovovali už nějaký ten sraz v reálném životě.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0