« 1 2 »
Autor Zpráva
Duum
Profil *
Chtěl sem zjistit, co musim udělat proto, abych moh mít vlastní webový server? Respektive jak ho udělat, nastavit a jiné věci... Tak PC mam, internet taky, ale jak udělat, aby na to moh každej v síti po zadání URL? Pomůže mi někdo prosím??? Díky za odpověď
DJ Miky
Profil
Potřebuješ veřejnou IP a nainstalovat si server, např. Apache.
HajekJirka
Profil
Dobrý den,
dobré články jsou na www.root.cz a www.abclinuxu.cz
Použite hledání.
Duum
Profil *
OKa, to vše zvládam, ale nějaké nastavení něčeho??? Pokud vím, tak je asi potřeba nastavit nějaké soubory v Apachi? A pokud jde o hledání moc mi to nejde... :-) Pokud víte někdo odkaz na určitý článek, rád ho uvítam... Ale díky za odpovědi
nightfish
Profil
nastavení apache
Duum
Profil *
Dík za ochotu, ale furt to není to co hledam... :-) Tohle umim taky, ale pak projíždět výsledky hledání, a bouzdat všude možně, to neni pro mě...
nightfish
Profil
Dík za ochotu, ale furt to není to co hledam... :-)
no tak napiš, co konkrétně potřebuješ... zatím jsme se toho moc nedozvěděli...
Duum
Profil *
No tak základ jak rozchodit server na pokusy, abych se tam dostal okuďkoliv... Prostě sem úolnej beginer, kterej chce rozject server... Teda nejsem začátečník v PC... PC ovlládam velmi dovře, dokážu (X)HTML, PHP, C++, Pascal, Delphi... A takové věci, jen sem nikdy nedělal server no... Takže mě ber stim, že nevim vůbec nic...
HajekJirka
Profil
Dobrý den,
tak to Vám můžu doporučit knihu http://www1.vltava.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE01266749

A nebo www.google.cz , ale když píšete, že hledat neumíte, tak si kupte tu knížku.
Je tam popsáno vše od downloadu Linuxu až po nastavení bezpečnosti.
Duum
Profil *
Zajímavá kniha, ale na to že si chci jen vyskoušet pár věcí, jestli mě tato tématika chytne, je mi to celkem zbytečný... Mě bude stačit pár základních informací, co potřebuju na rozjetí serveru, a zbytek si najdu. Né že neumim hledat, jen mě to nějak jako nebaví no... ;-) Těma základníma informacema nemyslim PC rychlej net, veřejnou IP, Apache atd, ale co musim udělat proto, aby to šlapalo...
HajekJirka
Profil
Duum
V podstatě Vám stačí nainstalovat jen Apache.
V něm vložíte do příslušné složky (myslím WWW) stránky a po zadání Vaši IP se Vám zobrazí stránky.
Pokud budete chtít využívat ještě PHP a MySQL, tak to musíte doinstalovat.
Budete li chtít využít i doménové jméno (www.neco.cz), tak je potřeba si zaregistrovat doménu a změnit nastavení DNS serveru tak, aby ukazoval na IP adresu vašeho PC.
Toť vše
Anonymní
Profil *
Takže stačí jen apache??? To s těma domémama a IP vim... Pokud je to vše, tak to mi stačí, a velice děkuji... Takhle nějak mi to stačilo vysvětlit :-)
Duum
Profil *
Sem se zapoměl podepsat... Takže předchozí příspěvek sem psal já... :-)
HajekJirka
Profil
Duum
Ano! Stačí pouze apache!
Dokonce jsem kdysi zkoušel webserver provozovat na notebooku s WIN XP a EasyPHP a "fungovalo to".
Přeji dobrou noc.
Duum
Profil *
jj Jedeto v pohom, ještě si musim zjistit jak udělat subdomény... Pokud víte někdo jak, velice rád uvítam jakoukoliv radu.
Duum
Profil *
Tak s těma subdoménama to neni nic těžkýho, teď se snažim sprovoznit mailklienta... Pokud někdo výte o nějakym dobrym mailovým klientovi, poraďte prosím...
nightfish
Profil
Duum
Pokud někdo výte o nějakym dobrym mailovým klientovi, poraďte prosím...
thunderbird
Duum
Profil *
Já se omlouvám, moje blbost... Sem se překlep, chtěl sem napsat mailserver... ;-) Tak pokud vítě někdo o jednoduchym mailserveru na pochopení tématiky, rád vaše názory uvítam...
HajekJirka
Profil
openwemail
Anonymní
Profil *
s temi DNS mi nejde do hlavy... potrebujete vlastne dve IP a nejaky DNS soft pravdepodobne. v pripade vypadku webserveru delsiho nez 24 hodiny dojde k vyrazeni domeny z DNS databaze nemam-li pravdu ?

musi byt sekundarni a primarni.... pokud je jen jeden tak pak po tydennim vylete si musite domenu preregistrovat znovu :)


tak jak to tedy resit ? najit nejakou 486 ? nasmerovat tam sekundarni dns ? nebo ?

diky
HajekJirka
Profil
Váš poskytovatel domény má několik DNS serveru.
Vy si na každém z nich nastavíte IP na Vaše PC.
Vypadne li mu DNS A, tak požadavek na stránky (www.vase-stranky) automaticky směřuje na DNS B a server ten požadavek přesměruje na Vaše PC (IP Vašeho PC).

Nerad bych šířil nějaké nepravidvé informace!
Toto je pouze můj předpoklad, ale myslím že to tak funguje.
Kdybych se mílil, tak mě prosím někdo opravte.
Anonymní
Profil *
no jde o to, ze kdyz nastavite sekundarni a primarni DNS na jednou a totez IP adresu tak to je k nicemu prece.... dojde-li k vypadku serveru (pokud je to home PC tak bude-li odpojeny dele nej 24 hodiny) tak ono se to presmeruje z primarni na sekundarni ale kdyz zjisti, ze ani sekundarni neni pristupny tak to je v haji a probehne vyrazeni domeny z DNS

takze vidim jedine reseni mit proste jeden stary zalozni pc, ktery bude fungovat jako DNS server treba prave ten sekundarni :/ ale to se stejne nejak nevyresi. neni mozne v domacich podminkach provozovat web server.... musi se kazdych minimalne 20 hodin zapnout na 4 hodiny, aby probehla obnova cash web na sekundarnim a aby byl uspesny connect na primarni DNS
HajekJirka
Profil
Tak to teda nevím, že když je webserver mimo více jak 24hod, tak že se přesměruje na jiný DNS server.
To sliším poprvé. Zkusím o tom něco zjistit.
HajekJirka
Profil
Takže jsem měl zřejmě pravdu!
Nemá to mic společného s výpadkem webserveru, ale DNS serveru.
Není li dostupný DNS A, data se čtou z DNS B.

Nečetl jsem to celé, ale přikládám odkaz, kde to je celkem podrobně rozepsané http://cs.wikipedia.org/wiki/DNS
Anonymní
Profil *
diky za odkaz. precetl sjem si to cele. docela zajimava teorie a popis funkcnosti.

ale stejne mi vrta hlavou dns primarni a sekundarni. vim urcite ze funguje pouze sekundarni a vsechny dotazy jsou smerovany na nej. pokdu je nedostupny ctou se data ze sekundarniho dns a to pouze cash.

no ale prave kdyz je ttl nastaveno dejme tomu na 10 hodin a po 10 hodinach ma probehnout obnoveni historie jak to tedy je ? kdyz nebude pristupny ani primarni ani sekundarni DNS tak domena nemuze existovat.... neni k nicemu vazana prece
HajekJirka
Profil
vim urcite ze funguje pouze sekundarni a vsechny dotazy jsou smerovany na nej. - nemyslel jste primární
A jak to víte? Jak to jde zjistit?

pokdu je nedostupny ctou se data ze sekundarniho dns a to pouze cash.
To máte pravdu! Sekundární server je vlastně kopie primárního, tak máte jedno zda se data čtou z prvního nebo z druhého.
Jediný problém nastává, že když aktualizujete první, tak než se vytvoří záloha (z A do B), tak data na B budou stará (neaktuální).
Čili pokud Vám to čte z B (jak tvrdíte) a aktualizujete A, tak by změna neměla jit poznat až do zálohy A na B. Potom budou data opět shodná.
Cituji z wikipedie:
Z hlediska věrohodnosti odpovědí není mezi primárním a sekundárním serverem rozdíl, oba jsou autoritativní.

kdyz nebude pristupny ani primarni ani sekundarni DNS tak domena nemuze existovat.... neni k nicemu vazana prece
Svatá pravda! Jenomže to se může stát tak 1krát za xlet. Teoreticky se to nemůže stát nikdy, protože při výpadku A čtete data z B, ale mezi tím naskočí opět A a data se čtou znovu z A.
Anonymní
Profil *
Teoreticky se to nemůže stát nikdy, protože při výpadku A čtete data z B, ale mezi tím naskočí opět A a data se čtou znovu z A.

no to ano, ale co kdyz TTL na sekundarnim je nastaveno na urcity cas, jak jsem psal - napriklad na 10 hodin ?
Znamena to tedy, ze kdyz je stale nefunkcni A a B uz vyprsi tak se pokusi o nacteni A a pokud A je stale neaktivni tak do B se nemuze nic ulozit. Tim vznika proble (podle me) a to ten, ze z A se nakopiruje neaktivita do B co potom ?

Priklad: ja doma zridim web server a v administraci domeny nastavim A a B jako svoji IP. Odjizdim na dovolenou na cca 7 dni. Pocitac mam vypnuty a tim vlastne vypinam i web server. Takze A neni aktivni a B se nemuze obnovit a ted nastava moznost:

1) B ponecha cash (coz pravdepodobne neni mozne protoze TTL je 10 hodin)
2) B nebude aktivni, protoze A neni aktivni a timpadem neni mozne aktualizovat a znovunacist cash do B
nightfish
Profil
cash = hotovost
cache = vyrovnávací paměť

jinak nevidím jediný důvod, proč používat vlastní DNS server... je to jenom zbytečná práce navíc, kterou za vás může odvést např. váš doménový registrátor...
HajekJirka
Profil
z A se nakopiruje neaktivita do B co potom ?
Do B se neuloží nic, protože A je nedostupné! Čili B bude pořád beze změny.

2) B nebude aktivni, protoze A neni aktivni a timpadem neni mozne aktualizovat a znovunacist cash do B
A je stále aktivní, jenomže vypíše, že Váš webserver je nedostupný error (nějaké číslo nejsem si jistý). Možná error 500 (chyba serveru, ale nejsem si vůbec jistý).

Vy si pletete nedostupnost DNS serveru z nedostupností WEB serveru.
Webserver můžete zapínat a vypínat jak chcete a DNS server pouze napíše zda jste či ne dostupný (velice stručně řečeno).
DNSserver A přesměruje na B "pouze" v případě poruchy (výpadku proudu, když vyhoří,...).

DNS server nemá pouze Vaši doménu. Spravuje jich 100ky čili když vypadne DNS server A, tak "přesměruje" 100ky stránek na server B. Dovedete si představit, kdyby byl na 1webserver 1DNSserver?
To by teoreticky bylo na jedny webové stránky 4-5 serverů (počítačů). Jeden primární a jeden sekundární webserver a totéž u DNS serveru.
nightfish
Profil
HajekJirka
předpokládám, že Anonymní řešil celou dobu případ, kdy webserver = dns server (jakkoliv nevhodné uspořádání to je)


A je stále aktivní, jenomže vypíše, že Váš webserver je nedostupný
třeba firefox v tomto případě vypíše Address Not Found
ping Hostitele www.***********.cz se pomocí příkazu Ping nepodařilo najít. Error 500 tady nedává smysl, neboť je to chybová hláška webserveru (který neběží, tudíž žádné chybové hlášky do internetu neposkytuje)...
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0