Autor Zpráva
lrrr
Profil
Zdravím všechny
Rád bych se zeptal na váš názor na jistou právní otázku. Na svých stránkách mám hypertextový odkaz na zahraniční internetový obchod, který nabízí určité zboží za nižší ceny než v ČR. Nyní mi přišel dopis od právního zástupce výrobce jednoho z produktů, který tento internetový obchod také prodává. Tento výrobce požaduje odstranění odkazu a vyhrožuje soudním procesem pokud tak neučiním. Důvod tohoto požadavku je mi jasný, výrobce nechce aby zákaznící z ČR kupovali jeho produkty v zahraničí za nízké ceny. Moje otázka je, zda lze skutečně někoho soudně žalovat za odkaz na jeho stránkách? Díky za případné názory
habendorf
Profil
Hoď to do koše a zasměj se. Je to totální nesmysl.
habendorf
Profil
A pokud můžeš, ještě tam pár odkazů přidej :o)
Bubák
Profil
Žalovat samozřejmě může. Zasměj se a hoď do koše, nebo pošli nejakou zajímavou odpověď. A pošli odkaz svým známým, ať si ho taky dají na stránky.
Railbot
Profil
lrrr
...a nezapomeň jim v odpovědi ten obchod doporučit a ještě jim připsat link, jestli si to náhodou nechtějí rozmyslet. Za tu srandu to stojí :))
llook
Profil
Žalovat může, ale asi nebude. Šance, že by vymohl soudní rozhodnutí o odstranění toho odkazu je minimální. Odepiš slušně a věcně něco v tom smyslu, že máš nezpochybnitelné právo odkazovat na jakékoli veřejné elektronické zdroje a možná se nějak okrajově dotkni toho, že ti jejich jednání připadá z pohledu hospodářské soutěže ne zcela korektní. A pozor na slova, kdybys místo "ne zcela korektní" použil třeba "nekalé", už bys je křivě obviňoval.
Retal
Profil
Můžeš je přivítat na globálním trhu. :)
Dero
Profil
lrrr: Pokud s výrobcem, který Ti hrozí žalobou, nemáš uzavřenu žádnou smlouvu, potom se nemusíš ničeho bát. Odkazovat na internetu můžeš na všechno, co není v přímém rozporu se zákonem. A ani v tomto případě neexistuje jasný precedens. Takže právnímu zástupci popřej hezký den.
Nox_lbc
Profil
Rada typu "přidej ještě víc odkazů" my přijde scestná, ale pokud nemáš moc navštěvovaný web, tak prosím ...
habendorf
Profil
Rada typu "přidej ještě víc odkazů" my přijde scestná

Proč?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0