Autor Zpráva
Timy
Profil
Nejde někde ve windows nastavit, abych se nemohl podívat na určitou doménu i kdybych zrovna stokrát chtěl? Prostě potřebuji někde zadat, že stranka.cz je nepřístupná a kdokoliv si ji bude chtít u mě prohlédnout, vyhodí to nějakou chybu. Hrabal jsem se v ovládacích panelech - nastavení internetu, ale tam mi nic nereaguje (anebo něco dělám blbě).
Gekon
Profil
Surf2Lock od Geneva Logic.
Timy
Profil
Radši bych něco přímo v systému, než programy, bude-li to možné.
Bubák
Profil
Zedituješ soubor host
c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

Zkus třeba tohle:
217.11.242.16 www.nova.cz
Timy
Profil
Bubák
nefunguje, načítá se dál jako by se nechumelilo (akorát teda nova.cz se zrovna nenačítá tak jako tak)
Bubák
Profil
Použil jsi správný soubor host? Pokud máš ve windows více souborů host, tak ty další smaž. Nemáš náhodou novu v cache?
Tohle je spolehlivý způsob, pokud zabráníš přístupu k souboru host, tak je to 100%.

poznámka: IP je od hostingu, kde hostuje (taky) jakpsatweb.
Timy
Profil
Bubák
Jiný soubor hosts nikde nemám, v cachi ta stránka taky není... Obsah souboru c:WINDOWSsystem32driversetchosts je takovýto:

127.0.0.1 localhost
217.11.242.16 www.nova.cz


(localhost tam byl, zbytek je #komentář) www.nova.cz ukazuje tohle: "Tato doména není na našem serveru registrována." (což mi ale ukazuje i bez té úpravy :-)).
Bubák
Profil
To velmi zjednodušeně není zákaz, ale místní DNS, takže kdyš tam dáš:
212.80.76.3 www.zakazanaadresa.cz
skonšíš při zadání adzesy www.zakazanaadresa.cz na IP 212.80.76.3 - což je seznam.cz. IP si dej, jaké chceš, adresy taky.
Timy
Profil
Bubák
jo aha, už to chápu :-). Díkes.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0