Autor Zpráva
kelvin
Profil
Potreboval jsem udelat polopruhledne obrazkove odkazy (png). Slo mi o to aby pri prejeti mysi menily barvu pozadi a tudiz se menila jen jejich pruhledna cast. Udelal jsem to "a:hover img {background: red}", ale nefungovalo to v IE.
Chtel bych vedet esli je nakej trik jak to rozchodit v IE.
Mozna jsem na to prisel jednim bastlem, ale to asi neni ta spravna cesta.
Diky.
DoubleThink
Profil *
Problém je v tom, že všechny verze MSIE ignorují alpha kanál u PNG - to znamená, že průsvitnost v IE nefunguje (pruhlednost ano).

Z mého pohledu je toto největší brzda webové grafiky vůbec.
Yuhů
Profil
ale jo, existuje způsob, jak png obrázek zpoloprůhlednit i v exploreru (naneštěstí to nejde udělat s pozadím). Dělá se to pomocí nějakého nestandardního exploreřího filtru. Nemůžu si vzpomenout, jak se jmenuje. Víte prosím někdo?
Freya
Profil
Alpha Opacity

viz. http://www.jakpsatweb.cz/css/css-filtry.html

;-)
kelvin
Profil
Mozna jsem nebyl pochopen. Nedivil bych se. Psal jsem dotaz narychlo (na dial upu ;). Trochu jsem se v tom ještě pohrabal a asi jsem našel nový, i když hodně málo využitelný css hack. Více na
http://ds.wz.cz/kelvin/1095792094-zmena-pozadi-obrazku-i-v-ie-.htm
DoubleThink
Profil *
existuje způsob, jak png obrázek zpoloprůhlednit i v exploreru

Pravda, leč je to docela nanic. Filtrem se zprůhlední celý obrázek (konstantně, nebo gradientně), ale nemůžu definovat průhlednost pro každý pixel zvlášť - nevytvořím adaptivní antialiasing.
kelvin
Profil
Problém png znám. Tady mi šlo o něco trochu jiného. Nevíte proč to dělá to co to dělá (odkaz o dva příspěvky výše). V otázce jsem se špatně vyjádřil - poloprůhledným jsem chtěl říct průhledné.
Yuhů
Profil
Ale ne. Ten filtr, co jsem myslel já, se zapisuje takhle:

filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader( src="ten_samy.png")
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0