Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, potřeboval bych na jednom PC pouze webový prohlížeč, nic víc, přemýšlel jsem, že by to mělo být asi nějak takto:

- linux, kde, mozilla firefox

Jenže nevím jak to mám udělat, mám uživatelský znalosti linuxu (suse - grafické prostředí KDE, pár příkazů v řádku, instalace php, mysql serverů dle návodů). Podobnej příklad jsem viděl v knihovně (knihovnou myslím ten dům, kde se půjčují knihy), kde naběhne grafické prostředí a jediný odkaz v nabídce je webový prohlížeč, uživatel se může maximálně odhlásit a při odhlášení se restartuje do stejného grafického prostředí. Poskládat si "vlastní linux" rozhodně nezvládnu :-), takže by mě zajímalo, jestli by se toto dalo nějak provést pomocí nějaké distribuce (suse, mandriva, fedora)

Díky za radu a za jakýkoliv odkaz na stránku s takovým tématem

Honza
jonge
Profil
H13
Já mám Linux Fedora Core 6 nainstalovaný na virtuálce, žádné zkušenosti jsem s linuxem neměl, ale nainstaloval jsem ho v pohodě. Firefox je tu integrovaný, bohužel tu není KDE ale GNOME, ale to si můžeš stáhnout.
nightfish
Profil
H13
možná by k tomu šel přiohnout slax
H13
Profil
Slax mám taky vyzkošenej (live cd), ta velikost to je paráda, ale potřeboval bych nějakej návod, nakopnutí, jak pro uživatele, který není root, vyhodit všechny programy (zástupce, odkazy, příkazovou řádku, nastavení) kromě firefoxe, a hlavně zakázat všechny možný akce v KDE, jako třeba nemožnost vytvořit nový objekt na ploše, atd.
nightfish
Profil
H13
KDE kiosk mode - viz http://developer.kde.org/documentation/tutorials/kiosk/index.html
nightfish
Profil
H13
a nebo návod Slax/Firefox přímo
http://www.ehartwell.com/TechNotes/KioskModeSLAXBootCD.htm
Bubák
Profil
Vyzkoušel jsem i tohle: http://njaard.livejournal.com/21862.html - Tinywww
Nabootuje z CD, umí DHCP, a je to oholený prohlížeč Konqueror (mám dojem, že 3.4.1), neumí kolečko myši, což se dá přežít, jen us klávesnice (pises cesky), neposílá referrer (nevadí), ani user-agent (nedostaneš se na web ČT), a neumí cookie, takže třeba do této diskuse se nepřihlásíš.
Taky jsem nepřišel na to, jak se v tom dají zavírat "okna", protože ta "potvůrka" umí target=_blank, a asi 5 min ni trvalo, než jsem zjistil, že "okna" se dají přepínat.

Slax/Firefox To vypadá o hodně použitelnější, možná by bolo lepší poskládat to z českého Slaxu a českého Firefoxu.
H13
Profil
jen us klávesnice (pises cesky), neposílá referrer (nevadí), ani user-agent (nedostaneš se na web ČT), a neumí cookie
tak to je trochu moc,

jinak díky za tipy, podívám se hlavně na ten slax
H13
Profil
Tak Slax/Firefox jsem nerozchodil (buď se kvůli chybě načetl celý OS, nebo pouze firefox, jenže bez připojení na internet - podle návodu jsem si hrál s DHCP a nic), ale KDE kiosk mode vypadá hodně dobře - pro konkrétního uživatele se dá zakázat hodně (zatím zkouším), zatímco root pracuje v normálním prostředí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0