Autor Zpráva
amateur
Profil *
když jsem začal číst základy tvorby webu na těchto stránkách zarazil jsem se hned na začátku, je tu napsáno že webové proh. jsou I. Explorer, Mozzila, Firefox, Opera, ale nejmenuje se prohlížeč náhodou Mozzila Firefox? jsou tedy 2 proh.(Moz. a Fir.) nebo jeden?

který z prohlížečů je podle vás nejlepší?
djlj
Profil
amateur
Je to Mozilla.

A existuje jak Mozilla, tak i Mozilla Firefox :)
Alphard
Profil
existuje jak Mozilla (ale dnes se IMHO moc nepoužívá)
tak i Mozilla Firefox

EDIT:
djlj byl rychlejší, tak aspoň:
který z prohlížečů je podle vás nejlepší?
Opera
djlj
Profil
který z prohlížečů je podle vás nejlepší?
Firefox.
amateur
Profil *
takže existují Internet Explorer, Opera, Mozilla, Firefox, Mozilla Firefox?
Alphard
Profil
Firefox = Mozilla Firefox
+ spousta dalších
quinux
Profil
amateur
Jak už přede mnou věichni napsali tak existuje i Mozilla, ale už se vyvíjí pod jménem SeaMonkey ;o)
Railbot
Profil
Nejlepší? Žádný. Každý má svá pro i proti. Samozřejmě, že to většina lidí nepřizná a vždycky bude ten nejlepší prohlížeč ten jejich. Osobně používám FF.

Jeho hlavní sílu vidím v rozšíření Firebug, což je excelentní věcička pro všechny tvůrce www stránek, nějaký webdeveloper toolbar je proti tomu slabý odvar. Jinak je například při porovnání s IE pomalý a to znatelně. Stále u mě však vede.
Acci
Profil
Jinak je například při porovnání s IE pomalý a to znatelně.
Řekl bych, že v rychlosti Firefox oproti IE prohrává pouze v rychlosti startu, při renderování stránky je ale Firefox rychlejší. Sice jsem to nikdy neměřil, ale mám to z osobní zkušenosti na několika počítačích.
Railbot
Profil
Acci
Měl jsem na mysli hlavně pohyb po stránce. Zkus najet na nějaký delší web a scrollovat. Porovnej FF x IE. FF je těžkopádnější, IE to bere z lehka a rychle.
Bubák
Profil
který z prohlížečů je podle vás nejlepší?
Připadá mi to, jako by se davili řidiči osobáku, kamiónu a autobusu, kdo má lepší auto.
No nic, dám to tu dneska podruhé ;-)
Links, spuštěný s parametrem -g
esemeska
Profil
Railbot
Zkus najet na nějaký delší web a scrollovat. Porovnej FF x IE. FF je těžkopádnější, IE to bere z lehka a rychle.

Jak se muze skrolovani lisit od skrolovani? :) to nechapu
koudi
Profil
Jak se muze skrolovani lisit od skrolovani? :) to nechapu
Vyzkoušej a uvidíš.
Bubák
Profil
Už jsem to našel: www.dgx.cz/trine/item/explorer-kresli-tempem-hlemyzdim
Proto slušní webdesigneři podobné stránky nedělají, myslím tím ukázku.

Když se chce, tak jde udělat stránku, která některý z prohlížečů "zadře".
stribny
Profil
Z dalších prohlížečů třeba Konqueror, Safari, Flock, Maxthon atd.. (a je jich hodně a moc :-) Většinou však několik z nich sdílí stejné vykreslovací jádro, takže není nutné je mít všechny.

Za nejlepší považuji Operu kvůli uživatelskému rozhraní a rychlosti. Bohužel ne všechny úkony v něm můžu dělat a tak nezbývá než být rád za to, že existují i alternativy.
Plaváček
Profil
Možná to bude znít jako svatokrádež, ale za nejlepší prohlížeč považuji takový software, který dělá to, co má. Totiž bez zbytečných otázek prohlíží stránky a dává je návštěvníkovi k dispozici tak, jak si myslí, že by je měl vidět uživatel, nikoliv webdesigner :)
Railbot
Profil
Plaváček
Tak přiznej, že IE, my jsme tolerantní :))
habendorf
Profil
Tak přiznej, že IE, my jsme tolerantní :))

No sedmička nevypadá špatně. Myslím teď z pohledu uživatele. A ta galerie z otevřených tabů se mi fakt líbí.
Knopi
Profil
Já se musím přiznat, že používám IE a vždy jsem ho používal. Snad to bude také tím, že se chci vžít do běžných uživatelů, kteří ho bezpochyby milují. :o) Musíme pochopit naše návštěvníky ne... :o)
mila
Profil
IE je oproti FF často mnohem rychlejší. Kde mi Firefox tuhnul, Explorer pracoval bez problémů.
Důvod byl prozaický - IE totiž nepodporoval to co FF. Kde FF počítal fixované pozadí, tak ho IE prostě scroloval. Kde FF počítal poloprůhlednou vrstvu, IE prostě zobrazil šedou. Aby pak nebyl rychlejší...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0