« 1 2 »
Autor Zpráva
adamico
Profil
Zdravím,

Už dlho mám v hlave myšlienku, vytvoriť free game hosting, špecializovaný na Counter Strike 1.6 nonsteam a steam, časom aj Call of Duty a pod... Ako som zistil, opravte ma ak to není pravda, bol by som jediný v ČR a SR, a ak sa nemýlim tak aj na svete. Nechcel by som, aby registrácia bola z automatizovaná ako je napríklad registrácia na ic.cz alebo wz.cz a pod., ale aby mi ludia svoje obiednávky písali na mail. Rozmýšlal som aj o tom, že by mal užívateľ prístup aj k celej zložke hry, a tým aj ku konfigurácii servra, ale kedže po dlhšom uvažovaní som zistil že by to ešte viac zaťažovalo server, upustil som od toho. Na výber bude z niekolkých servrov, napríklad zoberme príklad CS 1.6, na servri bude CS-ko nainšalované 3 krát, a jedno bude normálne amx, v druhom bude amx Super Hero mod, a v tretom bude amx Warcraft mod. Kedže sa v každom jednom CS-ku dá spustit skoro neobmedzený počet servrov, tak by som povedal že toto je asi najlepší spôsob. Ide o to, že by sa hodilo mať server umietnený doma, alebo v nejakom housingu, ide o to čo sa viac oplatí, ale asi viac ten housing, pretože ako som pozeral 100Mbps net stojí mesačne cca 60000,- čo je na freehosting dosť. Financie by som rád získaval s reklamy umiestnenej na stránkach tohoto webu, pretože dúfam že tento web bude mať vysokú návštevnosť, kedže bude jediný v ČR a SR, možno aj na svete. Prosím o vaše názory, či je to dobrý projekt, či sa dajú pokryť náklady na prevádzku servra reklamou, a či by sa napríklad nenašiel aj sponzor.
adamico
Profil
prosím, nebojte sa napísať svoj názor =|
djlj
Profil
Tady asi moc lidí nehraje hry, takže proto tu nemáš odpověď.

No v první řadě si asi budeš muset nakoupit multilicence na ty hry ;).
adamico
Profil
No stačí jedna licencia =)
adamico
Profil
no takto, čo hovoríte na takéto pc, samozrejmostou je zväčšenie ram, a potom aj HDD:


HP Compaq dx2200 microtower HE,FreeDos, Intel Celeron D356 (3.3 GHz/512KB), ATI Xpress 200, VGA ATI int. 128MB, PCI Express 16x slot, 256 MB DDRII 667Mhz (max. 4GB, 2 sloty), 80GB HDD SATA 7.2K, FDD, CD ROM 48x, LAN 10/100, klávesnice, optická myš, 2 roky záruka (2-2-0)

12483,- Sk


Acci
Profil
Jenže to je normální stolní počítač určený pro běžnou kancelářskou práci a ne pro provozování jako herní server.
adamico
Profil
no ale aj moj stolný pc by to utiahol, tak kde je problem ?
Acci
Profil
Není stavěný pro nepřetržitý provoz. Stejně si ale myslím, že by jsi neměl šanci si vydělat na Server housing jen z prodeje reklamy na webu.
Filips
Profil
adamico
Tvůj stolní počítač by utáhl třeba 100 hráčů najednou? Hm to máš asi hodně dobré dělo. Spolužácí hrají jakési hry. Vždy to spustí na počítači někoho z nich a hrají (cca 3). A občas se to i seká. To jsou už takové lepší počítače. Takže říkám, bez serveru ani ránu. A na takový běžný server si budeš chvíli spořit. cca 100 tisíc. :) Tímto jsem tě nechtěl odradit.
adamico
Profil
hh, ani si ma neodradil

No dobre, ale teraz fakt, v čom je server iný, od stolného počítača v ktorom je 4 GB ram, 3,6 Ghz procesor, 2x 500 GB HDD, chladenie procesora, HDD, a ram + dva ventilátory, v predu a v zadu 60x60x15mm. Ja osobne v tom rozdiel nevidím, ked neberieme do úvahy únavu materííálu, s non stop prevádzky.
tiso
Profil
adamico ešte málo vieš, tak nevidíš rozdiel...
adamico
Profil
to je možné, tak mi ich pls napíš
Aesir
Profil
adamico:
No dobre, ale teraz fakt, v čom je server iný, od stolného počítača

V použitém zboží, vámi nahoře vyobrazená sestava je dost nešťastná kombinace. Podle mého soudu bude ráda, pokud se dožije konce své záruky.
adamico
Profil
hh, a čo sa podla Vás, najskor po**** ?
Aesir
Profil
adamico:
hh, a čo sa podla Vás, najskor po**** ?

Podle mého to bude s největší pravděpodobností disk.
adamico
Profil
ok, tak kupim dva disky do foroty, a ked už o tých servroch, má tu niekto na predaj starší, funkčný server za rozumnú cenu ?
Anonymní
Profil *
Dva disky do foroty?? Zabezpečující raid je snad samozřejmostí... A v tom to je - servery jsou jiné přístupem, architekturou. Třeba volba komponent je velice důležitá, navíc mají pohotovější záruku apod.
Aesir
Profil
adamico:
má tu niekto na predaj starší, funkčný server za rozumnú cenu

Jestli jsem pochopil správně, tak na požadovaném stroji pojedou minimálně 3 instance dedikovaného serveru CS a zárověn má ten samý stroj fungovat jako web. server?
adamico
Profil
nieje, majú tam ísť LEN cca 3 instalácie dedikovaného serveru CS
Aesir
Profil
adamico:
nieje, majú tam ísť LEN cca 3 instalácie dedikovaného serveru CS

Tak koukněte například sem:
http://www.pcbazar.net/bazar/inzeraty.asp?str=i&typ=N&rid=104

Například server z inzerátu číslo 2 by mohl pár desítek hráču najednou zvládnout, i když bude potřeba dokoupit paměť.
adamico
Profil
podla toho čo som na tom 2 inzerate vyčítal, má 2 Ghz procesor, čo neviem neviem, lebo to moje stolne pc ma viac.
adamico
Profil
No podla mojho treba dokupit: RAM, CPU a HDD
adamico
Profil
silno uvažujem o kúpe...
llook
Profil
Jenom samotný housing stojí několik tisíc měsíčně a to ten jeden server utáhne nanejvýš desítky hráčů. Kdo zaplatí několik tisíc za reklamu, kterou uvidí desítky lidí?
Důvod, proč podobná služba ve světě nikde ještě není, není ten, že to nikoho ještě nenapadlo, ale ten, že se to jednoduše nevyplatí.
adamico
Profil
jo, a proč existují free web priestory ? Tam je tiež velké zaťaženie klientami, a vyplatí sa to....
llook
Profil
adamico
Vyplatí... Neznám nikoho, kdo by se živil výhradně freewebhostingem, spousta freewebů je prodělečných. Ale zkusím hodně zjednodušeně vysvětlit, proč může mít freeweb mnohem víc příjmů než freegame:

Řekněme, že tvůj server utáhne 100 připojených lidí naráz. Těchhle 100 lidí hraje hru, nikdo z nich nekouká ani nekliká na reklamy.
Srovnatelný webserver dokáže obsloužit 100 požadavků za sekundu. Pak je možné, aby se přes něj denně různí lidé podívaly na tisíce různých stránek s reklamou.

Takže zatímco tobě server celý den vytěžuje 100 lidí, kteří na reklamy nekoukají, server freewebu je za ten den vytěžován tisícem různých lidí (UIP), kteří na reklamu koukají.

Idea, že to budeš živit jen z reklamy na webu mi přijde taková, jako kdyby freeweb živila jen reklama na hlavní stránce toho freewebu.
Aesir
Profil
Navíc free-hosting většinou bývá odnož normálního komerčního hostingu, na které se dají beztrestně vyzkoušet a hlavně otestovat nové verze softwarů, nové konfigurace atd.
WrTAk[254148205]
Profil *
Nerad bych tě vyváděl ze snů, sem admin jedné ligy(CyberLeague.cz) a taky jsme chtěli servery...kolik myslis ze ti takováhle masina utáhne serverů? Musíš mít hodně dobrý net, položený na optice a dobrý server...a musis mít licenci od státu na provozování takovych věcí...
Vincenzoo
Profil *
Takze koukam ze jste vsici neskuseny jak tam nekdo tvrdi ze potrebujete 100 aby server utahl 100 hracu ej pekna kravina nebo napriklad ze housing se 100 mbit pripojkou stoji nekolik tisic ne stoji 1500 kč měsíčně mám tam vlastní server. Mám konfiguraci AMD Opteron 2,8 Ghz Ram 3Gb Cl3 667 mhz Pretaktovana na 800 mhz dvakrat 500 gb disk a ustahne mi to prez 200 hracu takze nevim nevim jestly tenhle muj serverstal 100 tisic kc a housing rozhodne nestoji tisice a ta pripojka 100 mbit je nabizena prez opticke kabely poskytuje to T-Mobile pod jinym nazvem a stoji to priblizne 1200 kc samozrejme musis bydlet na spravnem miste jinak lidi neco si prectete nez sem budete neco psat je to vazne strasny ty vase rady a porady THX
llook
Profil
Vincenzoo
Čísla, která jsem si já vycucal z prstu, jsou nepřesná, ale to hlavní sdělení pořád platí. I kdyby ten tvůj server utáhl 500 lidí naráz, pořizovací+provozní náklady z reklamy na webu toho serveru neutáhneš. Zatímco kdybys na stejný mašině provozoval freewebhosting, tak možná jo.

A nestačí aby to ten server utáhl. Je potřeba, aby to utáhl dlouhodobě. Jak už bylo zmíněno, nápor to bude zejména na disky, protože těm se hlavy nezastaví. Dalším problémem bude podle mě zahřívání. 100k za server pro 100 hráčů asi je nadsazený, ale 12483,- Sk, jak píše adamico, je zase silně podsazený.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0