Autor Zpráva
Romanticka
Profil
Zdravim,

pokud jsem mel disk rozdeleny na dva partition C-system a D-data. Mel jsem tam jednu dulezitou slozku. Nechte jsem na to zapomnel, ze tam je a disk jsem smazal a udelal tam nove 4 partition. No a ted sem si uvedomil, ze sem jedinou tu slozku nezalohoval! :((
Nevite, zda by slo nejakym tim programkem obnovit smazane soubory? Ja bych je docela fakt potreboval. Pls poradte!
Anonymní
Profil *
Těžko, protože pokud už si udělal nové oddíly tak je disk zformátovanej a defragmentovanej a v tom případě na disku není vůbec nic, takže nejde nic zachránit. Když bysis to uvědomil jen po smazání tak to šlo, ale takhle bohužel...
Hugo
Profil
Romanticka

S trochou štěstí to obnovit půjde, ale asi to nebude levná záležitost.
llook
Profil
Samotným přerozdělením se disk neformátuje ani nedefragmentuje. Měl by to umět prográmek http://www.slunecnice.cz/product/GetDataBack/ co stojí 79 USD (trial jenom analyzuje a neobnovuje).
Anonymní
Profil *
llook---> Když HDD smažeš a, původní oddíly taky a uděláš tam nový, tak ty data jsou prostě v hájí... Protože jsou dávno buď absolutně smazaná, nebo přepsaná. Navíc rozdělovat nezformátovenej a nedefragmentovanej disk je zhovadilost.
nightfish
Profil
Když HDD smažeš a, původní oddíly taky a uděláš tam nový, tak ty data jsou prostě v hájí...
nemáš tak úplně pravdu... pakliže někdo ta data cíleně nesmazal a nepřepsal, tak nemusí být vše ztraceno... otázkou je, do jaké míry byly zachovány původní alokační tabulky, jejich kopie a jak přesně dokážou příslušné programy odhadnout správné rozdělení na oddíly z doby minulé (a jak jim majitel disku dokáže případně pomoci)

Protože jsou dávno buď absolutně smazaná, nebo přepsaná.
absolutně smazaná? to znamená co?

Navíc rozdělovat nezformátovenej a nedefragmentovanej disk je zhovadilost.
proč proboha?
formátování = proces vytváření filesystému, který se vytváří až na diskovém oddílu, takže nejdřív rozdělíš a pak naformátuješ
defragmentace disku s tím taky nemá co dělat, protože to, že tam ta data fyzicky jsou (a jsou fragmentovaná) je sice pěkné, nicméně nově vytvořený oddíl (s novou alokační tabulkou) to naprosto nemůže rozhodit, protože o těch datech "neví"
pokud není soubor v alokační tabulce, tak pro filesystém neexistuje, ač na disku může fyzicky pořád přebývat
Stinky
Profil
Já dostal data z disku, na kterém jsem manipuloval s oddíly a 2x formátoval. Nakonec jsem přeinstaloval win. Nebyly sice všechny, ale takových 80%.
thingwath
Profil
Jestli tam byla FATka, není to tak hrozné. I když nezachráníš FAT, tak bys měl najít klastry toho co chceš (nejsou-li přepsané) a snad nebudou fragmentované.
Romanticka
Profil
Zdravim, Nestastnou nahodou jsem formatoval disk a smazal sem si velice dulezita data. Jenze udelal jsem tohle: format disku -> nove 3 partition -> instal systemu. Ted bych potreboval ty data dostat zpet? Slo by to nejak?

Zkousel jsem R studio nego ten GetDataBack. Soubory to naslo a taky se prekopirovaly, ale kdyz jsem je chtel spustit tak vubec nesli. Jedna se o fotky, par zvuku a projekty videa.

Je to spatnym nastavenim programu, nebo ty data jsou poskozena? Uz to asi nepujde obnovit co? Pls poradte. Diky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0