Autor Zpráva
adamico
Profil
Súdruhovia a súdružky, soudruzi a soudružky !

(nenašiel som v žiadnom slovensko-českom slovníku ako sa to píše po česky tak ak je to zle prepáčte)

Nenašiel som žiadnu diskusiu o tom, ako sa pretaktuje/podtaktuje procesor. Absolútne neviem ako sa to robí, treba hrabať v pc, vytiahnuť ho a pootočiť šroubem ? alebo to lze niekde ve windowse ?

A takto sa ešte spýtam, ked mi niekto poradí ako na to, o koľko si ho môžem maximálne pretaktovať aby mi nezhorel byt ? =)
Filips
Profil
Dělá se to v biose (teda nevim jak procesor). Pokud nevíš jak se to dělá tak do toho raději nehrabej. Kolik ho přetaktovat to se odvíjí od toho procesoru. u každého druhu je to jinak.
habendorf
Profil
Dělá se to v biosu.
nightfish
Profil
u starších procesorů změnou frekvence FSB (nebo násobiče) (a/nebo napětí procesoru) jumpery na desce
u novějších totéž v BIOSu
no a u některých desek to lze i přes aplikaci ve Windows
adamico
Profil
no ok, čo to je bios ? hw alebo sw ?
Eddie
Profil
po prve by si mohol napisat aky mas procesor, dosku.
horna hranica pretaktovania zavisi od procesora, chladenia a ostatnych komponentov.
ak ti bezi comp v pohode neviem naco podtaktovavat.
Ked startujes comp tak ti tam niekde pise ze pre vstup do biosu / setup-u stlacte tu ktoru klavesu. je to taka konfiguracna "utilitka".

pre dalsie info chod na www.pretaktovanie.sk , www.pctuning.cz
nightfish
Profil
ak ti bezi comp v pohode neviem naco podtaktovavat.
spotřeba? možnost použití pasivního chlazení?...
Eddie
Profil
spotřeba? možnost použití pasivního chlazení?...

tak na to je predsa u amd cool and quiet a u intelu ak sa nemylim speed step. tie procaky ak to povolis v biose robia automaticky pri mensej zatazi. ci nie? :)

aj tak spotrebu znizis o par watov.
nightfish
Profil
Eddie
ak to povolis v biose robia automaticky pri mensej zatazi. ci nie? :)
to jo...ale představ si modelovou situaci: máš stroj s P3, který ti běží non-stop v komoře a ty víš, že jeho výkon rozhodně nevyužiješ...
P3 speedstep neumi, takže ho natvrdo podtaktuješ a neřešíš... (a za rok zaplatíš na elektrice o 20 Kč míň :-))
adamico
Profil
no tak toto mam napisane v system information:

Processor x86 Family 15 Model 2 Stepping 9 GenuineIntel ~2660 Mhz
BIOS Version/Date Hewlett-Packard 786B2 v2.43, 10.8.2004
Hardware Abstraction Layer Version = "5.1.2600.2180 (xpsp_sp2_rtm.040803-2158)"
System Model HP d530 SFF(DC578AV)
System Type X86-based PC

niektore veci ani neviem čo znamenaju HH
Gekon
Profil
adamico
Když nevíš, na co je BIOS, proč chceš taktovat?
adamico
Profil
pretože ja som známi tým, že rád ničím...
adamico
Profil
nedá sa nepochváliť sa, že som odpálil už 3 motherboardy, a zapiekol 1 procesor.
Filips
Profil
Aha a teď chceš mít na svědomí další co? :)
esemeska
Profil
kazdopadne doporucuji taktovat max. o 5% vykonu, na to by ti mohlo vydrzet i nynejsi chlazeni a bude to o 133Mhz rychlejsi ;o)
adamico
Profil
no, nechcem byt pesimista, ale pomože mi tých 133Mhz ????
nightfish
Profil
no, nechcem byt pesimista, ale pomože mi tých 133Mhz ????
s největší pravděpodobností ne... (na rychlosti načítání jakpsatweb.cz se to neprojeví ;-))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0