Autor Zpráva
quinux
Profil
Zdravím,

poslední dobou se potýkám s problémem, že se mi vracejí maily, které jsem neposlal. Maily mají vždy nějakého nesmyslného odesílatele např.: xve@smajlici.info. Smajlici.info je však má doména a tedy vůbec nechápu jak mohly ty maily odejít.

V tomhle směru se příliš neorientuji, takže se ptám jestli s tím mohu něco dělat já nebo je to problém hostingu.

Díky
nightfish
Profil
quinux
nemůžeš s tím dělat nic...maximálně si zrušit doménový koš
jinak není problém za použití standardní funkce mail() odkudkoliv odeslat mail s libovolnou adresou odesílatele (prostě nastavíš hlavičku From)
llook
Profil
Mám podobný problém. Každý den asi deset zpráv od mailových démonů s původním odesílatelem z domény llook.wz.cz, takže hostingem to nebude. Zatím to řeším tak, že zprávu označím za spam a doufám, že se to Gmailový filtr naučí.

vůbec nechápu jak mohly ty maily odejít.
Jednoduše, hlavičky mailu lze nastavit jakkoli. Zkus v PHP tenhle skript: <?php mail("tvoje-adresa", "Ahoj", "Zprava", "From: saddam@husain.iq"); ?>
llook
Profil
nightfish
Tohle není doménovým košem. Tyhle zprávy vypadají třeba takhle:

Delivery to the following recipients failed.


yeager@spursuits.com


Final-Recipient: rfc822;yeager@spursuits.com
Action: failed
Status: 5.1.1

---------- Forwarded message ----------
From: Lesley Morin <kwsipn@llook.wz.cz>
To: yeager@spursuits.com
Date: Thu, 4 Jan 2007 22:05:58 +0800
Subject: [Bulk] BLIZZARD WARNING NOW IN EFFECT UNTIL 5 AM AST THURSDAY FOR AREASAROUND KACHEMAK BAY.
quinux
Profil
Jednoduše, hlavičky mailu lze nastavit jakkoli
Tak to je super. Jsem tedy nevěděl, že je to až tak jednoduché :/
habendorf
Profil
Stejný problém, tak 50 za den, začalo to nějak před silvestrem.

Tohle není doménovým košem.
Není, ale pokud ho nebudeš vyzvedávat, nebude tě to tolik otravovat :o)
nightfish
Profil
llook
mailer daemon ti pošle zprávu na adresu "odesílatele", tedy v případě původního příspěvku "xve@smajlici.info"
pakliže by neexistoval účet s názvem "xve" a nebyl zapnutý doménový koš, tak se o těchto zprávách quinux vůbec nedozví, protože je SMTP server zahodí (a maximálně pošle zpátky mail ve smyslu, že taková adresa neexistuje)
quinux
Profil
začalo to nějak před silvestrem
Jo to je tak nějak doba kdy se mi taky objevili první takové maily.

Není, ale pokud ho nebudeš vyzvedávat, nebude tě to tolik otravovat
Z jistých důvodů ho vyzvedávat potřebuji :)
Vít Dlouhý
Profil
No chodí toho opravdu hodně, tak 70 kousků denně. SPAM filtr se učí, proleze tak 10% :) Jinak jak říká habendorf, začalo to před koncem roku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0