Autor Zpráva
kamahl
Profil *
Ještě v tom moc neumím, takže předpokládám že chyba bude dost banální povahy :). Ale prostě mi to nefunguje. mohl by mi někdo říct kde mám chybu?

.htaccess

AuthName "php"
AuthType Basic
AuthUserFile /blog/admin/.htpasswd
Require user kamahl

.htpasswd

kamahl:$1$nMW6dwUl$uLqY674XXU.PtMyQ41xYb/


podezřívám hlavně to heslo, moc nechápu princip kryptování. teda spíš de-kryptování.
ah01
Profil
Mrkni se na http://emp.wz.cz/htconfig/autorizace-pomoci-htaccess.html , třeba ti to pomůže.
HajekJirka
Profil
Dobrý večer,
Podle mě je ta cesta AuthUserFile /blog/admin/.htpasswd špatně!
Cestu zjistíte takto: spusťte si funkci phpinfo() (echo phpinfo()) a v tabulce Apache Environment hledejte řádek SCRIPT_FILENAME!
Ten zkopírujte až po název vašeho webu (/složka/složka/nazev-webu.cz/) a za dejte cestu k souboru .htpasswd.
Váš výsledný AuthUserFile tedy bude vypadat nějak takto:

AuthUserFile /složka/složka/složka/nazev-vašeho.webu/blog/admin/.htpasswd
habendorf
Profil
Ta cesta k .htpasswd je na 100% blbě.
kamahl
Profil *
cestu jsem si opravil ale pořád mi to nefunguje. na serveru asi chyba není, protože píšou že ta funkce je povolená. Objeví se mi takový to okýnko s username a heslem (to bylo už předtím) ale pak už to nic víc neudělá. resp. odešle heslo a vrátí mi zase to samý. Že by tam bylo heslo jiné nevěřím, protože jsem to několikrát zkoušel kryptovat se stejným výsledkem. ):
HajekJirka
Profil
Napište prosím svůj e-mail! Pokusím se Vám nějak pomoc!
kamahl
Profil *
kamahl@email.cz díky. Není to ale tak nutné, můžu tam dát deny from all, nebo to nějak zaheslovat v php, to celkem zvládám, tohle jsem chtěl spíš zkusit...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0