Autor Zpráva
Meldo
Profil
Moc o tom neviem a preto sa pytam na vas nazor, ma zmysel sa to ucit? PRINASA to vyhody, alebo ako? Pomaha to pri velkych projektoch?
Peca
Profil
Při velkých projektech smysl určitě má. Minimálně bez diagramu tříd se v programu skoro nedá zorientovat. Důležité jsou při práci v týmu, kdy je zapotřebí vědět co a jak má fungovat.
Meldo
Profil
Presne to som potreboval pocut. Diky.
llook
Profil
Je dobrý aspoň základy znát i pro studium, nejen pro vlastní tvůrčí činnost. Velmi často se totiž používá u popisů návrhových vzorů, v dokumentaci různých knihoven a podobně.
Některé dokumentační nástroje, třeba Doxygen, dokonce sami nějaké UML diagramy generují.
Peca
Profil
Jenom aby nedošlo k nedorozumění. UML diagramy se správně mají dělat PŘED začátkem programování. Programovat se má právě podle těchto dokumentů, to je jejich smyslem. I když v praxi to nesprávně bývá obráceně, viz generátory diagramů z kódu. Správné nástroje mají naopak z diagramů generovat zdrojový kód (Rose, Visio,... ale nechci tvrdit, že to ty programy umí nějak dokonale).
llook
Profil
Peca
To je věc metodiky a neplatí to vždy. Pokud budu aplikovat TDD a nebude předem do detailu dohodnuté API, pak vzniká architektura a implementace často tak nějak zároveň a diagramy mají "pouze" dokumentační smysl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0