Autor Zpráva
nivea
Profil
Zdravim potreboval bych najit nejakou studii ktera zkoumala tiff vs. jpg, Jedna se mi pro pouziti na velky objem dat. Ne pro potreby fotografovani. Mam na mysli treba rozliseni 10000x10000 a vic... Jedna se mi o to co se vic vyplati jestli usetrit misto na disku a zvysit tim narocnost na procik nebo nekomprimovat a setrit CPU
thingwath
Profil
Dnes jsou procesory natolik výkonné, že mnoho druhů komprese nebude mít na rychlost ukládání vliv, protože to procesor zakóduje stejně mnohem rychleji, než to poté zpracuje disk. Nicméně nejsem si jistý, jestli opravdu víš co chceš a co bys měl chtít :-)
Bubák
Profil
Co se týče omezení velokosti obrázků, tak TIFF a JPEG jsou na tom v podstatě stejně.

JPEG se hodí pro zašumělé předlohy v pravých barvách, nehodí se pro předlohy s ostrými přechody (čáry, pruhy), výsledkem jsou znatelné artefakty.
JPEG komprese dnešním procesorům nedělá problémy, zjednodušeně řečeno, jsou na to optimalizovány.

TIFF může být bez komprese, ale podporuje několik kompresních schémat, Pro BW (čěrná/bílá) předlohy ke vhodná některá z CCITT, záleží na typu předlohy.
Dobré výsledky má i LZW komprese, dá se použít pro předlohy libovolné barevné hloubky.
TIFF podporuje i JPEG kompresní schéma.

Nezapomělo se na PNG?
nivea
Profil
ne nezapomnelo. Ale potrebuju nejaky seriozni clanek do bakalarky
Stinky
Profil
Myslím, že je to otázka takových 2-3 hodin udělat vlastní pokusy a výsledky pak sepsat do zprávy. Ne, že by se mi to chtělo dělat za tebe....:)
Zp
Profil *
Bubák: inak TIFF podporuje aj jpeg kompresiu.
Bubák
Profil
Stinky
Myslím, že je to otázka takových 2-3 hodin udělat vlastní pokusy a výsledky pak sepsat do zprávy.
Takhle jednoduché to rozhodně není. Pokud nejsi s problematikou seznámený, a napsal bys výsledky pokusů, ke kterým jsi došel za 3 hodiny, tak ti nejmíň polovičku výsledků vyvrátím s odůvodněním, že závěry, ke kterým jsi došel, nemusí platit. A doložil bych to svým pokusem.

Zp
Bubák: inak TIFF podporuje aj jpeg kompresiu.
Však tam mám: TIFF podporuje i JPEG kompresní schéma.

Kvalitní seriály o grafických formátech vychází na Root.cz, zatím se probral GIF, PNG, BMP. Dneska vyšel první díl o formátu TGA.
Bubák
Profil
Omylem jsem postul 2×
:o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0