Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Když na webu zobrazím obrázek z jiného webu a napíšu pod něj zdroj jedná se o porušení autorského práva? (pokud ano co hrozí)
Morasino
Profil
Myslim že ne.Zatim mě nikdo nechytl.
Gekon
Profil
Morasino
Porušuješ práva už jen tím, že tu šablonu vydáváš za svou práci, nehledě na obrázky.
Morasino
Profil
Stačí mít jednu mp3 na stránce nebo jeden odkaz a už je to trestný.Ty ochránci autorských práv já bych je zašlapal.Nebudu si porstě kupovat cédéčko za 500Kč to si ho přece stáhnu zdarma na nějaký stránce.
Gekon
Profil
Morasino
Cintáš kraviny, kamaráde.
Anonymní
Profil *
Gekon
Hm, vidim že se nic nedovim, já říkal obrázky on tady plácá nějaké mp3, kdo vydává šablonu za svou práci... když tam uvedu zdroj tak tím jasně řeknu že to není moje práce
Gekon
Profil
Anonymní
Záleží na tom, pod jakou licencí je obrázek šířen. Většinou ale postačí ten odkaz.
Peca
Profil
Gekon
pod jakou licencí je obrázek šířen Wow. I obrázky mají licence...
quinux
Profil
Peca
I obrázky mají licence
A proč ne? :o)

Anonymní
Když na webu zobrazím obrázek z jiného webu..
Je otázkou jestli lze považovat zobrazení obrázku jako citaci, ale myslím, že pokud uvedeš pod obrázkem zdroj tak ti přinejhorším majitel napíše, abys ho(ten obrázek) případně odstranil, ale žalovat tě za to nebude ;o)
Gekon
Profil
Peca
Myslíš, že nemají?
VitaZ
Profil
a napíšu pod něj zdroj jedná se o porušení autorského práva?
Nebude nejlepší, když se zeptáš přímo u toho "zdroje"? Někdy může být autor snímku i vděčný za nějaký ten zpětný odkaz ;-)
ninja
Profil
Jestli se bude jednat o legalni pouziti formou bezuplatne licence - citace, zalezi na konkretnim zpusobu a forme pouziti. Uvest skutecneho autora je jedna ze zakonych podminek, aby se o citaci mohlo jednat.
Mistr
Profil
Autorský zákon:
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p /8411/_s.155/701?PC_8411_name=autorský%20zákon&PC_8411_l=398/2006&PC_8 411_ps=10#10821
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0