Autor Zpráva
aureliuss
Profil *
zdravím...

mám dotaz ohledně bezpečnosti. Jde mi o způsob nabourání stránky a to tak abych tušil jak se to dělá, tj. věděl jak se bránit.

Jako příklad jsem si vzal jeden z prvních pokusů o web co jsem dělal. Teď vím že tam je spousta bezpečnostních chyb, ale spíš že to tak nějak tuším. Když se pokusím se do tohoto webu dostat, a to znám zdroják, tak nic neudělám...

např jsem includoval soubory podle parametru soubor v url: index.php?soubor=uvod a načetlo se soubory/uvod.php

tady je zřejmě díra, soubor jsem nijak neošetřoval, tedy můžu dosadit co chci. Ok, ale kam to povede? jediné cop mě napadlo bylo že se dá použít třeba index.php?soubor=http://www..... a nahrát jiný soubor, ale když to includuju ze složky soubor?

resp, jde tedy o chybu, nebo to že to kiksne na hlášce
Failed opening 'soubory/http://www...'
je neprůstřelé kvůli tomu soubory?

chtěl bych tedy porozumět i způspobu takového primitivního útoku, rád bych věděl jak to vše funguje. díky :)
k
Profil *
Dej sem adresu tveho webu:)
Bubák
Profil
www.google.com/search?hl=cs&as_qdr=all&q=sql+injection&btn
Timy
Profil
aureliuss
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=37923&foru m=9&page=-1 hledej můj příspěvek a pak sleduj reakce :-)
aureliuss
Profil *
tohle na webu nikde už nemám, vzal jsem si to jako příklad. Jelikož jsem to dřív vytvořil, vím že to skutečně existuje :)

viz link:

Pokud budu mít stránku na stejném hostingu, tak ti pošlu něco jako "../../../mujweb/www/mujzakernyskript" a už to jede... Pravda, většinou to nevyjde, protože je nastaveno open_base_dir (prostě jeden uživatel nemůže pouštět skripty druhého)
Ale i tak můžu pustit nějaký tvůj soubor, který k tomu nebyl určen. Pokud máš například konfiguraci v textovém souboru, tak si ji nakrásně vypíšu. A i pokud ne, tak nikdy nevíš, co se může stát, pokud zavolám rovnou nějaký skript, který k tomu nebyl určen. Přinejmenším se mi může podařit vyvolat různé chybové hlášky, které mi pomohou hledat další mezery.


jasně, to že budu na stejném hostingu se asi nestane, resp. o tom to zrovna neni... A vypsání dalších hlášek? jasně, ale to jsme pořád na stejném místě.
dostanu díky tomu třeba hlášku
Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'www-data'@'localhost' (using password: NO) in ...
po otevření čistě soubory/uvod.php

tadz vidím zase další díru, ale co s ní někdo udělá?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0