Autor Zpráva
DeBon
Profil
Zdravim.. V mod rewrite ještě dělat neumim.. zatim jsem o něm přečet pár článků a zkoušim to stylem pokus omyl... Zatim to mám napsaný takhle:

RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)/$ /index.php?menu=$1 [R]

jak to mám udělat abych sem danou stránku nepřesměrovával, ale podstrčil? Když jí nechám podstrčit, tak mám problém s virtuálnim podadresářem... takže když menu bude news, nejdou mi obrázky, protože je hledá v news/images/ místo v images/...

Potom bych sem měl ještě jeden takovej "problém".. neexistuje nějakej univerzální zápis, kterej by mi automaticky dával třeba "index.php?menu=foto&foto=vejlety&vejlety=tabor" na "foto/vejlety/tabor"?
napadla mě tahleta věc:

RewriteRule ^(.*)/(.*)/$ /index.php?menu=$1&$1=$2 [R]

Zase tam ale musim mít to nechtěný [R] kvůli obrázkům... funguje to ale jenom na ty proměnný druhýho řádu a nefungujepotom první. a oba dva RewriteRule tam dát nemůžu, protože to ve výsledku dělá paskvil..

Děkuju..
Boy
Profil
Tak to s těma obrázkama se dá vyřešit vcelku jednoduše. Přeneseno pro tvůj případ by to vypadalo nějak takhle:
/* Zjištění relativní cesty pro kořenový adresář */

$nlevels = substr_count($_GET["menu"], "/");
if ($nlevels) {
for ($i=0; $i!=$nlevels; $i++) {
$prefix .= "../";
}
} else {
$prefix = "./";
}}

Spočte se počet lomítek v cestě k souboru a od toho se vytvoří relativní cesta ke kořenovému adresáři. Proměnnou prefix pak vytiskni před všechny obrázky a nalinkované soubory a hlavně neměnné odkazy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0