Autor Zpráva
jonge
Profil
Mám jednu složku ve WinXP která nejde odstranit, zkoušel jsem i killbox a unlocker ale ani jeden z těchto programů ji nedokázal odstranit. Neexistuje ještě jiná cesta jak složku odstranit? Třeba nějak přes cmd změnit přístupová práva?

Díky.
smajli
Profil
co je to za složku?
tiso
Profil
Čiste náhodou neobsahuje jej názov alebo názov nejakého súboru v nej domrvenú diakritiku?
Alphard
Profil
http://zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=130750&CAI=2105
CMenu má funkci Force delete, třeba pomůže
jonge
Profil
tiso
Ne.

smajli
Já jsem si rozbalil do jedné složky Strong DC++, a když jsem ji chtěl vymazat tak už to nešlo :(
jonge
Profil
Alphard
Taky nepomohlo :(
smajli
Profil
Já používám prográmek, který se jmenuje WhoLockMe, seženeš ho zde
po jeho instalaci ti přibude v menu pravého myšítka hláška WhoLockMe, takže když klikneš pravým na tu složku a vybereš wholockme tak ti ukáže který proces to blokuje. Ten pak můžeš ukončit ve správci úloh (ctrl-alt-delete ->správce úloh - procesy - ukončit proces)
Někdy ale na takovéto věci úplně postačí restart systému nebo nouzový režim.
Hooonza
Profil *
Vždycky, když nešlo něco vymazat ve W, šlo to v DOSu, ev. pomocí DOSového komanderu. Možná by to šlo i pomocí Avengeru (napsat si svůj skript...)

smajli
Aha, dobrý tip, mrknu na to:-)
jonge
Profil
smajli
Bohužel, když jsem chtěl aby mi to ukázalo proces který to blokuje, neukázalo to žádný.

Hooonza
Avenger jsem teké zkoušel, taky nic... V nouzovém režimu to taky nešlo, v příkazovém řádku taky ne... je to až moc divné.
V DOSu to ještě zkusím, ale pochybuju :(
jonge
Profil
Teď jsem si uvědomil, že složku si můžu přesunout kam chci, ale nemůžu se do ní podívat ani ji vymazat.
jonge
Profil
Hm, tak složku jsem nevymazal ani v MS-DOSu... nemůže to být třeba problém s harddiskem?
Aesir
Profil
jonge:

NTFS? Nemůže být problém s právy?
smajli
Profil
jonge
přesunou jde? no to je divné, a co přejmenovat (a pak smazat)?
Acci
Profil
http://www.slunecnice.cz/product/Unlocker/
jonge
Profil
Aesir
Ano, mám NTFS, ale nevím jak nastavovat práva.

smajli
Přejmenovat bohužel už nejde :(

Acci
Viz můj první příspěvek: zkoušel jsem i killbox a unlocker ale ani jeden z těchto programů ji nedokázal odstranit
Anonymní
Profil *
http://www.slunecnice.cz/product/Unlocker/ ???

jonge Péše hned v pvrvé větě dotazu, že "zkoušel jsem i killbox a unlocker ale ani jeden z těchto programů ji nedokázal odstranit"
GrizzlyX
Profil
jonge

nejde otevřít

Můžeš zkusit deaktivovat možnost Skrýt chráněné soubory operačního systému.
Najdeš to v průzkumníku, je to v standartní lište a to v : Nástroje -> Možnosti složky -> Zobrazení (karta) -> Skrýt chráněné soubory operačního systému (doporučeno) (v seznamu)

Pokud bude tato možnost neúčiná, tak potom můžeš zkusit program DiskSpy (musíš mít Disketovou mechaniku). Tento program ti vypíše disk v hexadecimální soustavě :(.

Pokud toto nepůjde tak můžeš zkusit boot z nějaké Live Disto LINUX a odstranit to manuálně z Linuxu...Taky se ještě můžeš mrknou do registrů WinXP...Pokud by to potřeboval/spouštěl nějaký program tak se mrkni do msconfig, doporučuji také TuneUp Utilities...je taky možné že by byl poškozený HDD v tomto sektoru

Stáhnutí programu DiskSpy najdeš zde
Bubák
Profil
Spousta takových "nesmazatelných" souborů, pokud nejsou blokované nějakým běžícím procesem jde smazat tak, že při mazání použiješ krátké jméno souboru (shortname), zjistíš ho třeba příkazem "dir", nebo na smazání použiješ nějaký starý 16-bitový program, třeba M602, Norton Commander...
Doporučil bych Volkov Commander (DOSový), nebo 16-bitový Total Commander.
www.ghisler.com/wcmd16.htm
dust
Profil *
mam ten samy problem nejde to smazat vubec nicim
Danhien
Profil *
Zkuste toto:

http://support.microsoft.com/kb/810881/cs
Tin
Profil
Nouzový režim -> přihlásit se jako Administrátor
Bald
Profil *
Ani v nouzovim režimu s tim nehnu, je to zapeklité...
Maara35
Profil *
Mě se stalo něco podobnýho,pomocí DVD z jednoho nejmenovaného časopisu jsem si chtěl vytvořit pomocí windows AIK a prográmku winBuilder live CD s jádrem z Vist..po rozbalení winBuildru mi zbylo na disku několik souborů ve dvou složkách,problém je že složky jde přejmenovávat a přesouvat vrámci jednoho disku,kopírovat na jiný disky (ale odtamtud je zase nesmažu),ale nejdou nahradit,ani vymazat..nevím čím je to blokovaný,ani jeden z Vámi uvedených programů nezabral,bohužel..paradoxem je že mám WinXP profi SP2,a ty soubory jsou víceméně z Vist..
smajli
Profil
Jedna rada bez záruky.
Spustit instalaci winxp při startu počítače. Po nastartování zvolit konzolu pro zotavení R xpečka by měly přejít pouze do příkazového řádku a tam pomocí příkazů DOSu se pokusit to máznout.
Juice
Profil *
Měl jsem stejný problém a nepomáhalo nic.Pomohlo až odhlášení a znovu přihlášení. Divné je,že restart nepomohl,jenom to odhlášení a znovu přihlášení.
imrwear
Profil *
mě pomohl tenhle program http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Delete-Doctor.shtm l snad pomůže i někomu dalšímu předtím sem vyzkoušela spousty programů, včetně těch co se doporučovali tady, nic nezabralo ani nouzový režim až Delete-Doctor :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0