Autor Zpráva
J.
Profil *
Mam dotaz ohledne domen. Rekneme napriklad, ze budu prodejce pepsi. Pepsi je registrovana ochranna znamka. Takze muzu si registrovat domenu pepsi.cz?
Pokud ne, byla by v poradku domena pepsi-franta.cz?
Predem dekuji za vasi pomoc
Joker
Profil
J.
Můj názor: Pokud ta doména není registrovná, registrovat si jí můžete. Majitel známky se pak může leda o tu doménu soudit, ale v uvedeném případě by asi neměl moc šancí.
Ale můžu se mýlit.

Každopádně většina známých značek jako třeba pepsi.cz bude už dávno zaregistrovaná. Jinak ale u domén platí FIFO, česky "kdo dřív přijde, ten dřív mele".
Railbot
Profil
J.
Můžeš, ale zrovna v takovém případě jako jsi uvedl, by ti soud 100% nařídil předat doménu společnosti Pepsi. Je to složitější, ale když jde o nějakou zažitou značku a je zjevné, že ty tu doménu máš například kvůli tomu, tak jsi nucen ji předat a nejsi opravávněn užívat takovou doménu nesoucí jméno registrované značky.
DoubleThink
Profil *
FIFO znamená first in, first out (kdo dřív příjde, ten dřív odejde) - v tomto případě to není zrovna šťastné přirovnání.
Venca Černík
Profil
J.
Já si myslím že pokud bys byl prodejce Pepsi, tak nejjednodušší je se jich (Pepsi company nebo jak se to jmenuje) zeptat a domluvit se s nima. Protože jako prodejci jejich výrobku by ti ve vlastním zájmu neměli nic moc udělat.
Rodney
Profil *
J
Zaregistrovat si můžeš doménu jakou chceš. Neexistuje žádný právní nárok na internetovou adresu (důvodem, proč na ně není právní nárok je i ten že stránka pepsi nemusí mít nic společného s pepsi jako takovou, ale může to být například osobní stránka Františka Pepsiho). A každý kdo si myslí že tím byly porušeny jeho práva tě může dát k soudu. Soud ti nemůže nařídit abys doménu předal komukoli jinému, pouze ti může nařídit aby na dané doméně nebyl určitý obsah. Na stránkách pepsi.cz např. stránky propagující coca colu.

Ideálním příkladem je např. adresa www.puma.cz. V případě že bys měl tuhle adresu a propagoval naní např. boty jiných značek, soud ti to může zakázat, ale adresa ti zůstane. Pokud budeš mít na téhle adrese stránky o půmách (těch zvířatech) tak se z pumy na to můžou jen dívat a nic s tim nenadělaj.

Co se týče stránek pepsi-franta vadit by to nemělo vpřípadě že na stránkách byl obsah který by byl o pepsi, byl by ke vztahu k tobě třeba jako prodejci a obsah stránek nebude poškozovat jméno majitele ochrané známky problém to nebude.

Scválně si zadej na seznamu např avon a oriflame a vyjede ti spousta stránek který tyto slova maj v url ale společnostem vlastnící práva na tyto ochrané značky nepatří.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0