Autor Zpráva
wimstr
Profil
Ahoj, zdálo se mi to jako zajímavost a docela mě to i překvapilo, když sem si přečetl, že Google.com odkoupil server youtube.com od tří mladíkú za rekordní sumu (rekordní od google.com) za 1,65 miliardy dolaru (cca 35 000 000 000 Kč ), co vy na to??
quinux
Profil
wimstr
co vy na to
Nic. Google kupuje spousty firem.
venca163
Profil
wimstr
je to ale nespravedlivý, jak někdo příde k takovým penězům ze dne na den, a prostý člověk jako já na to musí dřít celej rok...

hlavně, když si představím ty daně z toho...
jonge
Profil
venca163
prostý člověk jako já na to musí dřít celej rok
LOL :D ty si za rok vyděláš 35 miliard?!
wimstr
Profil
no vono i po zdanění zbyde kolem 30 miliard $ a i to je docela dost

Nic. Google kupuje spousty firem.
Ano, spustu, ale přece jenom 1,65 mld $ není málo

stejně, jk by ti bylo, kdybi si se rano probudil o 10 miliard Kč těžší ,?
quinux
Profil
wimstr
Ano, spustu, ale přece jenom 1,65 mld $ není málo
A pointa? Zřejmě má YouTube takovou cenu, když na to mají tak proč by to nekoupili? Nevím nad čím se pozastavuješ, už byly i dražší prodeje.

stejně, jk by ti bylo, kdybi si se rano probudil o 10 miliard Kč těžší ,?
Někdo by se radoval, jiný by dostal infarkt. To snad ani není otázka.
venca163
Profil
jonge
jsem rád, že na diskusi JPW se pohybují inteligentní lidé se smyslem pro humor...

no vono i po zdanění zbyde kolem 30 miliard $ a i to je docela dost
přečti si, co jsi napsal, udělal jsi z půl druhé miliardy dolarů po zdanění 30 mld dolarů=)

nevím, ta daň bude pravděpodobně vyšší

a vůbec, je to typický příklad "zbytečného tématu"=)
wimstr
Profil
Tady nejde o téma ale o pointu...google měl tuto službu, aůe selhala a proto utratí miliardy za jiny server, mě se to zdá zbytečné
quinux
Profil
wimstr
ady nejde o téma ale o pointu...google měl tuto službu, aůe selhala a proto utratí miliardy za jiny server, mě se to zdá zbytečné
IMHO google video pokud vím nijak neselhalo a ani se o tom nikde nepíše. Pravda nebylo tak úspěšné, ale to neznamená, že selhalo.

nevím, ta daň bude pravděpodobně vyšší
Jestli bude vůbec nějaká. On to už nějaký šikovný účetní nějak zaonačí ;o)

a vůbec, je to typický příklad "zbytečného tématu"=)
Svatá pravda :o)
Joker
Profil
Je to jen důkaz toho, že i dneska může mít člověk nápad, na kterém se dají vydělat velké peníze.

Jinak ta transakce proběhla určitě v akciích, takže vpodstatě ty prachy nikdo nedostal...
stribny
Profil
Není to jen o nápadu nebo o tom, že si tři mladící ze dne na dne přišly na velké peníze. Vybudovat takovou společnost, získat tolik uživatelů, postarat se o technické zázemí není jen tak.

(navíc to určitě nezískal jeden člověk, ale peníze šly do mnohem více kapes v menších částkách)
Stinky
Profil
Já jim to teda přeji, ale taky hodně závidím grr...:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0