Autor Zpráva
Jont
Profil *
Chtěl bych si někdy v budoucnu založit webový obchod na základě redakčního systému Joomla! a obchodu VirtueMart. Kolik místa zabere takový obchod s řekněme dvě stě položkami (i když mně by stačilo i sto ) ? Udělal jsem takový malý výpočet :

-samotné stránky .php : jedna...10kB
-obrázky: malé...10kB a 20kB
velké...150kB

Tedy celkem 10*200+30*200*150*200=38000kB= 37 MB, takže hosting 50 MB by mohl stačit, ne ? Ty velké obrázky stejně nebudou mít více jak 100kB, ale ať je tam nějaká rezerva. Myslíte, že je ten můj výpočet reálný ?
Nox_lbc
Profil
takže hosting 50 MB by mohl stačit, ne

Blbost ! Uživatelská data, dočasné košíky, diskuze k výrobkům ... a tak dááááál ...
Peca
Profil
Nevím, co tě vede k tomu, že php stránek bude 200. Prostor pro php si jednoduše spočítej podle velikosti Joomla! a VirueMart. Samozřejmě budeš potřebovat k tomu ještě databázi. Jinak výpočet je celkem reálný. Většina hostingů se stejně pohybuje ve stovkách MB, takže problém nebude.
Peca
Profil
Nox_lbc
To se snad ukládá do databáze. A stejně si neumím představit, že by diskuze měla několik MB.
Jont
Profil *
Tak kolik myslíte, že by stačilo MB ? Jinak místo na databázi je 50 MB a na email taky 50. Co na tom obchodu může být tak velkého ?
Nox_lbc
Profil
A stejně si neumím představit, že by diskuze měla několik MB.

Zeptej se Plaváčka kolik má tahle ;-)
Nox_lbc
Profil
Tak kolik myslíte, že by stačilo MB ? Jinak místo na databázi je 50 MB a na email taky 50. Co na tom obchodu může být tak velkého ?

www.ceskyhosting.cz by mohl stačit ...
Jont
Profil *
Prostor pro php si jednoduše spočítej podle velikosti Joomla! a VirueMart
Myslíš jako kolik MB to má po nainstalování na moje PC ?
Peca
Profil
Jont
Přesně tak. Zkus si to na lokále a uvidíš.
Nox_lbc
Tohle je snad diskuze o 200 výrobcích? :-)) Srandisto... Takový nesmysl...
Jont
Profil *
Tohle je snad diskuze o 200 výrobcích? :-)) Srandisto... Takový nesmysl...

Jak to myslíš ? Jako že 200 je málo ? Ale já fakt víc nepotřebuju, bude to malý. A jestli myslíš, že je to moc, tak říkám, že i sto by mi stačilo. Vo co gou ?
Peca
Profil
Jont
To byla reakce na Nox_lbc. S tvým obchodem to nijak nesouviselo.
Jont
Profil *
Jo, sem se přehlédl.
habendorf
Profil
Nox_lbc: A stejně si neumím představit, že by diskuze měla několik MB. Zeptej se Plaváčka kolik má tahle ;-)

Proboha proč Plaváčka? Co ten s tím má společného? Plaváček to ani neví a ani vědět nemůže.
Nox_lbc
Profil
habendorf Kaju se, moje chyba .. myslel jsem samozřejmě Yuhůa ... OffTopic ... sorry ;-)
Jont
Profil *
tak můžete se ho zeptat, kolik tahle diskuze má ? docela by mě to zajímalo...
Alphard
Profil
Yuhů to tady někdy psal, myslím, že to bylo cca 90 MB, zkus to najít
quinux
Profil
Jont
takže hosting 50 MB by mohl stačit, ne
MOžná ze začátku, ale pokud to s tím obchodem myslíš vážně a hodláš v budoucnu přidávat nové produkty tak budeš potřebovat toho prostoru víc. Navíc jsi zapoměl započítat velikost databáze, která bývá odpočítávána od prostoru nabízeného hostingem.
Jont
Profil *
MOžná ze začátku, ale pokud to s tím obchodem myslíš vážně a hodláš v budoucnu přidávat nové produkty tak budeš potřebovat toho prostoru víc. Navíc jsi zapoměl započítat velikost databáze, která bývá odpočítávána od prostoru nabízeného hostingem.
Sem psal, že databáze má samostatných 50 MB. A těch produktů tam víc než 200 asi nebude, takže by to mohlo stačit.
Jont
Profil *
co myslíte ?
quinux
Profil
Jont
A těch produktů tam víc než 200 asi nebude
Asi nebo určitě? Každý (kvalitní) obchod se jednou začne rozrůstat, ale jak jsem psal do začátku by to mohlo stačit. když je člověk alespoň trochu šikovný tak si uživatelé ani nevšimnou, že ses přestěhoval na jiný hosting.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0