Autor Zpráva
Venca Černík
Profil
Rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o jeden můj zážitek.

Jednoho krásného dne jsem si vybíral email a koukám, že mi z webu někdo napsal: "dobrý den, chci se jenom orientačně zeptat; Vy děláte design zdarma??"

Dotyčnému jsem odepsal "Dobrý den, design zdarma nedělám, musel bych k tomu mít opravdu velký důvod - např. kvalitní reklama. Maximálně udělám zdarma jednoduchý banner."

O den později mi napsal: "Dobrý den,Chtěl bych se zeptat jak jste se rozhofl?"(to rozhofl napsal on)

Tak jsem odpověděl:"Dobrý den,už jsem Vám psal, že design zdarma nedělám. Že bych k tomu musel mít velký důvod. Nevím co jste myslel otázkou "Jak jste se rozhodl?". Pokud byste chtěl design, tak mi napište o čem by web měl být apod."

On mi poslal: "Já jsem vám již posílal odpovědní email, kde jsem uvedl, že na mé budoucí
domeně KdeJe.info začnu provozovat vyhledávací portál. A dál jsem vám již
napsal, aby jste k tomu měl důvod, můžete si jakoukoli reklamu do jakéhokoli
místa na webu umístit (kromě horních pozicích na stránce). A na oplátku pro
mě vytvoříte design ale hlavně inteligentní vyhledávání..."

Po přečtení věty "A na oplátku pro mě vytvoříte design ale hlavně inteligentní vyhledávání..." jsem se neudržel a napsal jsem:"
Takže abych to shrnul, chcete po mě design portálu a vyhledávání. Přemýšlím, jestli bych Vám neměl naprogramovat i ostatní věci, co jsou potřeba u portálu - např. přihlašování apod. ?! A za to všechno si mohu kamkoli umístit reklamu na Váš portál... A teď můj pohled na věc:
1) Udělat použitelný design pro portál je věc na delší dobu.
2) Udělat "inteligentní vyhledávání" je ještě na delší dobu - udělat vyhledávač není jen tak.
3) To vyhledávání by mělo být v katalogu, nebo ve fulltextu?
4) Pokud v katalogu, tak je minimální šance, že byste se na internetu prosadil (katalogovách vyhledávačů jsou stovky)
5) Pokud ve fulltextu, tak mi věřte, že tohle je jedna z mála věcí, které se v PHP dělají velmi obtížně. Jde to, ale...
6) Profesionálové by si naúčtovali minimálně 150 000Kč.
7) Nemyslím si, že máte nějakou větší šanci na prosazení na internetu.
8) A to reklama u nejistého portálu opravdu nenahradí.
9) NEpište lidem doménu, kde chcete provozovat projekt, pokud doménu nemáte zaregistrovanou. Tato doména mi nepřijde přiliš atraktivní, ale někomu by se mohl líbit - a pak si ji zaregistrovat dříve než Vy.
10) Přijde mi (nevím to jistě, pokud se mýlím, tak se omlouvám) že o tvorbě vyhledávání a portálu všeobecně nevíte skoro nic.
11) To vše znamená, že nabídku nepřijímám.

S pozdravem
Venca Černík
"

Jaký je váš názor na lidi, kteří si myslí, že jde snadno udělat portál?
Nox_lbc
Profil
Jaký je váš názor na lidi, kteří si myslí, že jde snadno udělat portál?

Veskrze prostý, tito lidé si to představují jako "hurvínek válku" a jediné východisko je napsat jim, jak se to ve skutečnosti má ... přesně jako tyto body (dobrá práce ;-)
Railbot
Profil
Nehledě na to, že český trh je malý a není tu místo pro další větší portál. Těch amatérských s nulovým obsahem a kvalitou na bodu mrazu je určitě i tak dost.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0