« 1 2
Autor Zpráva
HajekJirka
Profil
Error 500 tady nedává smysl, neboť ...
No máte pravdu. A je to celkem logické. Psal jsem, že si nejsem jistý. :-)
Anonymní
Profil *
nepletu si web server s DNS serverem, ale mluvim celou dobu o tom ze pokud si nastavite v administraci domeny svoji vlastni IP (tj primar a sekundar ktery na ni bude smerovat) a vypnete PC tak proste nedojde k overeni dane IP. protoze prave vas pc ma IP kterou uvadete v DNS. Pokud nebude pristupna bude nepristupny cely web a tim neni mozne nacist datovy obsah ktery pod www.home.cz.

chapu ze existuje centralni DNS seznam vsech domen v dane zone, ale pokud neni aktivni IP timpadem neni aktivni DNS pak se provadi vyrazeni domeny z centralniho registru.


to by chtelo nekoho kdo spravuje DNS nebo nejake vysvetleni kdo pracuje se serveramy v nejake hosting company :ú
nightfish
Profil
ale pokud neni aktivni IP timpadem neni aktivni DNS pak se provadi vyrazeni domeny z centralniho registru.
pokud není aktivní cílová IP, tak se samozřejmě nic neděje, na vliv DNS záznamu to nemá žádný vliv (už jenom kvůli tomu, že když budu mít u domény vícero A záznamů ukazujících na více IP adres, podle kterého se bude rozhodovat, zda-li překlad proběhl a na cílové IP běží nějaký počítač?)

...vypnete PC tak proste nedojde k overeni dane IP. Pokud nebude pristupna bude nepristupny cely web a tim neni mozne nacist datovy obsah ktery pod www.home.cz.[/i]
správně by to mělo být: když vypnete svoje PC, dojde sice k překladu doménového jména na IP adresu (vašeho PC), nicméně tento nebude odpovídat na žádné požadavky
Duum
Profil *
Ještě bych se chtěl zeptat, jestli je nějaký způsob, aby se na ten mail server dalo přihlásit z webu? Nobo vůbec jak ten Opewebmail spustit :-| A najednou mi nejde apacha s tím, když napíšu svojí IP adresu, tak mi to hodí že neexistuje, a když napíšu localhost, tak to načte v poho...
HajekJirka
Profil
Musím dopráce, tak až zítra!
Mj. localhost je vlastní PC čili 127.0.0.1.
Duum
Profil *
No ale proč to z ničeho nic nejde??? A nevíte někdo jak na Openwebmail??? Jak ho nastavit (spustit) a dostat na net???
P_T_
Profil
Pokud to chceš na odzkoušení, tak ti doporučuji Kerio Mail Server ( http://www.kerio.cz/kms_download.html ) Na 30 dní plně funkční.
Pokud ti nejde apache, tak můžeš mít konflikt portů ( apache 80, webmail rozhraní 80 ).
Anonymní
Profil *
Von mi apache normálka de, php soubory zobrazí v pohodě, ale jen na localhostu, ale když tam chci přez IP adresu tak to hodí, že webový server není dočasně k dyspozici... Odinstalovával sem to už několikrát, i přez nouzovej režim v administrátorovi, a pořád stejný...
nightfish
Profil
jak je v httpd.conf nastaveno Listen?
je tam Listen *:80 ?
Anonymní
Profil *
Je tam listen 3000 a pod tim Listen 12.34.56.78:80 Tak že jo...
Anonymní
Profil *
Nevim jak, ale už to běží... Ale mam další problém, ten Kerio je v poho, ale kde se dá nastavit webmail??? Jako jsou názvy tlačítek, a vůbec... Mě se nejde vůbec přihlásit, hlásí to nějakou chybu na řádku 24, když tam ani 24 řádků neni...
Duum
Profil *
Teda jako ukazuje to problém v souboru php, v kterym sou dva řádky... Sice sem to ještě neviděl, ale už vym, že odřádkování je tam nahrazený takovou kostičkou... :) Ale pořád nemůžu najít nastavní toho webmailu... :-( Pomozte mi někdo... Prosim
kk
Profil *
kllll
kozel
Profil *
chci si založit vlastní server ale nevim jak pomůžete mi někdo?
tiso
Profil
kozel - pokiaľ to naozaj chceš, tak by si mal mať vedomosti na to ako to spraviť a hlavne ako server zabezpečiť pred útokmi! Inak to nedopadne dobre...
HajekJirka
Profil
Kupte si nějaký starší PC, nainstalujte na něj OS Linux, připojte jej do internetu a začněte vyhledávat na internetu téma ohledně web serveru.

Jinak doporučuji knihu http://www.grada.cz/katalog/seznam/linux-apache-mysql-a-php/ , která je pro začátečníky jak stvořená.

Přeji dobrou noc.
Jan Rippl
Profil
Postup v kostce:
nainstalovat OS Linux výchozí insttalace, např. Ubuntu je velmi vhodné (Windows nedoporučuji)
spustit terminál a v něm zadat
sudo apt-get install php5 (stáhne se řada dalších balíčků jako je apache2-common, apod)
sudo apt-get install mysql-server
sudo apt-get install phpmyadmin (povoleny zdroje universe a multiverse)
sudo reboot
po opětovném naběhnutí systému nastavit síťové rozhraní:
pořídit si veřejnou ip adresu od poskytovatele (připojení min. 2Mbit/s)
registrovat doménu
např. z DHCP na statickou veřejnou IP adresu, bránu a masku podsítě
nastavit jméno PC a název domény
nainstalovat firewall (firehol nebo firestarter)!!!!!
ponechat servery dns registrátora
změnit záznam A na vaší veřejnou IP adresu od poskytovatele (zmena se projeví po 24).
přenastavit router, modem tak, aby měl zanesenu veřejnou ip adresu a přesměroval požadavky z této adresy na adresu konkrétního stroje (serveru), tedy vašeho PC obvykle na portu 80.
a melo by to jít.
Já takto provozuji vlastní server na adrese www.tvujweb.com
Ovšem nevyhnete se:
neustálému scanování systému ze sítě internet
velké spotřebě el. energie (nepřetržitý provoz - u mě je to příkon cca 1000W bez zapnutého monitoru)
v případě používání emailového serveru (např. postfix) snaze o spamování prostřednictvím Vašeho serveru (v konfiguračním souboru se za žádnou cenu nesmí nikde vyskytovat hvězdička *) jinak hurá na blacklist.

S pozdravem
Jan Rippl
M3F!StO
Profil *
Já zakládám servery....Kdo má zájem tak napište na ICQ 490861020
FaierZor
Profil
Lidičky pomožtemi nemůžu nikde stáhnou aPatche chci si udělat vlastní server pokud apatch stahnout de pošlete mi pls odkaz.....
djlj
Profil
apache.org
pEeLL
Profil
kdyz uz se to tu resi

nasel jsem si postup hledani adresy - na obrazku vyadren postup hledani www.wikipedia.org

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Dns-wikipedia.gif

takze pokud si necham treba od forpsi zaregistrovat domenu www.peell.cz, tak na server zpravujici cz dns si pridaji zaznam ze pokud bude nekdo hledat www.peell.cz tak ze ho maji odkazat na dns server forpsi, ktery poskytne skutecnou adresu domeny www.peell.cz (kterou si u forpsi sam nastavim/necham nastavit) ???
a pokud je to tak jak jsem popsal, tak pokud bych se chtel starat o sve dns zaznamy sam, tak by se u cz dns musel zmenit zaznam aby pri hledani odkazovali ne na forpsi ale na muj dns server/y ??
Míša
Profil *
jak založit vlastní webové stránky?
nightfish
Profil
Míša
http://www.jakpsatweb.cz/jak-udelat.html
nebo využít nějakého existujícího řešení - napadá mě www.estranky.cz
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0