Autor Zpráva
medden
Profil *
Zdravím,
momentálne som viac-menej pokročilý programátor v PHP, a začínam sa trochu pokukovať po ďalších jazykoch, len neviem presne, kde začať. Chcel by som sa asi začať učiť zasa na web orientovaný jazyk, v ktorom by som sa naučil o dosť lepšie techniky čo sa týka OOP a vôbec programovania. Rozmýšľal som o Pythone, Ruby, Perli, možno aj niečo od Microsoftu by som bol schopný prijať. Čo by ste mi odporučili?

Samozrejme, krása jazyka je pekná vec, ale aby som to bol potom schopný reálne použiť (tj aby som vedel zohnať aspoň jeden hosting, čo by mi to bol ochotný nainštalovať, resp. poskytnúť, a za nepremrštené peniaze).

Díky moc.
roberta
Profil
medden
môžeš napr. skúsiť ASP .NET (môžeš programovať v C++,C#,Visual Basic) a skúšať si to môžeš na freehostingu
http://www.aspx.sk/
Peca
Profil
Co Java? Nemyslím aplety, ale serverové jsp.
Anonymní
Profil *
Peca: JSP radšej nech sa vyhne oblúkom, HTML kód by mal byť dokonale oddelený od aplikačnej logiky(čo pre JSP neplatí) ak chce využiť výhody Javy tak potom jedine Servlety.
Anonymní
Profil *
medden: Ak ti vyhovujú interpretované jazyky tak by som skúsil Python, alebo Ruby. Ruby má vynikajúci framework Ruby On Rails. Ja by som ti ale doporučil kompilované jazyky pretože sú oveľa odolnejšie voči chybám(na syntaktické chyby ťa kompilátor upozorní už behom prekladu). Preto sú kompilované jazyky najvhodnejšie na veľké robustné aplikácie. V tomto prípade máš dve možnosti Java alebo .NET, na jazyku nezáleží(stačí keď hosting podporuje ASP.NET) v ASP.NET dovoľuje pouźiť veľké množstvo jazykov: C#, VB, Delphi, C++, Modula3, Cobol, Chrome, Oberon, ADA, veľmi elegantný Eiffel, dokonca aj PHP alebo Python.
Honza Široký
Profil
Tak podobné dilema jsem řešil asi před půl rokem a nakonec jsem zvolil C# v ASP.NET. Syntaxe C# je hodně podobná PHP a ASP.NET je docela dobře vymyšlené, takže jsem s ním i přes pár menších zádrhelů velmi spokojen.
k
Profil *
Prejdi na C, bo Perl. Perl jde jednoduse pokud dobre ovladas PHP a C je taky v klidu. Chce to cas.
medden
Profil *
Po zvážení som sa rozhodol, že asi predsa len prejdem ku ASP.NET, Python ho bude potom hneď nasledovať :)
Ďakujem za odpovede.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0