« 1 2
Autor Zpráva
souki
Profil
Tower
Asi je nejprve nutné dohodnout jisté podmínky provozu.
To je samozřejmé. Ale mám takový hloupý zvyk nejdřív zjistit, zda by do toho vůbec někdo šel. Je sice hezké mít nainstalovanou wiki a propojenou s tímto webem, ale prázdnou.
Anonymní
Profil *
Mám takový pocit, že bez podmínek by do toho nikdo nešel.
Peca
Profil
To propojení si dost dobře nedokážu představit. Ideální by bylo, aby to bylo přímo tady.
Btw jak se zamlouvá ta moje myšlenka pouze s odkazy a popisy? Že by jako výsledek vyhledávání bylo pár takových odkazů a pak normálně odkazy do fóra. Snad bych byl i ochotný se vrtat ve zdrojácích miniBB...
souki
Profil
Peca
s tím vyhledáváním jsem to myslel jako je to třeba na googlu... tzn normální výsledky a vedle AdWords... aneb JPW doporučuje...
Jako první krok by šlo třeba vzít FAQ z této diskuze, dát ho do wiki verze a ve FAQ nechat jen jednotlivé odkazy
Railbot
Profil
Proč mám pocit, že každý BFU si stejně radší položí svůj dotaz a nebude se namáhat listovat v diskusi, kde už se to řešilo...
souki
Profil
Railbot
s tím se asi počítá... proto to nucení při hledání a hlavně možnost poslat link na článek, kde budou moci různí lidé připisovat řešení různých problému, se kterými se v souvislosti s tématem setkali
Timy
Profil
Peca
Nevím, jenom odkazy se mi moc nelíbí, to už si rovnou můžeme na jagg.cz založit tag "jakpsatweb" a tam nastrkat všechny možné užitečné odkazy :-). Bylo by IMHO lepší, kdybychom si obsah tvořili sami, ovšem to bude asi ten problém... Já bych byl schopný obsah občas tvořit, ale jen jednodušší věci, na složitější jednak nemám čas a jednak bych je dal spíš na weblog.
Chamurappi
Profil
Domnívám se, že na české scéně je prostor pro ještě jeden odborný server orientovaný na webdesign. Přibližně ve formátu Intevalu. Jak řešit adiministrativu kolem by nebylo až tak podstatné, kdyby takový projekt vzal pod křídla nějaký větší subjekt (Interval také patří Zoneru, Živě patří Computer Pressu, Lupa patří Internet Infu).

Myslím, že pro často kladené dotazy zde na diskusi by byl jakýkoliv sofistikovanější systém kanonem na vrabce. Ono těch dotazů totiž až tak moc není a odpovědi na ně bývají stručné, jelikož nejčastější otázky jsou ty nejjednodušší. Většinu z nich by šlo pohodlně zakomponovat do existujících článků JPW, řada z nich tam již je. Ten zbytek jde shrnout do jednoho mírně tučnějšího HTML souboru nacucaného kotvami pro snazší odkazování.
Acci
Profil
Tím by byly vyřešeny technické problémy...
Technické problémy teprve začnou s výběrem vhodného Wiki systému...
Zahon
Profil
Já bych souhlasil s Chamurappim, že zřizovat v podstatě FAQ pro JPW nemá moc význam. Stejně by se lidé ptali a ptali... A pokud by se v současné době zřizoval web o webdesignu, nevím nakolik by měl šanci prorazit a hlavně získat zkušené autory, kteří ve své většině již píší pro Interval.cz. Pokud jsem však dobře pochopil první zájem člena esemeska, jednalo by se o takový malý webdesignérský bulvár. Což je jistě zajímavá myšlenka, která by opravdu mohla mít úspěch (no řekněte, koho by nezajímalo co si dá pan Špinar k snídani před důležitou obchodní schůzkou, nebo kdy má Whitwa nejlepší grafické nápady? ;-) ). No možná jsem původní záměr špatně pochopil, ale docela jsem se nad touto představou upřímně zasmál. :-)
esemeska
Profil
Zahon
Presne takhle jsem to myslel, ale kdyz jste tu rozjeli faq..., tak jsem vam v tom nechtel branit:)
quinux
Profil
Zahon
koho by nezajímalo co si dá pan Špinar k snídani před důležitou obchodní schůzkou
Mně by teda nezajímalo co si dá p. Špinar k snídaní, ani po proflámované noci :D
llook
Profil
Webdesignérský bulvár jsou snad Weblogy.cz, ne?
Nox_lbc
Profil

Webdesignérský bulvár jsou snad Weblogy.cz, ne?


ne ;)
Dero
Profil
Webdesignérský bulvár jsou snad Weblogy.cz, ne?

Ještě ne.
esemeska
Profil
tak to vypadá, že to zase zůstane mrtvý co?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zahon:
nevím nakolik by měl šanci prorazit a hlavně získat zkušené autory, kteří ve své většině již píší pro Interval.cz
Kdys byl naposledy na Interval.cz? Poslední dobou je to slabota. I kdybych se tam mohl vyjadřovat, tak nemám k čemu. Nové články jsou příliš úzkoprofilové, což se projevuje i na nízkém počtu komentářů pod nimi. Interval nyní žije hlavně ze své minulosti, z kritiky webu a z nadčasové CSS knihovny. Nový magazín na jeho současné úrovni by neměl šanci prorazit.

Kteří zkušení autoři píší pro Interval.cz? Máme zde řadu expertů, které psaní pro něj nijak neláká. Postrádá tu prestiž, jakou by měl správný magazín jeho formátu mít. Expert raději napíše své moudro na vlastní weblog či vlastní článkovitý web, než aby svojí přítomností tahal kohosi z hrobníkovy lopaty.

no řekněte, koho by nezajímalo co si dá pan Špinar k snídani před důležitou obchodní schůzkou
Mě to nezajímá. Už takhle je ve webdesignu dost triviálních konstrukcí pojmenovaných po svých známých propagátorech. Nepotřebujeme obohatit jídelníček o Špinarův rohlík, Dlouhou housku nebo Plaváčkova vejce.
habendorf
Profil
llook: Webdesignérský bulvár jsou snad Weblogy.cz, ne?

No ... bulvár pomalu ano, ale webdesignerský ne :o)
Pokud tedy do webdesignu (snad oprávněně) nepočítám fotografie cyklisty IL, rozjímání o věcech duchovních FF, články AJ, výkřiky RH (míněn Radim, ne Radek, i když ....) atd.

Chamurappi: Nepotřebujeme obohatit jídelníček o Špinarův rohlík, Dlouhou housku nebo Plaváčkova vejce.
No ale řekni ... páně Hasalíkův mozeček?
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0