Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, neznáte náhodou tento problém

Mám určité příkazy SQL ve skriptu a ovládám je pomocí $_GET (mám problém se změnou pořadí)

if (isset($_GET['zmen_poradi'])) {
LOCK TABLES tabulka WRITE;
UPDATE tabulka SET rank = rank + 1 WHERE rank = $rank - 1;
UPDATE tabulka SET rank = rank - 1 WHERE id = $id;
UNLOCK TABLES;
}
a pak následuje zobrazení

SELECT * FROM tabulka ...

Příklad: Mám tabulku a v ní je 6 řádků, každý řádek kromě prvního a posledního můžu posunovat nahoru a dolů. Jakmile zmáčknu třeba 'nahoru', změní se pořadí a tabulka se vykreslí podle nového pořadí. Vše funguje, ale když zmáčknu 'nahoru' a tento řádek hned vrátím 'dolů', v MySQL proběhne vše v pořádku, ale mě se nezaktualizuje pohled (v MySQL se vše provede, jenže se neprovede aktualizace stránky)

Přidal jsem do $_GET odkazu další atributy - př.: index.php?posunout=nahoru?stranka=0 (pomocí php kódu změním stranka=1) a vše funguje jak má, to znamená, že se stránka překreslí: index.php?posunout=dolu?stranka=1.

Nevím proč, ale fungovalo to. Jenže jakmile jsem dodal další atributy do $_GET odkazu, problém se objevil znovu.

Zkoušel jsem vše možné, v MySQL vše proběhne v pořádku jen prostě při změně adresy index.php?posunout=nahoru na index.php?posunout=dolu (tedy posunutí řádku nahoru a zpět) se prostě nezaktualizue stránka
tiso
Profil
Použi presmerovanie po tom ako spravíš zápis do databázy, ale tak, aby si už neprenášal akčné parametre (aby si nezacyklil skript)
H13
Profil
no asi mi nic jiného nezbyde i když by mě zajímalo čím to je, protože všechny ostatní příkazy se provedou a vykreslení tabulky je správné, dokonce i když 'projedu tabulku' šipkama nahoru i dolů, tak to funguje - jen když ji projedu o jeden řádek nahoru a zpět, pak se nepřekreslí ?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0