Autor Zpráva
Ciba
Profil *
Mám databázi v PHP adminu komlpet nastavenu na utf-8, stejně tak stránky mají jako kódování UTF-8, ale přesto to nefunguje, zkrátka místo češtiny se zobrazují kostičky a otazníčky ... kde je chyba pls ??
Hugo
Profil
mas dobre nastavene kodovani v hlavickach?

Header ('Content-type: text/html; charset=utf-8');
Ciba
Profil *
No, myslim, ze jo ....
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
Hugo
Profil
Ale zkus to nastavit i v HTTP hlavicce. Na zacatek skriptu vloz tento radek.

Header ('Content-type: text/html; charset=utf-8');


Musi to byt opravdu na zacatku, driv nez se odesle prohlizeci jakykoliv vystup!!
Ciba
Profil *
Zkusil jsem, je to stejný ... zjistím nějakou funkcí, v jakém kódování jsou data v proměnné ?
Hugo
Profil
To IMHO nezjistis.

A ukladas do MySQL ty data opravdu v UTF-8???
Ciba
Profil *
No, myslim si to :) mam admina 2.6.1 s patchem2, nastavení kódování je tu všude ... používám ho globálně pro databázi, každá nová databáze i tabulka má ono "porovnání" v utf-8, dokonce i každý sloupec tabulky ... ale je možné, že tady bude chyba, jen nevím, kde a jak jí najít ...
Ciba
Profil *
jo, trochu mi tam hapruje utf-8 unicode a utf-8 czech ... a co vlastne v adminu znamena to "porovnani" ?
jamesss
Profil *
aby fungoval web v cestine a pritom to bylo ulozeny v utf-8, tak je potreba mit soucasne vsechny nasledujici veci:

- mysql systemovy promenny (mysql prikaz set names 'kodovani';):
character_set_client
character_set_connection
character_set_database
character_set_results
character_set_server
character_set_system
(samozrejme zalezi na mnoha vecech, ale myslim, ze pokud chci mit web v utf, tak je dobry byt konzistentni a nastavit uplne vsechno na utf8)

- html dokument, ve kterym je napsana stranka je dobry taky ulozit jako utf8
- kdyz se nastavi meta tag na utf8, tak je to spravne, ale je to v podstate jedno, polozky vyse uvedene ten meta tag stejne prepisou.

me se podarila cestina rozchodit v utf az na jedno pismeno a to je č (c s hackem). z nejakyho neznamiho duvodu se mi nejak blbe nekde preklada c. pouzivam mysql41 a apache 1333. nepotkal jste nekdo tenhle problem? ja uz s tim bojuju treti den.
fimmos
Profil
mě to č taky jako jediny nejde, zkoušel jsem to různě opravit, ale nic nepomáhá. Celý web mám v UTF-8, databázi taky, ale jen místo toho č se zobrazuje ??. Poraďte prosím někdo, jak to odstranit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0