Autor Zpráva
marvas
Ako začat zarábať na tvorbe www stránok?
Otázka je jasná. Ak môžete tak napíšte ako ste s tým začali Vy alebo ako si myslíte, že je najlepšie začať a hlavne ako sa stane z neznámeho designéra renomovaný.

Tak pls píšte O:-)
Plaváček
marvas

Skutečně kvalitním a známým webdesignerem se člověk stane v okamžiku, kdy přestane vykrádat cizí grafické nápady a začne vykrádat sám sebe.
marvas
Plaváček
Narážaš na niečo?
habendorf
Především je potřeba prvně se to naučit. Průměrných a podprůměrných webdesignerů jsou tisíce, opravdu dobrých je pár.
marvas
lol ked ja tu dám otázku má téma veľa návštevníkov a málo odpovedí.
quinux
marvas
No ono se na to taký nedá dost dobře odpovědět. Neexistuje univerzální návod jak se stát úspěšným podnikatelem.
Plaváček
marvas

Tak jo, jenom jsem se zamyslel.

Abych ale odpověděl na tvou otázku, zvolím trošku pokulhávající příměr. Vezmi si třeba zedníka. Aby dokázal postavit kvalitní dům, musí nejdřív tři roky poctivě studovat teorii a potom zkusit vyrobit nějakou tu garáž. Když mu nespadne, může zkusit nepodsklepený dům. A pak, po několika letech praxe a dalšího studia možná postaví něco takového: http://www.wolkenkratzer.dubai-city.de/burj_dubai_01.jpg .

Stačí ti to jako odpověď?
Timy
marvas
Nauč se perfektně CSS a HTML, buď trochu vlezlý a přepokládám, že to přijde samo. Já jsem prozatím nesplnil ani jednu z těchto podmínek, proto jsem stále tam, kde jsem ;-).
Nox_lbc
Když navážu na Plaváčka a jeho příklad, tak si to stačí přebrat z webdesignérského hlediska ... začínáš webovou prezentací tvé garáže (starší vzhled, "poškrábané" prvky apod.) ... po několika letech praxe můžeš udělat webovou prezentaci průměrnému českému hotýlku (moderní design, blejskátka, diagonální čáry na pozadí) ... a po mnoha letech praxe možná vytvoříš něco takového: http://www.plavacek.net

;-)
marvas
Plaváček
jj stačí. Som rád, že aspoň niekto odpovedal na to čo som sa pýtal.
Čiže ak som dobre pochopil treba začať s niečim ľahkým z čoho nie je až taký zárobok a postupne zo skúsenostami prídu aj veľké objednávky.

Mám začať tak, že vytvorím pár stránok pre priateľov, rodinu a tak samozrejme zadarmo a tieto vytvorené stránky si potom dám do referncií na svoj web? Nájde ten môj web niekto a objedná si niekto u mňa webdesign cez internet?
neon
Profil *
Ako začat zarábať na tvorbe www stránok?

Nabídni tvorbu stránek, vytvoř stránky a inkasuj peníze.
Sorry, na blbou otázku blbá odpověď :)

Ptáš se vpodstatě na to jak má člověk v něčem podnikat. Buď to umíš nebo se to musíš naučit. A dobře se učí tak, že do toho skočíš po hlavě a nebudeš o tom jen přemýšlet.
marvas
Nabídni tvorbu stránek
OK takže to sa robí asi takou formou, že ja pridem do firmy a sa spýtam či nepotrebujú veľmi kvlitné webstránky, ktoré im spravia takú reklamu, že ich firma bude prosperovať oveľa viac ako doteraz?
Dúfam, že som dobre pochopil.
roberta
[Nájde ten môj web niekto a objedná si niekto u mňa webdesign cez internet?
ak tie referencie budú stáť zato, tak sa ti určite niekto ozve

inak čo takto sa zamestnať v nejakej SW firme? zvyknú mať obchodníkov, ktorí dohadzujú prácu programátorskému týmu...
Plaváček
marvas

Mám začať tak, že vytvorím pár stránok pre priateľov, rodinu a tak samozrejme zadarmo a tieto vytvorené stránky si potom dám do referncií na svoj web

Ano, přesně tak. Sám život a má osobní cesta k webdesignu mi ukázala, že to je správný postup. Neříkám že jediný, ale určitě praktický. Má totiž několik výhod. Za prvé určitě uděláš radost svým známým, kamarádům a rodině, kteří toho vědí o webdesignu ještě méně než ty. Za druhé se naučíš samostatně přemýšlet a tvořit. Za třetí - připomínky tvých bližních tě donutí neustále se zdokonalovat, samozřejmě pokud budeš chtít. A za čtvrté - opatříš si možná spoustu dalších dobrých přátel, protože dokážeš, že peníze nejsou středobodem tvého života. Věř mi, lidé to umí ocenit.

A budeš-li dobrý, lidi to rozkecají a doporučí tě. Je to ta nejlepší forma reklamy. Ta sama o sobě ti může přinést tolik práce, že ji ani nezvládneš. Brát peníze za svou práci bys ale měl až v okamžiku, kdy budeš dostatečně pevný v kramflecích. Jenže - jenom věřit ve své schopnosti nestačí. Čeká tě dlouhá cesta samostudia a při vší skromnosti mohu pro začátek doporučit dvě knihy, z nichž na jedné jsem se skromně podílel.

Ale hlavně - buď skromný a dostatečně sebekritický. Skutečný profík, kterého požádáš o radu nebo mu dáš svůj výtvor k hodnocení tě určitě nepodrazí a pomůže ti. Jsem často svědkem absolutního sebevědomí absolutních neumětelů, kteří se domnívají, že jsou fakt ti nejlepší borci. Jsou sprostí a povýšení a takovým ani neodpovídám. Počítám, že totéž platí pro většinu zde diskutujících, kteří rádi ochotně a zadarmo pomohou začátečníkovi. Říká se tomu obyčejná lidská slušnost.

Určitě ti budu držet palce, protože skutečně dobrých českých webdesignerů není nikdy dost.

Ale připomínám, a platí to všeobecně a nejen ve webdesignu, vše začíná a končí u tvé chuti na sobě makat. U odříkání pochoutek typu denní návštěva restaurace a nesmyslných tlachů na všemožných pitomých chatech. A snahy být lepší než ostatní.

Amen.
marvas
Plaváček
Už len posledná vec myslím, že si zabudol napísať názvy tých kníh.
Plaváček
marvas

Obě napsal Petr Staníček, na druhé jsem jenom spolupracoval (a nebyl jsem sám):

První: http://knihy.cpress.cz/Pocitac/Book.asp?ID=635

Druhá: http://knihy.cpress.cz/Pocitac/Book.asp?ID=1394
marvas
ok diq. ale knihu o css už mám CSS kaskadové styly pro webdesignéry. Myslíš, že sa oplatí kúpiť ešte ďaľšie dve? a ozaj na vianoce som si objednal Velkú knihu webdesignu zo Zonerpressu ak niekto pozná nech napíše či je to dobrá kniha
Nox_lbc
Myslíš, že sa oplatí kúpiť ešte ďaľšie dve?

Knih není nikdy dost ... jak já bych rád dostal pod strom(eček) jen knihy ;-) ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0